Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 13 минути , iaia_mama каза:

От там най-лесно се отива до Самос. Не е ли от там снимката ти?

Най-лесно, ако вървят фериботи. А те не вървяха три години. Даже е най-лесно със самолет, но цените през лятото са като до САЩ. :smile3:

Снимката е от Самос, да, но акцентът не е Кушадасъ. И все пак ми се ще да чуя на кого е паметникът. :smile3:
Защото може някой друг да не знае, макар че всички са чували за този тип. :smile3:

Връзка към коментар
преди 2 часа, Argentique каза:

И все пак ми се ще да чуя на кого е паметникът. :smile3:

Абе, исках да го подам нещо като жокер, че да не си играем все едни и същи, ама май не ми се получи, сорри.
Както ти каза, загадката не е ич засукана /добър лаф беше това 🙂 /, но явно малко хора са ходили на Самос или... такъв скенджав (и неугледен, според мен) паметник... Де да знам, може пък този, дето го е правил да си е имал своя визия за Човека, чието име означава "който умее да убеждава тълпата", което на гръцки пито=убеждава + агора=площад, звучи като Питагорас. А на български го знаем като Питагор - човекът, измислил най-известната теорема в геометрията, която гласи: В правоъгълния триъгълник сумата от квадратите на катетите е равна на квадрата на хипотенузата, т.е.  a2 + b2 =c2
Въпросният паметник се намира на остров Самос, защото там е родното място на този древногръцки математик и философ.

п.п. Нека някой, на който му се иска, да пусне нова загадка, че имам разни неща да правене и нямам време да ръчна за нещо интересно из снимките ми, които са много много хиляди хем.
За вниманието на прочелите това: Ефхаристо!  :girl_in_love:

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Пαρακαλώ!

Островът е Самос, градът – Питагорио, паметникът – ясно.

Островът е голям, далечен и затова не много популярен. Изключително много ми хареса! На ден имаше по десетина полета (2-3 от Атина и останалите от Нидерландия предимно). Идва по някое фери от континентална Гърция през няколко дни и корабът от Кушадасъ, където повечето са еднодневни туристи. Хората се разпръсват и ги няма. Могат да се намират спокойно места по хотелчета в последния момент.

Ние отидохме миналата година с фери през Кушадасъ и стояхме седмица. Нооо мога и повече. :biggrin:

Островът би харесал дори на необичащите плажните дестинации граждани като @master_of_germs.

Защо? :wink:
1. Има баири за баирбудализъм. Но лятото е малко топло.

2. Има обекти на Юнеско, а той ги събира тези. :wink:

И не може без минуси:

1. Студена вода в средата на юли +21/22 максимум, но на мен не ми е фатално. Има хубав шнорхелинг с риби и октоподи.

 

Плюс/минус – при нас духаше мелтем, който два дни местеше пластмасови тежки ратанови столове, но за плажа не пречеше, а 35-те градуса си бяха съвсем поносими, дори не сме ползвали климатик. В Кушадасъ на връщане беше ад.

 

 

Питагорио – градът, където пристига ферито. То един град...

Пристигнахме в петък по обяд и нямаше ни един човек по улиците – перфектно!

 

DSC_8549.JPG.1d5e73a989bc5d42f43507af92f5f242.JPG

 

20220708_192821.jpg.85d581899a457ecfb1ea0efbfe1abe9d.jpg

 

Вечер в Питагорио.

 

DSC_8615.JPG.c9e65cc39eed87795c63276e9484879c.JPG

 

:wink:

20220708_192803.jpg.ca39ffdfd8fcffdbf2ac1e875250fe49.jpg

 

И най-популярното им село Коккари. Там имаше нощен живот до към 11. През деня пак никой и празни плажове.

 

23.JPG.724836eae7c58d34014292611db73fb4.JPG

 

22.JPG.f7d0bca927d3e791f1bea75d7cf03700.JPG

 

19.JPG.d6dafbe9e8432e68f9cb05052bb8cf98.JPG

 

21.jpg.bdc19909bba1d50d3bdd403298ba5539.jpg

 

3.jpg.dece9756451d1f5a0794178bf9e43c6e.jpg

 

38.jpg.8fa4c451568f1b2a6b24ef910c8c5f43.jpg

 

В столицата Вати (Самос) няма нищо интересно, може и да не се ходи.

Ще прощавате за многото снимки, но неудържимо ми се ходи на море! :biggrin:

Някой да качи снимка, ако може. Да не посочвам! :lol:

 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Като видя къща в бяло и антрацит и веднага се сещам за някъде, но това е на друго място, дето не съм била, а искам. :biggrin:
Ама няма да го кажа, щото нямам снимка за загадка.

 

Обичам да се изказвам ясно, така че всички да ме разбират. :lol:

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Явно ще си играем пет човека тук, но понеже е тъпо да качиш снимка, а населението да не отговаря, ще кажа аз. :biggrin:

(т.к. никога досега не я бях виждала и чувала тази къща, ми е позволено :biggrin:)

Casa Invertida, Сао Мигел, Азорски острови.

Сега за награда ми дайте някой самолетен билет до там и шофьор да ме развозва. :lol:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Argentique каза:

Явно ще си играем пет човека

Да, ти си пак. 😀

Sorry, наградният фонд от самолетни билети се изчерпа.  Само това остана- поощрителна награда- слагаш снимка. 😝

А доколкото знам, в Casa Invertida, Furnas, Сао Мигел се помещава трансформатор за електричество...

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , stotan каза:

Да, ти си пак. 😀

Sorry, наградният фонд от самолетни билети се изчерпа.  Само това остана- поощрителна награда- слагаш снимка. 😝

А доколкото знам, в Casa Invertida, Furnas, Сао Мигел се помещава трансформатор за електричество...

Значи, ако няма билети от наградния фонд, поне да ми се зачита като трудов стаж прекараното тук време. :biggrin:
А билетите с шофьора ще дойдат от другаде, хич няма и да ги мисля. :biggrin:
И по същество.

Кой е градът? :biggrin:

За името на улицата давам пет точки отгоре. Казвайте, не се срамувайте. Сега ви се е паднало. :wink:

 

1.jpg.7cc742a5e3916938f71899fc4bc2dd1b.jpg

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 14 минути , Argentique каза:

Значи, ако няма билети от наградния фонд, поне да ми се зачита като трудов стаж прекараното тук време. :biggrin:
А билетите с шофьора ще дойдат от другаде, хич няма и да ги мисля. :biggrin:
И по същество.

Кой е градът? :biggrin:

За името на улицата давам пет точки отгоре. Казвайте, не се срамувайте. Сега ви се е паднало. :wink:

 

1.jpg.7cc742a5e3916938f71899fc4bc2dd1b.jpg

 

Ти май почна да ни подценяваш?! :wink:

 

Аликанте, крайбрежната алея. Името - в google.

 

 

Дай пак - нещо по-засукано.:biggrin:

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , ven62 каза:

Ти май почна да ни подценяваш?! :wink:

 

Аликанте, крайбрежната алея. Името - в google.

 

 

Дай пак - нещо по-засукано.:biggrin:

Ааа, да ги нямаме такива. :biggrin:
Който познае, е негов ред за снимка. А понеже @ven62 позна, значи е той на ред. :wink:

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе какво го жалиш с тая лесна картинка. Я тука да го видим!  🙂

 

Преди 1 час, Argentique каза:

Ааа, да ги нямаме такива. :biggrin:
Който познае, е негов ред за снимка. А понеже @ven62 позна, значи е той на ред. :wink:

 

 

Л.jpg

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 46 минути , kakadu каза:

Абе какво го жалиш с тая лесна картинка. Я тука да го видим! 

Епа, това е баш от другата страна на полуострова, на има-няма 750км по права линия срещу Аликанте  🙂

 Айде, Венчооо - пущай нещо интересно, че ако се яви домосед веднага ще ни засили с някоя логическа загадка с пет подвъпроса и всеки с отделни бонус точки  😉

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , iaia_mama каза:

Епа, това е баш от другата страна на полуострова, на има-няма 750км по права линия срещу Аликанте  🙂

 Айде, Венчооо - пущай нещо интересно, че ако се яви домосед веднага ще ни засили с някоя логическа загадка с пет подвъпроса и всеки с отделни бонус точки  😉

Тая шарка я има и другаде от другата страна на полуострова.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ще помоля за пълен списък на местата с тази настилка, че само да я гледам на снимка и ми се завива свят, а не знам на живо как ще е... 🤣🤪 Та да избягвам съответните места. 😉 Иначе и аз си мисля, че някъде из Иберийския полуостров.

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 18 минути , DaBo каза:

Ще помоля за пълен списък на местата с тази настилка, че само да я гледам на снимка и ми се завива свят, а не знам на живо как ще е... 🤣🤪 Та да избягвам съответните места.

С искрено пожелание да си промениш нагласата и да не ги избягваш, започвам списъка с:

1. Лисабон, площад Росио

2. Рио, Копакабана

 

(аз само на тези съм стъпвал лично, за оснаналите - моля друг да продължи)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.