Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Не е река, по скоро езеро.

Колкото до Temple de l'Amour, наистина си приличат. В Западна Европа  се срещат доста често.

 

Ето още нещо от там.

post-1448-0-61177700-1418822170_thumb.jpg

post-1448-0-93941100-1418822201_thumb.jpg

post-1448-0-75401100-1418826312_thumb.jpg

Редактирано от БраниB
Връзка към коментар

Явно загадката се оказа по-трудна, от колко си мислех. Който познае града, продължава играта. 

 

Я дай още някой жокер като е запецнал народа :)

Връзка към коментар

TeshkaR28 ти си наред :)

 

А аз ще дам малко повече инфо за парка.

Паркът е

Parc des Buttes Chaumont . Между другото в Tripadvisor е на 23 място.

 

Паркът не се намира в центъра на Париж и за това, е повече познат при самите французи.Той е един от най-големите и най-оригиналните зелени райони на Париж.  Когато бях там се възхитих, че и в Париж има места, където не е препълнено с туристи и  макар да беше през зимата, много ми хареса.

 

През 17-18 век е било бунище в покрайнините  на Париж, в края на 19век Наполеон III го превръща в парк за Световното изложение в Париж.

От върха има невороятна гледка към Montmartre. Наистина си заслужава да се посети, ако човек иска да отдъхне от тълпите и да види нещо по-различно в Париж.

 

 

 

(http://www.paris.fr/english/parks-woods-gardens-and-cemeteries/parks/parc-des-buttes-chaumont/rub_8213_stand_34237_port_18989)

post-1448-0-69520000-1418851106_thumb.jpg

post-1448-0-47625300-1418851135_thumb.jpg

post-1448-0-74617700-1418851171_thumb.jpg

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Я, това да не е голямата джамия Шейх Зайед в Абу Даби? Не съм бил, но помня снимките на Флай

    Точно така. Наистина красиво място с невероятна архитектура и размери.

Връзка към коментар

Момчета,  моля ви, дайте ред на Ангелика да пусне снимка, че от сто години има желание :) :) :) и сега почти се класира.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аааааа - огромно благодаря! 

Имам подготвени няколко загадки, но само тази ми е достъпна в момента :)

Та! 

Къде е това ?! 

 

 

 

 

 

http://<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/LCmFBDhQhFk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Редактирано от Angelika
Връзка към коментар

Гледала съм снимки от Малта и мисля, че това е Ротонда Успение Богородично :) Купола отвътре...

 

Edit: Макар, че виждам, че не си била там, та може би греша...

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

аз имам една много забавна история с тая ротонда :lol:  та значи, качваме се ние с моя мъж в някакъв автобус в Малта, вече не помня за къде, но минаваше през Моста. Беше тъпканица голяма и в един момент се освобождава място до един чичо и мъж ми сяда, чичото го поглежда, преценява очевидното, че сме туристи и решава, че най-интернационалния език е италианския и започва да говори нещо на мъжа ми. Аз гледам тъпо, обаче моичкия започва да му кима и очевидно се разбират :lol:  Слиза чичото след няколко спирки и аз питам" "Кво става, кво искаше тоя човек?", отговора ме счупи от смях, защото явно се оказва, че човека искал да ни обясни историята на църквата, а пък моя ми вика " Е как да не го разбера - гранде бомба, гранде куполо - бум !" :lol:  Е казвам ви цял ден се смях после :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.