Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Ах колко сте бързиииииииииииии!

Ах, ах, ах, колко сте бързи!!! :) 

 

Докато сътворя инфото за купола обявявам втори тур между позналите.

 

Къде  е това гробище ?

 

post-615-0-42602800-1418920604_thumb.jpg

 

Връзка към коментар

Малта  - Моста  - Църквата Успение Богородично

 

Великолепният купол – 37м в диаметър , се явява най- големият в Малта , трети по големина Европа и девети в света.

Историята за магическото спасяване на храма  - по време на бомбардировка на 9 април 1942 година, когато 200 кг бомба попада през купола на пода пред олтара, около който стояли над 300 човека, като по чудо не се взривила. В малка стая в самата църква се намира макет  на бомбата в реални размери и снимки от онова време.

Присъствахме на украсяване на църквата за Коледа. Огромни венци с коледна звезда и онова, същото трептене което имаме в моментите в които си украсяваме елхата в къщи.

 

Да си призная честно подготовката ми за Малта клонеше към нула.  Добре, че Фичо на купона ми направи бързи инструкции, и брошури ми даде, и карти, и толкова много време ми отдели за да ми е в помощ, че чак ми стана неудобно… Благодаря ти Фичо!  

Всичко ми беше каша, но през цялото време в главата ми звучаха думите му : “ И да седнеш в дясно по посока на движение на самолета, чу ли?!?  В дясно! Там е гледката!!”

 

Бях ли сред първите в самолета?! - Бях!

Седнах ли до прозорец в дясно?! – Седнах !

Беше ли това правилната посока?! !..... Е ! не беше ….! Било другото дясно.

 

На връщане имах следната логика “Щом първия път, не е била правилна посоката, значи ако седна сега пак в дясно, този път ще имам желаната гледка откъм Валета”

Бях ли пак сред първите в самолета ?! – Бях!

Имах ли избор къде да седна?! – Имах!

Улучих ли гледката?! …..Е! Пак не улучих..самолета заходи по друг път и пак се оказах другото дясно J)

 

Малко снимки от самата църква

 

post-615-0-46632900-1418924836_thumb.jpg

 

 

 

post-615-0-30100400-1418924884_thumb.jpg

 

 

 

post-615-0-99174900-1418924895_thumb.jpg

 

 

 

post-615-0-19813400-1418924918_thumb.jpg

 

 

 

post-615-0-06699100-1418924928_thumb.jpg

 

 

 

post-615-0-36158700-1418924850_thumb.jpg

 

 

 

post-615-0-82808000-1418924862_thumb.jpg

 

 


Гърция? /Само помагам на борещите се!/

 

Не! Не е Гърция :))

 

Всъщност втората снимка не е по правилата. Ако решите нека някой от позналите да продължи, а гробището да си стои до познаване :)))

 

Много ви се зарадвах на бързите отговори :))

Благодаря ви !

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

woman_in_white беше първата познала

 

Благодаря neuromancer! :)

Аз ще отстъпя моя ред на следващия познал  kakadu, който допълни отговора ми и приложи много силно доказателство. :)

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е-е, woman_in_white, ти си позналата... Ние само повторихме очевадното.

Сега ме хвърляш в размисли следващата загадка стадион ли да бъде или концертна зала...

 

Това познато ли ви е?

 

post-822-0-05776200-1418927374_thumb.jpg

Връзка към коментар

Прилича ми на зала 1 в НДК...

 

Ако може след като разпознаете залата да се върнем и към гробището на Анжелка...

 

Е, сега, да объркаш сграда, кръстена на дъщерята на вожда и със седалки с тапицерия в партиен цвят с това ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Става ли да помолим Заро "любезно" да преотстъпи правото на Анжелика, че имаме едно гробище да разконспирираме от по-рано? :)

 

Ако не, да действа, пък ще продължим с гробището, когато някой отстъпи ред. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.