Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Коледната сбирка в София например.

 

Предполагам, че ще има и други срещи не по-малко интересни, на които ще присъствам :). Всяко нещо с времето си...

 

Аз наистина не съм спала, че си имах работа. :) А  загадката беше повече от интересна, тази история е много известна в католическия свят. Макар че, там ходят и католици, и православни, и всякакви.

А и ден на болните ми е в ресора ;) ;) ;) ;) та знам много неща по този повод. И съм минавала при такава  около Салерно, в Италия. На такива места сякаш установявам, че Вярата е вътре в мен :)

 

Александра и твоята загадка със сказката и тази на БраниВ ми бяха много интересни. Може да не съм католичка, но съм чувала за Дева Мария от Лурд и ми беше интересно да разбера, че и в Житница (не знаех) са открили копие на Пещерата в Лурд. През Житница предполагам си минавала, както и през Калояново и си видяла, че почти пред всяка врата има статуя на Дева Мария :).

А вярата човек може да я намери и усети на всевъзможни места...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Жената в Бяло, това са католишки села, нормално е. За Калояново и Раковски знам, че познавам много народ оттам. А за Житница не зная нищо. Всъщност, сега, покрай играта установих, че има много места у нас си, дето не ги знам :lol: :lol: :lol:

Връзка към коментар

Да, наистина е във Ватиканските градини. 

 

Пещерата във Ватикана е направена още през 1902 от Папа Лъв XIII, като е подобрена значително от Папа Йоан Пaвел II. След атентата от 1981 той използва всяка възможност да отиде до Лурд на поклонение и през 1983 нарежда пещерата във Ватиканските градини да бъде направена възможно най-близко до оригинала в Лурд.

При посещението на Абас и Перез през юни, преговорите са се водили пред тази пещера.

Самите Ватикански Градини могат да се посетят само с организирана група.Малко е строго, но все пак там се разхожда Папата. Заслужава си да се видят. В смисъл това е Ватикана, единствената възможност да се види и от другата страна.

 

AlexandraKo ти си наред. А аз ще подготвя малко инфо и за Лурд.

post-1448-0-80350700-1419173471_thumb.jpg

post-1448-0-49117800-1419173511_thumb.jpg

post-1448-0-75295700-1419173545_thumb.jpg

post-1448-0-76469700-1419174078_thumb.jpg

post-1448-0-25529200-1419174155_thumb.jpg

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Градината с различните фонтани, които те изненадват - вървиш и отнякъде изкача водата  

 

На снимката - капана с камъните. В момента в който стъпиш върху някой от тях и осъзнаваш, че винаги трябва да си носиш резервни гащи :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Това са т.нар. "Шеговити фонтани", които  в онези времена били много на мода. Намират се в градината Мон плезир на двореца Петерхоф и са най-различни. Навеждаш се да видиш красивото лале и в лицето ти бликва вода. Отстъпваш назад до дървото-изсипва се дъжд. Представям си някой важен, важен ухажорин, мокър до кости и посрамен от хихикащи дами наоколо. ;) ;) ;) ;)

Понечваш да седнеш на красивата пейка - малките струйки придобиват внушителна сила. Под някое камъче има бутон, който се активира от тежестта и водата тръгва. Децата в двореца много се забавлявали точно там, опитвайки се да се промъкнат , без да настъпят камъчето. И ние се пробвахме, ама никой не успя. ;)  Днес тези са единствените работещи Шеговити фонтани.

 

Ангелика, ти си!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Бях приготвила снимка на вкусна загадка, но за да няма обвинение, че разваляме нечия диета и се държим като изкушители ето нещо друго:

 

Къде се намира тази мозайка ? 

 

post-615-0-68816900-1419185597_thumb.jpg

Връзка към коментар

Назарет, църквата на благата вест? Мисля, че това са мозайките зад нас.

attachicon.gifizrael.jpg

Топло ! Пари! пари! пари !

 

Но не е това града и църквата .

Последен жокер - празници :)

Връзка към коментар

Не съм вярвал, че мога да се вредя, МНОГО знаете бе хора....

Добре че бяха жокерите, иначе пак щях само да гледам.

А сега седя и се чудя, какво да ви питам, че да ви е на нивото.

Подготвил съм три загатки и са чудя коя да е.

Хващам една за ушите, а дано да имам шанс и другите да ви ги задам.

 

Отговорът на тази загатка не се крие много далече от България. Хората влизат тук от любопитство, но и за да се лекуват.

post-1187-0-37477500-1419245214_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • traveler
    • Миланка
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.