Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Ръгби ли се играе? Това стадион за ръгби ли е или се играе и футбол?

И аз очаквам включване на експерта в темата по стадиони и спортна тематика Zaro :)

Връзка към коментар

Може да се каже, че Травеолани печели, макар че е малкo групово усилие. Щеше ми се да познаете и спорта :)

 

Да, това наистина е Melbourne Cricket Ground, един от най-големите стадиони в света, най-големия в южното полукълбо. Така както го гледате празничък малко преди срещата се напълни до средата и се оказа, че са били над 55 000 души, най-масовото събитие, на което съм присъствал. А срещата беше да речем аналога на Славия - Марек в нашето футболно първенство. Може би някое от състезанията на Формула 1 да е събрало повече, но на доста по-разпръсната територия. Ето и повече за стадиона: http://en.wikipedia.org/wiki/Melbourne_Cricket_Ground

 

Само след няколко дни едно от най-посетените събития в историята пак ще се състои там: http://en.wikipedia.org/wiki/Boxing_Day_Test Букавлно цялата държава замръзва и е вперила поглед в стадиона/екрана по време на тези крикет срещи. 

 

А иначе срещата на снимката беше по австралийски футбол, нещо което ще ми е трудно да дефинирам, но май е смесица между американски футбол и ръгби. Недейте казвайте, че е ръгби, това е аматьорска грешка, за която всички австралийци ще ви се хилят, това си е австралийски футбол, още известен като footy. Footy, защото там много обичат така да съкращават думите, например breakfast е breakie, barbeque е barbie и т.н. Много забавна държава!

 

Ето и повече за австралийския футбол: http://en.wikipedia.org/wiki/Australian_rules_football

 

Травеолани да дава :)

Връзка към коментар

Да, така е, имаше доста жокери от другите участници, които ме ориентираха. Ще се възползвам от възможността да пусна снимка, че рядко ми се случва.

 

Каква е тази сграда и къде се намира?

 

post-2024-0-84802300-1419439953_thumb.jpg

Редактирано от Травеолани
Връзка към коментар

Каква е тази сграда и къде се намира?

 

Това съм го виждал в Санта Барбара, Калифорния.

Май беше съдебна палата или бивша съдебна палата.

 Щеше ми се да познаете и спорта :)

 

Ами да беше изчакал да ти го кажа спорта  B)

Връзка към коментар

Да, това е сградата на съда в Санта Барбара. Построена в испански колониален стил през 1929 и понякога възхвалявана каро най-красивата обществена сграда в САЩ.

 

Домосед - ти си :)

Връзка към коментар

Хайде нещо много трудно от мене.

Къде (с точност до сграда) е правена снимката и какво е събитието?

 

P1260291.JPG

 

Жокер: снимката е правена днес.

 

Честит празник на всички  :santaclaus:

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

...и патриархът Неофит, с празничната литургия :xmascouple:

Може ли Домосед да пусне друга снимка? Тази е много оригинален  поздрав :)Честит празник и на теб, Домосед! :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Настъпиха празниците и играта умря... Всичко живо яде и пие и няма време за загадки...

Айде да поддържаме огъня.

Къде е правена снимката? Проблемът е, че не знам точно какво е това, но знам къде е и че е по Коледа.

Действайте...

post-822-0-83918900-1419678095_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако искате дайте да наблегнем малко на празниците, че очевидно има някаква умора в играта. Пък от новата година пак, няма да ни избяга :)

Връзка към коментар

Ако искате дайте да наблегнем малко на празниците, че очевидно има някаква умора в играта. Пък от новата година пак, няма да ни избяга :)

ОК :)

 

Пък ако някой е нетърпелив - нека пусне вместо мен ;)

Връзка към коментар

Уточнението беше необходимо, щото както виждаме има само един опитал да познае загадката. 

Да, но  нали трябва да бъде поканен, за да пусне следващата загадка! :) Такова е правилото на играта. :)

Ето, докато ви мине преяденото и препитото ;) ;) ;)С разрешението на Фичо, докато той пусне неговата загадка.

 

post-1504-0-13938800-1419860430_thumb.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • traveler
    • Миланка
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.