Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

AlexandraKo помогни малко  :) . Дай някакъв жокер...

На мен ми прилича на пейзаж от Средиземноморието, например Испания?

Топлооооооооооооо :)Че чак горещо! Държавата е позната! Давайте натам, моля!

Еййййй, много учени т :) ез магеланци, бе!

А на мен това ми прилича на мастаба  , ама само ми прилича :biggrin:

Фичо, а какво е мастаба? :blink: :blink: :blink:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Фичо, а какво е мастаба?

Вид  гробници от Древен Египет с форма на пресечена пирамида, изградени от глинени тухли или камък.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На остров Тенерифе край град Гюимар има шест тайнствени пирамиди. Формата им е правоъгълна, направени са от вулканични камъни и за градежа не е използван хоросан.
Смята се, че пирамидите са се появили в началото на 19-и век и са били част от местните методи за обработка на земята и напояване. В началото пирамидите са били девет на брой, но три от тях не са оцелели.
Най-известният изследовател на пирамидите е норвежкият пътешественик Тур Хейердал (известен с това, че пътува през океаните с плавателни съдове с праисторически дизайн).
Той прочита в местен вестник за „пирамидите на Канарските острови“ и след като ги изследва, изказва хипотеза, че при строежа им са използвани методи както от Египет, така и от майската цивилизация. Това предположение предизвиква куп спорове сред археолози, историци, астрономи.
По-нататъшни изследвания на местни учени показват, че пирамидите са ориентирани спрямо зимното и лятното слънцестоене, което извежда на преден план възможни астрономически функции.
Ако застанете на платформата на най-голямата пирамида в деня на лятното слънцестоене, можете да наблюдавате „двоен залез“ - веднъж слънцето залязва зад планински връх, а след това се показва отново и залязва втори път зад съседен връх.
Намесват се и теории за масонско участие. Наред с това се появява и хипотезата, че просто селяните са трупали камъните, които са им пречили да отглеждат култури в нивите си.
Днес пирамидите се намират в Етнографски парк, където освен история на пирамидите, има и експозиция, посветена на проучванията на Тур Хейердал, както и реплика на неговата лодка Ра.

 

Мария Ангелова
Тайнствените пирамиди на Гюимар на остров Тенерифе

 

Фичо, ти също имаш пръст в познаването на загадката, ама си ти е и ред отпреди Новата година :) Аз бях извънредна, за да не спира играта. Ако не си готов, тогава БраниВ :)
Давай, следващата снимка, моля!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ех AlexandraKo, теб не мога с нищо да те озадача. 

Давай ти си наред :)

 

Ostia Antica е пристанището  и първата колония на древен Рим(7в.пр.Хр.). В последствие става едно от най-важните пристанища, там е стационирана и морската флота. Например 217г.пр.Хр от тук са тръгвали корабите с провизии за римските легиони, които са воювали срещу Ханибал в Испания.

 

За любознателните има много информация онлайн.

http://www.ostiaantica.beniculturali.it/de/orari-ostia-antica.php и много още ;)

post-1448-0-83068400-1420539059_thumb.jpg

post-1448-0-03835300-1420539092_thumb.jpg

post-1448-0-65469800-1420539134_thumb.jpg

 

 

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ех AlexandraKo, теб не мога с нищо да те озадача. 

Давай ти си наред :)

Не е баш тъй, но благодаря :)

Ако искаш, пусни пак ти следващата снимка, че сега нямам  време. :)

Връзка към коментар

Статуята пред новата катедрала във Фатима?

Отличник си ми тииии :) :) :) Браво, точно така! Много ми стана приятно, че позна. Нали и ти беше там миналата година. За мен това е най-простото и най-стилизираното изображение на Христос, но в същото време - най- наситено с емоция и най-красиво. В момента, в който го видях, си дадох сметка, че наистина най-простите неща са най-красиви. Само че, всички гледат красивата катедрала срещу него, но ти, явно забелязваш и малките неща.

Ето още няколко снимки от там, но от площада и църквата:

post-1504-0-00356600-1420554763_thumb.jpg

post-1504-0-10557000-1420555432_thumb.jpg

post-1504-0-89144200-1420555460_thumb.jpg

post-1504-0-33934700-1420555487_thumb.jpg

post-1504-0-30391400-1420555514_thumb.jpg

 

 

Фатима (Fatima) се намира в западната част на Португалия. Името на града произлиза от легенда, в която се разказва за дъщерята на известен мавърски благородник, носеща името на дъщерята на пророка Мохамед - Фатима, която приема християнството от любов към рицар и бива погребана там. Градът се смята за град на поклонението - посещава се от болни хора, които идват тук с надеждата да бъдат изцерени. Дева Мария се явява на трите деца на един местен овчар, Лусия дош Сантош, Жасинта и Франсиско Марто в полето. Казва им, че трябва да се връщат на това място на всяко 13-о число на месеца. Децата се разбрали да запазят в тайна срещата с Божията майка, но едно от тях - Жасинта нарушило споразумението и на 13 юли мястото било посетено от неколцина любопитни хора, които искали да се убедят, че това, което казват децата е истина. Дева Мария предрекла, че на 13 октомври ще се случи чудо и наистина хиляди хора станали свидетели на "Слънчевото чудо" - хората могли да наблюдават слънцето, което наподобявало сребърен диск и се въртяло като огнено кълбо. От 1930г. официално се почита явлението на Дева Мария във Фатима. Най-голямата забележителност е Базиликата "Дева Мария Фатимска".
източник:
 
сск, ти си следващият да зададеш загадка!
crnrtp1.png  
Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това трябва да е гарата Росио в Лисабон. От там взех влака за Синтра . 

 

Именно един от входовете към гарата се е скрил зад тази фасада :)

Terminal do Rossio от 1887, а архитект е José Luís Monteiro.

http://www.golisbon.com/sight-seeing/rossio-station.html

 

Ushakal, ти си на ход.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Eva eva
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.