Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Правилно, Скакля до Бов. 

 

Там горе Иван Вазов е получил вдъхновение за "Дядо Йоцо гледа". 

 

Говори се, че докато дядо Вазов стоял горе, дошъл кметът на Заселе и го помислил за крадец и го арестувал. Вазов казал: "Господине, аз съм поет". Кметът отговорил "Поет, не поет, аз съм на Заселе кмет!"

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Аз предполагам, че е някъде по Ривиерата-френската, но от този тип снимки няма как да бъде отличено нещо.

Може да бъде навсякъде...

Не вижда ясно сграда или някакъв отличителен елемент.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

е да, не се вижда отличителна сграда, защото там няма, това е главния площад на града и който го е посетил, със сигурност го е запомнил така както се вижда на снимката, освен това точно от това място поглеждайки надолу след стълбите се вижда красива гледка, която също се запомня, намира се в Италия

Връзка към коментар

ееее добре, "по метода на изключване" имаме полу-точно попадение, но го приемам за вярно, защото изглежда острова не е добре познат, така е, това е Елба, градът обаче не е Портоферайо, а  Каполивери, различава се от другите градове там, които са предимно крайбрежни, защото се намира на висок хълм и от него има прекрасни гледки към брега и морето. През 1954 год. там се разбива един английски самолет , който лети от Рим за Лондон. Има много  приятна атмосфера градчето.

Valley, ти си ...

Редактирано от dealni
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, в околността на по-значимото там градче Реине (Reine). Рио с тропическата растителност, слънцето плажовете са за предпочитане.

 

Нюромансер - предавам ти щафетата.

Редактирано от Valley
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да си изложа мнението по тази тема (почти 100 страници).

Страхотно я харесвах и мислех, че ще бъде истинска.... До момента, когато разбрах, че определени хора няма какво да правят освен да стоят до гугъл-търсачката, за да отговорят първи...

Тогава темата изгуби своя смисъл.  И от тогава се чудя кога темата ще се изгуби сама  - надявам се много скоро....

Имаше много интересни и смислени неща...

Съжалявам , но повече е безсмислено да се надпреварваме кой по-по-най...

Ру, недей така, не си прав. :blush: Темата е с познавателен характер и лично на мен ми е много интересна, защото научавам за нови интересни места, дето си ги записвам в един тефтер за бъдещите пътувания. А когато ми познае някой снимката ми става безкрайно приятно, че и някой друг е харесал точно това, което и аз съм харесала. Тази игра е като решаване на ребуси - които има по-пъргаво въображение, по-фотографска памет, реагира по-бързо от останалите. Освен това, до колкото ми става ясно, всички непрекъснато ровичкаме в нетЯ, гледаме снимки, четем пътеписи и някое място може да се познае без да си ходил там. На мен, веднъж ми се случи да позная едно място, понеже в чакалнята ми от нам си колко време седи едно списание с такава снимка . На мен пък ми познаха една снимка от пътепис.Така че, ако за теб темата няма смисъл, не я чети.

На когото му харесва, ще участва. На мен много ми харесва, особено, когато има снимки от България - виждам си огромни пропуски, които ще коригирам.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Добре, добре,.  Съгласих се.

Наистина има познавателен характер. Мен ме дразнеше това, че някой познават снимките по интернет, а не по това, че са били там.

Но и това вече е без особено значение.

Успех на темата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Еееех, на какви места сте ходилииииии :unsure:Valley, моля, разкажи нещо за там!

 Сухи факти относно район с предимно влажен и дъждовен климат:

 

Обект: острови Лофотен (в допълнение за Норвегия  - скалата Тролтунга (Езикът на трола) по пътя Осло  - Ода, Трондхайм).

 

Период на посещение: юли 2013 г., 10 дена

 

Транспорт: Аир Берлин (София - Осло/летище Гардермоен) за 220 евро + Осло/Гардермоен - Бодо с Norwegian за 120 евро+ ферибот Бодо - Москенес. На обратно, самолетните билети бяха толкова скъпи, че взехме влак от Бодо до Осло. Ако някой е с рент а- кар от Нарвик има панорамен път.

 

Спане: палатка (благодарности на bronco) в къмпинг. Къмпингът бе добре оборудван.

На снимката на заден план се виждат едни червени къщички - това са бивши рибарски постройки, превърнати в места за настаняване на гости със средна цена около 1000 евро на нощувка. Понеже собствениците са местни хора, които вече не се занимават с риболов, резервацията реално на място  чрез уговорка със собственика по телефона да дойде за ключовете и парите. Доста от къщичките ги има по разни норвежки сайтове в интернет, но като правило няма централизирана резервационна система.

  

Време/климат: на публикуваната снимка хванахме единствения пробив на слънцето. Иначе е влага, мъгли и постоянни превалявания (интензитет от постоянен слаб ръмеж до интензивен дъжд).

 

Храна: в градчето Рейне има малък супермаркет.

 

Градски транспорт между Москенес, Рейне и други градчета  в околността има, но е на големи интервали.

 

Моята цена за това пътуване: 1600 лв., с включени всички самолетни билети.

Редактирано от Valley
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Добре, добре,.  Съгласих се.

Наистина има познавателен характер. Мен ме дразнеше това, че някой познават снимките по интернет, а не по това, че са били там.

Но и това вече е без особено значение.

Успех на темата.

Ру, няма лошо, според мен. Дори да се търси в нета, пак се  научава нещо  ново. Вероятно ИТ специалистите имат програми, дето по едно камъче могат да намерят мястото. Като гледам Crossing lines, по едно перце ще издирят точната гъска, от която е оскубано. ;)  Но ти си абсолютно прав - целта е да се познаят места, на които реално сме ходили. Случайни попадения също са възможни, но не да познаваш непрекъснато  най- разни места, пък не си бил даже наблизо. :) То си е очевадно, когато е така. И дори е  малко смешно - също като в училище - " ах, как знам, как знааам" ;) Ама всеки играе в тази игра, както си поиска, нали няма ограничения, освен за собствеността на снимките - да са  лични.

Така че, моля те, не се сърди, ти имаш толкова много посетени интересни места, че само ще ни е от полза твоето участие.

Ето, виж, последната снимка - ми аз за туй място даже и не бях чувала, сега се разрових и научих още нещо ново. :) :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 Аз не съм добър фотограф, но тази снимка мисля, че съм я уцелил като параметри:

 

attachicon.gifIMG_0868.JPG

 

Подсказка: зад полярния кръг. Успех!

 

И на мен ми събра очите :) Благодаря за информацията!

Връзка към коментар

И на мен ми събра очите :) Благодаря за информацията!

И на мен, еле с тези къщуркички ;) за по 1000 евро на вечер. То, трябва човек да не мигне цяла нощ при тази цена ;) ;) ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.