Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Може ли аз?

Хайде, една по-южна дестинация.Коя е тя?

А ,закъснях,нищо - когато и дойде реда на моята снимка тогава,ако кажете -махам я.

 

post-1586-0-04228300-1421168462_thumb.jpg

Редактирано от Мари Николова
Връзка към коментар

Александра, в Китай е. За мен сградата беше интересна, заради нетипичната си архитектура.

О, аз там видях какво ли не. В смисъл - смесица от стилове, цветове и форми. Но то е нормално в Азия културите се преплитат и навсякъде може да се види нещо, нетипично за съответната държава.

Връзка към коментар

Добре, де? Какво е това?

 

Някой "китаец" ще познава ли?

Я храмът на Конфуций, я - на някой от учениците му ;)Сега, като се замислих, в Сиан имаше нещо подобно. :blink:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така изглеждат и джамиите там. Да, това трябва да е джамия. В Китай ги има около 30 000 и има и доста китайски мюсюлмани. Тази в Сиан беше с нещо забележителна, ма не се сещам с какво. :blink:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е джамията в Сиан, най-старата в Китай построена 742 г. по време на династията Мин. За мен беше интересна точно с архитектурата, типично китайска. Подобно минаре като пагода не бях виждала. Джамията се намира в мюсюлманския квартал, където е доста цветно, има пазар и продават питки. След цял месец на ориз много им се израдвах. :)

Мюсюлманин в джамията.

 

post-181-0-28937000-1421244868_thumb.jpg

 

 

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Това е джамията в Сиан, най-старата в Китай построена 742 г. по време на династията Мин. За мен беше интересна точно с архитектурата, типично китайска. Подобно минаре като пагода не бях виждала. Джамията се намира в мюсюлманския квартал, където е доста цветно, има пазар и продават питки. След цял месец на ориз много им се израдвах. :)

Мюсюлманин в джамията.

 

attachicon.gifXian_014d.jpg

Ама в Китай има нещо особено, дето го няма нийде другаде по света: На местната мюсюлманска общност е забранено изграждането на джамия в стил с различна от традиционната китайска архитектура, с изключение на арабската калиграфия, чието използване  е било позволено.

И за това, джамиите изглеждат като пагоди. В Гуанджоу само видях една джамия с нещо подобно на минаре, ама като морски фар, за каквото и се използва, та за туй носи името Светлата джамия.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ама в Китай има нещо особено, дето го няма нийде другаде по света: На местната мюсюлманска общност е забранено изграждането на джамия в стил с различна от традиционната китайска архитектура, с изключение на арабската калиграфия, чието използване  е било позволено.

И за това, джамиите изглеждат като пагоди. В Гуанджоу само видях една джамия с нещо подобно на минаре, ама като морски фар, за каквото и се използва, та за туй носи името Светлата джамия.

Пропуснах едно дребничко уточнение, за да е съвсем исторически точно:

по това време управлява династията Тан - 618-907 с едно мъничко прекъсване, династията Мин управлява около 6 века по- късно - 1368-1644.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Пропуснах едно дребничко уточнение, за да е съвсем исторически точно:

по това време управлява династията Тан - 618-907 с едно мъничко прекъсване, династията Мин управлява около 6 века по- късно - 1368-1644.

Взех информацията от Уикипедия, явно там е сгрешена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре де, знам, че не е по правилата, но тъй като никой не пуска предизвикателство, нека аз ви предизвикам с едно много интересно местенце :)

Не може да се продължи, докато Теди не каже кой е наред.

Връзка към коментар

Е не бъдете такива буквалисти де, и преди това се е случвало така. Тя без това е полуумряла играта...Ето, аз давам реда си на който каже Теди.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не може да се продължи, докато Теди не каже кой е наред.

Добре, разкарах снимките и поста да не развалям реда. Ама май не мога съвсем да го изтрия...

Редактирано от Lirea
Връзка към коментар

Добре, разкарах снимките и поста да не развалям реда. Ама май не мога съвсем да го изтрия...

Хайде, аз ти отстъпвам моя ред, щом ти е мерак ^_^ Пусни следващата загадка, моля!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.