Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Това е в Литва, ама къде, не зная - точно преди Коледа в Блиц бяха написали голяма статия. Вероятно там си чел, пишеше, че е зловещо място, с повече от 100 000 кръста. Хълм или планина на кръстовете, или нещо подобно. Кръстове, разпятия и прочие подобни неща. Семействата на хора, които са участвали в някакво въстание и не знаели къде са им гробовете са го създали това място/ако си спомням добре/.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

AlexandraKo, точно това е - Хълмът на кръстоветете край литовския град Шяуляй.

Има няколко истории за възникването му - една от тях е със загиналите литовски и полски войници, въстанали срещу Русия. Когато бяхме там обаче ни разказаха и една друга история, според която хълмът е нещо като литовска версия на бялата лястовица. Младо момиче било тежко болно и гаснело, но нищо не помагало. Една нощ на майка й се присънил Бог, който и казал, че трябва да намери този хълм и там да забоде кръст. След много перипетии майката успяла да изпълни заръката и дъщеря й оздравяла. Новината за чудодейното оздравяване обаче бързо се разпространила и затова хора и до днес отиват там да оставят кръстове с надеждата някой болен близък да оздравее. 

:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

AlexandraKo, точно това е - Хълмът на кръстоветете край литовския град Шяуляй.

Има няколко истории за възникването му - една от тях е със загиналите литовски и полски войници, въстанали срещу Русия. Когато бяхме там обаче ни разказаха и една друга история, според която хълмът е нещо като литовска версия на бялата лястовица. Младо момиче било тежко болно и гаснело, но нищо не помагало. Една нощ на майка й се присънил Бог, който и казал, че трябва да намери този хълм и там да забоде кръст. След много перипетии майката успяла да изпълни заръката и дъщеря й оздравяла. Новината за чудодейното оздравяване обаче бързо се разпространила и затова хора и до днес отиват там да оставят кръстове с надеждата някой болен близък да оздравее. 

:)

Много хубава загадка :) Предлагам Травелър да пуска следващата снимка, щото той позна пръв. и ме подсети.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

В момента не мога,Алекс ти даде по пъна информация.

И аз съм в движение, пиша от телефона . За да не спира играта, нека се включи някой друг,моля.

Връзка към коментар

Може ли аз?

Хайде, една по-южна дестинация.Коя е тя?

А ,закъснях,нищо - когато и дойде реда на моята снимка тогава,ако кажете -махам я.

 

Може би сега й е реда :).

Щом няма желаещи мисля, че трябва да се опитаме да разгадаем и загадката на Мари Николова  :)

 

Испания?  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ооо, нее, според мен, това е Южна Италия /моята слабост/Неаполитанският залив - Изола Верде  или остров Иския.  Много е хубаво - чудесни заливчета, горещи минерални извори.

Много скъпарско място. Ходи се с корабче от Неапол. Пада се горе-долу срещу остров Капри.

Връзка към коментар

Да,това е о.Иския, известен с термалните спа паркове.Остров  с красиви пейзажи,прекрасна кухня и един такъв цитрусов аромат във въздуха.Според мен, не е чак толкова скъпарско място,не повече от Рим например.Ред е на Александра :)

post-1586-0-26846900-1421482797_thumb.jpg

post-1586-0-23607900-1421482827_thumb.jpg

post-1586-0-57882500-1421482879_thumb.jpg

post-1586-0-28119900-1421482915_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това предполагам, че трябва да е алеята на славата в Маракана

Дааааааа, абсолютно вярно!

 

Една от най-впечатляващите забележителности в Рио де Жанейро, а също и в Бразилия, е Маракана, един от най-големите футболни стадиони в света. Стадионът е построен за световното футболно първенство през 1950 г. Тогава капацитетът на Естадио до Маракана е 200 000 души. През 1990 г. той е намален на 73 916 седящи места. С местата за правостоящите е 103 022. В момента обаче това е деветият най-голям стадион в света. За сравнение най-голям е севернокорейския стадион „Първи Май Рунградо“ (150 000 души, 200 000 с местата за правостоящи).

Към днешна дата на стадиона Маракана се провеждат както бразилски футболни първенства, така и мащабни музикални концерти. Папа Жоао Пауло II е отслужвал и големи литургии пред множество от хора на този стадион.

През 2000 г., в чест на петдесетата годишнина на Естадио до Маракана, тържеството, провело се в зала Де Фама, започнало с почит към петдесетте най-важни играчи в историята на стадиона.

 

При туристическо посещение във вътрешността на Маракана, освен зала Де Фама, интересно е да се посети и Калкада Де Фама, място където някои от световноизвестните играчи са оставили отливки от краката си в паветата на тротоара. Достъпът с фотоапарат е позволен. Обиколката с гид включва страхотни панорамни гледки на и от стадиона Маракана. Ако човек има достатъчно време, добре е да изгледа един мач, ще остане очарован и зареден с много спортни емоции.

 

източник:

http://www.globalen.bg/Brazil/article/2525/

 

 

sheny, ти си на ред за следващата снимка, моля!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е, чакай малко, по правилата на ред е sheny, защото позна предишната загадка

 

А, добре. Не прочетох толкова детайлно правилата. Съжалявам. :)

Връзка към коментар

Благодаря на Алекандра за хубавата загадка иинетерсната информация.
Ето и моето предизивикателство, което едва ли ще ви затрудни :)

 

 

gallery_1833_455_71762.jpg
 


Но като нов съфорумец искам да ви кажа, че трудно успях да кача тази снимка. ДжиПег разширанието било забранено, а след като го променя ми даваше, че коментара бил много кратък :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Какаду не е Барселона,  но има привкус на снимка направена от парка на Гауди - Гюел.

 

Да разширението сега е .jpg, но се наложи да кача снимката на профила си, за да мога да я споделя във форума.Неколкократно намалях и размерът й.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.