Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Този лъв ми прилича на спящите лъвове на един италиански скулптур Бонанни. Трябва да е в Италия. Макар че, в Русия също има. Ама няма цикаси . всъщност, в Крим има, ама пък ти не си ходила.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Този лъв ми прилича на спящите лъвове на един италиански скулптур Бонанни. Трябва да е в Италия. Макар че, в Русия също има. Ама няма цикаси . всъщност, в Крим има, ама пък ти не си ходила.

Не е в Италия, нито Русия, нито Крим. 

 

Жокер: Европейски остров

Връзка към коментар

Ще е съвсем догадка: Ахилеон на Корфу? В романтичната традиция няма начин да не се спотайва и лэв.

Приемам, че държавата е позната. Гръцки остров.

 

Нови жокери:

- Театърът на този остров е умалено копие на Миланската скала /в първоначалния и вид, а не днешния/ .

- Юнеско

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Ако не се лъжа, тази кула и този лъв (или поне подобни)съвсем скоро ги гледах на снимките на една приятелка - беше ходила някъде по Цикладските острови, ама кои точно...

Връзка към коментар

Ако не се лъжа, тази кула и този лъв (или поне подобни)съвсем скоро ги гледах на снимките на една приятелка - беше ходила някъде по Цикладските острови, ама кои точно...

Lirea, на прав път си. 

 

П.П Александра ти си дала правилен отговор.

 

 

На снимката е част от църквата Св. Никола в Ермуполи, Сирос. Лъвът пък е част от паметника на загиналите герои, който се намира пред църквата. 

В градът е построен театър Аполон, който е умалено копие на Миланската скала. Известна сграда там  освен театърът е и сградата на общината с площадът пред нея и статуята на вицеадмирал Андреас Мираули - собственик на флота, изиграл главна роля при защитата на града от турци и пирати.

Най-красивата част от Ермуполи е старата част на градчето т. нар. Ано Сирос /горен Сирос/, която е под егидата на Юнеско. Представлява хълм, на върха на който има построена католическа църква Св. Георги и достигането му е по многобройни стъпала. Няма транспорт и пренасянето на багаж за живеещите в тази част на града става изцяло на ръка. 

Ето и няколко снимки

post-514-0-43485500-1421606530_thumb.jpgpost-514-0-22069500-1421606574_thumb.jpgpost-514-0-61055300-1421606626_thumb.jpg post-514-0-09996000-1421606670_thumb.jpgpost-514-0-62346800-1421606718_thumb.jpg

Изглед от църквата Св. Георги към града

post-514-0-43527000-1421606766_thumb.jpg

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Е, с всичките ти жокери стана като в милиционерска кръстословица - река, която започва с Д и завършва на УНАВ.

Да пусне следващата снимка някой, че нямам комп и в телефона нямам снимки.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Приличат ми на някакви терми. Съдейки по лошото състояние, може би Южна Италия?

Редактирано от Lirea
Връзка към коментар

Да! :) Сега ако разкажеш и обекта... 

 

Rainy обекта не знам кой е :), нека някой друг се включи... Но острова ми е в списъка за посещение. Два пъти вече ходя до Александруполис и се каня да го посетя и все не успявам... Единият път изпуснахме ферибота -_- . Оказа се, че е само един за деня <_< и трябва да се предвиди поне една нощувка там.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.