Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Манастирът Санта Каталина де Сиена

Искам пътепис ;) , много са ти хубави. А снимките - невероятно красиви - изкушават ме за Великден в Minas Gerais напр.

Редактирано от Childish
Връзка към коментар

Да това е в женския манастир Санта Каталина в Арекипа, Перу. Давали са обет за мълчание. (Манастира си действа и сега, просто в много малка част от предишните си размери, голям е като цял квартал)

Целия е боядисан яркочервено и синьо, иначе Арекипа е известен като Белия град, защото е построен от бели камъни.

Снимки ще дам след малко като махна разни физиономии оттам (направо от филмовата сапунерка, защото ми откраднаха ДСЛРто)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето нещо, което предполагам ще е супер лесно за магеланците:

 

post-514-0-30494600-1422004832_thumb.jpg

 

 

И за да не се обиди някой, че ви подценявам за добавка следва да се познае и това:

 

post-514-0-32149900-1422004783_thumb.jpg

 

 

 

И двете снимки имат нещо общо.

 

 

Връзка към коментар

Първата снимка не е ли отТаормина? В един парк с много богонвилии . Ботаническата им градина. На входа. Ангели на любовта или нещо подобно. Бронзови са и са много красиви. Когато за пръв път бях в този парк, през за юни, всичко беше в розови, цикламени и оранжеви облаци от цъфнали богонвилии. Ама то, целият парк е невероятен.Като самата Таормина.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Александра, позна.

Първата снимка е от градския парк в Таормина.

Общото на двете снимки е, че са от Сицилия. На втората снимка е старата обществена пералня в Чефалу. Забележителност е, но повечето туристи някак я подминават.

Загадките бяха лесни, но явно магеланците, посетили Сицилия не четат темата :-)

Връзка към коментар

не е ли в Антверпен, катедралата в стария център :)

Да, това е скулптурната група в чест на строителите на катедралата, която се намира вдясно от входа.

Определящата културна забележителност на Антверпен е извисяващата се 122-метрова белокаменна дантелена кула на върха на готическата катедрала „Дева Мария Богородица“ (Onze-Lieve-Vrouwekathedraal, букв. „Катедралата на нашата мила господарка“) с нейния известен карийон от 47 камбани.

Катедралата е най-голямата обществена сграда в града и най-голямата църква в страните от Бенелюкс със седем странични крила и 125 колони. Четирите шедьовъра на Петер Паул Рубенс, окачени в напречния кораб на църквата и в мястото, заемано от хора, са сред най-емоционалните интерпретации на библейски сцени. Макар да е роден в Германия, родителите на Рубенс са от Антверпен и художникът се връща тук като придворен художник и дипломат.

post-1504-0-88188100-1422351533_thumb.jpg

post-1504-0-88595000-1422351562_thumb.jpg

post-1504-0-01796200-1422351583_thumb.jpg

post-1504-0-40620600-1422351603_thumb.jpg

post-1504-0-32299700-1422351626_thumb.jpg

 

Ми ру - ти си!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мани, като живеех в Италия и исках да отида до Монако, замалко да си купя билет до Мюнхен (Monaco на италиански)

еее, Мюнхен е Монако ди Бавиера, и аз се бърках в началото

Редактирано от dealni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мани, като живеех в Италия и исках да отида до Монако, замалко да си купя билет до Мюнхен (Monaco на италиански)

Преди години колко сайта смених с този Мюнхен...и накрая видях маршрута на влака и се светнах. :lol:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.