Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

След този жокер ще пробвам с Претория,Южна Африка-Юнион билдингс.

 

Именно! Юниън Билдингс. Президентството на Южна Африка в административната столица Претория.

 

Мързи ме да пиша пространно обяснение. Английската уикипедия дава прилична справка.

 

Първата снимка е правена сутрин от прозореца на спалнята ми B)

 

Ето, изрових и няколко стари сними от иногурацията на президента Табо Мбеки, април 2004, пак от същата гледна точка:

 

FreedomDay20040001.jpg

FreedomDay20040002.jpg

FreedomDay20040003.jpg

FreedomDay20040004_.jpg

 

Dian е на ход.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Именно! Юниън Билдингс. Президентството на Южна Африка в административната столица Претория.

 

Мързи ме да пиша пространно обяснение. Английската уикипедия дава прилична справка.

 

Първата снимка е правена сутрин от прозореца на спалнята ми B)

 

Ето, изрових и няколко стари сними от иногурацията на президента Табо Мбеки, април 2004, пак от същата гледна точка:FreedomDay20040001.jpg

FreedomDay20040002.jpg

FreedomDay20040003.jpg

Домоседко, а гадната ти е острахотна, заедно със снимкие

FreedomDay20040004_.jpg

 

Dian е на ход.

Домоседко, твоите загадки+снимки винаги са страхотни. Ако се запътя накъде Африка, ще е благодарение

на тебе.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

La Concha Bay! Сан Себастиян. Мислихме с един колега за посещение на мач на Билбао и беше в to do листата.

 

Верен отговор.Гледка към Сан Себастиан от хълма Игелдо.В средата се вижда остров Санта Клара,а на заден план е плажа Ла Конча-един от най-красивите градски плажове в Европа.

post-2434-0-68178600-1422648682_thumb.jpg

 

Жоро,ти си! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://en.wikipedia.org/wiki/Cologne_Carnival

 

Верен отговор! 

 

В продължение на четири дни немците изяждат тонове вурстчета и изпиват десетки тонове бира. На почит са и техните "хулиганки" - 50 милиграмовите шишенца пълни с водка, уиски, джин... Костюмите са от такива, подготвяни вероятно цяла година за фестивала, до ментални извращения. Цапането е голямо. Всяка сутрин предимно наши южни съседи изриват огромни количетсва боклуци, за да започне мацането отново. С krasen denev дадохме своя дан в биропиенето и вурстоунищажаването. Само ще спомена възникналия спор относно "красотата"на Кьолнската катедрала. Според единия катедралата е страшно красива, а според мен страшно впечатляваща и още по- грозна...

Ето и малко снимки.

post-585-0-53104400-1422652182_thumb.jpg

post-585-0-23914800-1422652255_thumb.jpg

post-585-0-49088400-1422652410_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На мач са тръгнали май.

На мач бяхме ние, но предишния ден. В Дортмунд. И там бирата и вурстчетата бяха на първо място! Велика нация!  :lol:

 

Диан или nikolaysto, който е готов със снимка, да качва!

Редактирано от bardon27
Връзка към коментар

Аз нямах шанс, ако Dian не разпозна моста.

Давай ти Dian-е!

 

Нека допълня, че фашингът е един от многото европейски карнавали и е част от същите предхристиянски традиции като нашите кукери. В София немската гимназия организира ежегодно фашинг, мисля че същото прави и гимназията в Бургас. Ученици и учители се маскират и се забавляват лудо цяла нощ. За съжаление нямам снимки от това събитие в електронен вариант, но съм сигурен че в нета ще се намерят много и ще ви забавляват искрено.

 

Ееех, хубаво беше в училище....

Редактирано от nikolaysto
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Интересното в базиликата, която се вижда на снимката "Basilique Saint Michel Archange" е, че на главния олтар е поставена скулптура на Арахангел Михаил, а не на Христос, както в повечето случаи.

 

DSC06743.JPG

 

Сега ще потърся снимка.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Как ми напомня на Венеция, ама пусто.... Не мога да го позная

Браво! Венеция е!

Тъкмо щях да пускам жокер.

Хайде подсказвам по другите въпросчета.:)

На Канал Гранде е сградата и там е живала доста отдавна една дама.

Връзка към коментар

Ca'Loredan?

Браво!

 

Ca' Loredan (Palazzo Corner Piscopia, Loredan) е венециански дворец, разположен на Канал Гранде в близост до моста Риалто.

Това е мястото, където е родена Елена Лукреция Корнаро Пископия (Elena Lucrezia Cornaro Piscopia) на 5 юни 1646г.

Изключително начетена, дори за съвременните разбирания, жена. На седем години владее три езика - италиански, латински и гръцки. Към тях в последствие добавя иврит, испански, френски и арабски. Освен, че прави преводи на тези езици, има постижения в областтта на математиката, философията и теологията. Свири на клавесин, арфа и цигулка. Композира музика.

Иключително уважавана от учените във Венеция.

Предложена е от преподавателя си за докторска степен по теология в университета в Падуа. Отказано и е, защото ... е жена. Като компенсация и е предложено да защити докторска степен по философия, което тя успешно прави на 25-ти юни 1678г.  пред много и важни преподаватели и знатни хора. Тя изнася беседа на класически латински по избрани откъси от произведения на Аристотел. Представянето и завършва с изключителни аплодисменти.

Така тя става първата жена, получила докторска степен!

След това продължава да се занимава с наука(математика) и с благотворителност. Умира от туберколоза изключително млада през 1684г.

Има поставена нейна статуя в университета в Падуа.

 

На къщата, където е родена е поставена възпоменателна табела:

 

DSC08975.JPG

 

nikolaysto позна града, а Бръмбар позна сградата.

Разберете се двамата кой да пусне следващата снимка. :)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.