Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Талин, Старият град. Благодарение на магеланците и точно тази тема, това ми е планчето за следващо пътуване - Литва, Латвия и Естония. Виртуално вече ги обиколих. :) Това, което се вижда в дъното в ляво с четирите "лукчета" за кубета е  най-голямата православна църква в Талин - "Александър Невски", Външно прилича на нашата едноименна църква. Поне по всички снимки на мен така ми изглежда. Любопитен факт е, че архитектът на църквата в Талин - Михаил Преображенски е и архитект на безкрайно красивата /за мен/ Руска църква в София - " Св. Николай Чудотворец".

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Талин, Старият град. Благодарение на магеланците и точно тази тема, това ми е планчето за следващо пътуване - Литва, Латвия и Естония. Виртуално вече ги обиколих. :) Това, което се вижда в дъното в ляво с четирите "лукчета" за кубета е  най-голямата православна църква в Талин - "Александър Невски", Външно прилича на нашата едноименна църква. Поне по всички снимки на мен така ми изглежда. Любопитен факт е, че архитектът на църквата в Талин - Михаил Преображенски е и архитект на безкрайно красивата /за мен/ Руска църква в София - " Св. Николай Чудотворец".

 

AlexandraKo, не можеш да бъдеш по-права  :good: След този изчерпателен отговор направо няма нужда аз да разказвам :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

AlexandraKo, не можеш да бъдеш по-права  :good: След този изчерпателен отговор направо няма нужда аз да разказвам :)

Да, ама сложи още някоя снимка и кажи какво е кулата, която се вижда в дясно. Историята на църквата също е интересна, както и на хълма, върху който е построена. Друго е мнение от "първа ръка".

Връзка към коментар

Кметството (Manila City Hall) и съответната часовникова кула (Clock Tower) имаш предвид ли?

Браво, отличник си ми ти! А къде са другите, дет са ходили в Манила? Ру все се сърди, че не му идва ред да дава загадка, а сега що не се яви с правилен отговор? ;) ;) ;) ;)

Пуснах точно тази снимка във връзка с многото магеланци, запътили се накъм Филипините.Сградата с часовника  е City hall на Манила. А снимката е направена от терасата на нашия хотел, с невероятни гледки към квартала Интрамурос и крепостната стена.В Манила кметството  символично e синоним на  Метро Манила / там е седалището на правителството/ и принадлежащите му градчета. /  Намира се в  Интрамурос - / тоест - в рамките на стените/. Манила се състои от 16 малки селища и е най-гъсто населеният град в света. В който живее около 15% от населението на Филипините. Сградата е проектирана от архитект Антонио Толедо, а  изграждането и  е завършено през 1930.По време на ВСВ сградата е частично разрушена и после възстановена в първоначалния и вид. Истинска икона  на град Манила е часовниковата кула - запазената марка на града и кметството. Вечер е красиво осветена, на всеки час часовникът бие три пъти, след което има кратка мелодийка. Красива е и през деня, макар че, според мен, самата сграда е скучновата. Clock tower  на   Manila city hall е най- голямата часовникова кула във Филипините. Аз не споделям мнението, че в Манила няма какво да се види.

Ето още няколко снимки от Манила:

post-1504-0-50841300-1422939756_thumb.jpg

post-1504-0-84540300-1422939768_thumb.jpg

post-1504-0-72392600-1422939788_thumb.jpg

post-1504-0-11963300-1422939816_thumb.jpg

post-1504-0-21880600-1422939832_thumb.jpg

 

сск, ти си!

Емииии, не знам, не съм ходила! :lol:

Няма нищо, нали ще отидеш, важното е , че веднага включи за какво иде реч ;) ;) ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.