Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

 

Фестивалът на огъня в Япония?



Макар и да е много общ, ще приема отговора за верен.

В Япония има много фестивали на огъня, на места запалват чадъри, на места специално построени статуи/досойински огън/ и какво ли още не.

Конкретния фестивал се нарича Отегби и до колкото знам в този му вид се провежда само и единствено в Томонура, Фукуяма, Перфектура Хирошима. Трудно ми е да преценя, но факлите,  които запалват тежат поне 200-300кг и ги качват до върха на храма в продължение на 1:30 - 2:00часа. В радиус от 2 метра огънят ти гори кожата и се изисква невероятно мъжество за да си част от екипа, който я носи.
Един приятел е част от екип номер 2 в следващото клипче - той и приятелите му ми показваха ръцете си, които бяха целите в белези от въглени падали върху тях в предходни години.
https://www.youtube.com/watch?v=uxS4VjmsJsk 
Интересен народ са японците...

AlexandraKo - ти си на ход.
 
Връзка към коментар

Макар и да е много общ, ще приема отговора за верен.

В Япония има много фестивали на огъня, на места запалват чадъри, на места специално построени статуи/досойински огън/ и какво ли още не.

Конкретния фестивал се нарича Отегби и до колкото знам в този му вид се провежда само и единствено в Томонура, Фукуяма, Перфектура Хирошима. Трудно ми е да преценя, но факлите, които запалват тежат поне 200-300кг и ги качват до върха на храма в продължение на 1:30 - 2:00часа. В радиус от 2 метра огънят ти гори кожата и се изисква невероятно мъжество за да си част от екипа, който я носи.

Един приятел е част от екип номер 2 в следващото клипче - той и приятелите му ми показваха ръцете си, които бяха целите в белези от въглени падали върху тях в предходни години.

Интересен народ са японците...

AlexandraKo - ти си на ход.

 

 

Не, не е само там. Омидзутори е подобен и се провежда в началото на март в храма Тодайджи в Нара.

 

Там факлите са по 8 метра дълги и по 80кг. Ама нали трябва да са адекватни на най - голямата статуя на Буда. Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

montserrat monasterio, Cataluña, España

Верен отговор, ти си,

 

Александър!

 

Мисля, че напред в темата писахме за манастира Монсерат, който ми е любимо място. Заради всичката красота на мястото, заради историята на Игнасий Лойола, заради легендата за Черната Дева и магнетичното излъчване на всичко там.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

студено, разгледайте подробно снимката, тя самата има жокери, иначе надали ще уцелите, освен, ако не сте били лично на мястото

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

фуникулярът към Bom Jesus do Monte Sanctuary в Брага. Признавам, че не съм била там, но мястото е невероятно :)

Точно! Фуникулярът работи на принципа на противотежестите, представялва два вагона свързани със стоманено въже. Всеки има резервоар за вода, когато едини се напълни горе, другия се източва долу и се сменят позицийте им и после наново.

Мисля, че е единственият по рода си, работещ по тази система.

Ето малко снимки от това място

IMG_4125.jpgIMG_4135.jpgIMG_4144.jpgIMG_4262.jpgIMG_4283.jpgIMG_4284.jpgIMG_4286.jpgIMG_4287.jpgIMG_4288.jpgIMG_4291.jpg

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.