Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Не е Прага. Там фуникулярът е на открита поляна, а и това море или езеро отсреща е бая голямо.

 

На една сграда се вее май испанското знаме. Залагам на град в северна Испания на залив - Ла Коруня или Сан Себастиян.

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Да, Сантандер! Град, който харесвам страшно много. Малък, красив, спокоен, изобщо град-мечта, живял съм 3 месеца там и съм ходил доста пъти на гости.

DSCF0536.jpgDSCF0546.jpgDSCF0565.jpgDSCF0590.jpgIMGP1157.jpg

 

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

World Trade Center (или нещо подобно) в Истанбул?

Браво, в Истанбул е, това е тяхната Търговско-промишлена камара.

Ти си наред за следващата снимка, моля!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предните пъти, когато пусках снимки, много бързо ги познавахте. Сега ще ви потормозя повечко  :P 
Горе-долу е ясно какво е това на снимката, но някой знае ли къде се намира и с какво е известно мястото?

post-2569-0-00185800-1424200687_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сухият док в Белфаст, където е направен Титаник?

Жоро С, браво, точно това е. :)

 

Сухият док е запазен почти напълно във вида от времето на строителството на Титаник. Самият док е бил най-големият за времето си, а Титаник е най-големият, най-луксозният, най-сложният кораб за онова време. Строителството му започва през март 1909 г. и приключва през 1911 г., а на 12 април 1912 г. потъва след сблъсък с айсберг. Повече от 80 г. се е смятало, че айсбергът е пробил дупка с размери 90 на 2 метра в корпуса. След серия изследвания обаче учени установяват, че се е разпорил по нитовете в мястото на удара от налягането със срещата с айсберга. Оказало се, че строителите са си спестили пари, като са използвали некачествени материали при строителството и именно това изиграва основната роля за потъването.

Преди 3 г. край дока са отворили доста луксозен посетителски център, свързан с Титаник. Аз обаче бях там преди доста повече време - през 2008 г. и тогава мястото беше доста запуснато и неприветливо.

post-2569-0-88144500-1424203267_thumb.jpg

Редактирано от Lirea
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.