Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

БраниВ позна!

Това е езерото в Панчарево.Любимо място за разходка,спорт,каране на водно колело,барбекю или просто бира :)

Прекрасно през всички сезони!

post-1586-0-56355200-1424504979_thumb.jpg

post-1586-0-33015100-1424505005_thumb.jpg

post-1586-0-70932500-1424505040_thumb.jpg

....а на преливната стена вече слагат катинарчета :)

post-1586-0-17762600-1424505094_thumb.jpg

Да не се чудите,къде да прекарате слънчевия съботен ден :)

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

момент, какъв канал от Рейн в Болоня?

Ами на италиански е Canale di Reno, на български не мога да кажа как е името.

http://www.bolognawelcome.com/en/places-to-see/suggested-itineraries/params/Luoghi_356/ref/Canale%20delle%20Moline

Редактирано от БраниB
Връзка към коментар

момент, какъв канал от Рейн в Болоня?

Вероятно аз съм в грешка с името.

 

Ето новата снимка:

 

post-1504-0-55654300-1424524754_thumb.jpg

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

а, мерси, не го знаех това място и ми прозвуча много странно  :)

Нюромансер, това е една забележителност в Болоня. На времето там е имало система от канали от двете реки Рейно и Савена, няколко язовира за икономиката и поминъка на хората. Това на снимката е един от подземните канали, който е видим през едно прозорче на нещо като топла връзка между къщите от двете страни. Близо е до площада в центъра и трябва да го знаеш специално. Водят го за голяма забележителност, аз не мисля че е чак толкова. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нюромансер, това е една забележителност в Болоня. На времето там е имало система от канали от двете реки Рейно и Савена, няколко язовира за икономиката и поминъка на хората. Това на снимката е един от подземните канали, който е видим през едно прозорче на нещо като топла връзка между къщите от двете страни. Близо е до площада в центъра и трябва да го знаеш специално. Водят го за голяма забележителност, аз не мисля че е чак толкова. :)

AlexandraKo ме е изпреварила за инфото.

 

Колкото до Рейн-немската река Рейн на италиански също е Рено(Reno). Така, че просто е съвпадение на името, но не става въпрос за една и съща река.

Връзка към коментар

Вероятно аз съм в грешка с името.

 

Ето новата снимка:

 

attachicon.gifKatinari.JPG

Мисля, че е Санкт Петербург това, но не съм сигурен, просто по излъчването

Връзка към коментар

И аз мисля, че е Москва на Александра. Не съм ходила, но съм гледала снимки. Мисля, че бяха 3 такива дървета с катинари, близо до някаква галерия.

Редактирано от Бръмбар
Връзка към коментар

Новата снимка да не е случайно Москва? :unsure:

Да, това е снимка в Москва. Love bridge, мястото, където от 2007 г младите хора на сватбата си заключват катинар и ключът се хвърля в реката. Металните дървета са 8, поне толкова бяха, когато ходих, може вече да са повече.

Това е Москва река, мостът е Лужков, а другото му име е Третяковски, защото е част от комплекса на Третяковската галерия в Москва. Близо е до Кремъл и е много красиво място с тези метални дървета/стана ми смешно - метално, пък дърво/ и с фонтаните в Москва река. Всъщност, както е красив целият град.

neuromancer, много си прав за излъчването - има го и в СП, и в Москва!

post-1504-0-82631600-1424587625_thumb.jpg

post-1504-0-04758600-1424588061_thumb.jpg

post-1504-0-65982300-1424587961_thumb.jpg

post-1504-0-83192900-1424588203_thumb.jpg

Ето една статия за града, която ми хареса:

http://alexsimov.blogspot.com/2012/08/blog-post_7.html

И която завършва така:

 

" Истинската Москва обаче е тази, която остава в спомените, когато си тръгнеш. Тя е градът, който не може да те остави на мира, защото толкова много красота на едно място просто няма къде другаде да се види. 
Знае се за старото пожелание: „Виж Неапол и умри!”. Москва предизвиква обаче желание за живот, защото всичко в този град е така мащабно, че ти казва, че един живот не е достатъчен, за да разгледаш всичко. Всичко в този град е история, всичко в този град е бъдеще. Москва е един самоуверен град, който е наясно, че бъдещето му принадлежи."

 

Роца, заповядай, да сложиш следващата снимка!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Александра, благодаря за статията за Москва. Не съм ходила още, но много ми се ходи, както и в Петербург.

За дърветата с катинарите научих от един репортаж по телевизията миналата година, когато под тежестта им падна едно от паната на Пон-дез-Ар в Париж, та казваха в кои други градове има катинари и как местната управа се справя с проблема :)

 

Ето моята снимка :

 

03082013-IMG_0102_resize.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Роца, загадката ти е супер! Не исках веднага да отговарям, че да се включи и някой друг :) , ама сега ще кажа:

Това е църквата на Жана Д,Арк в Руан. Пилонът с кръста показва точното място, където е изгорена Жана. Казват, че там точно е била кладата. От еретичка, след години е канонизирана за светица и днес  е покровителка на Франция. Църквата е много интересна, от дърво и със странна форма, рекоха, че приличала на кораб, масите и столчетата пречат да се видят очите под високия купол. Всъщност, отвън изглеждат като очи, пък отвътре - прозорците изглеждат като риби. Освен това, интересното беше, че витражите са от една друга църква, която била разрушена, но останките бяха някъде наблизо, а стъклата били запазени поставени тук. Самият град също е интересен , с много стари сгради, има още една интересна църква.

Роца, ама ти сигурно ще разкажеш още нещо, което е любопитно. :) :) :) .

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

AlexandarKo, напълно си права :) Можеш да пуснеш новата снимка!

 

Църквата е със структура на нещо средно между викингски кораб и риба :). Открита е през 1979 година, и кръстът е уж на точното място на кладата. Витражите са от църквата св. Венсан, която е била разрушена през Втората световна война.

 

Иначе Руан е най-известен с катедралата (Нотр-Дам, разбира се ;) ), нарисувана в 30 картини от Клод Моне. Но иначе и градът си го бива.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Leipzig? Заприлича ми на стария "небостъргач", ама сега като си гледам снимките - май не е той.

Редактирано от nikolaysto
Връзка към коментар

Трир?

Даааа, това е Коледният базар в Трир. Най-старият град в Германия се слави с един от петте най- хубави и посещавани Коледни базари там. Градът не е голям, но има интересни неща - катедралата, Порта нигра и разбира се - цял месец от края на ноември до Коледа - базарът. В красиви дървени къщички се продава какво ли не - разни красоти за коледа, дрехи, бижута, ама, според мен най-се харчат вурстчетата и греяното вино. :) :) :) И през деня има народ, ама вечер е пълно с хора, които хапват и пийват, независимо, колко е студено. :)

post-1504-0-30239200-1424762813_thumb.jpg

post-1504-0-07850200-1424762838_thumb.jpg

post-1504-0-00608400-1424762859_thumb.jpg

Греяното винце го дават в едни червени ботушчета, дето ти ги пълнят колкото пъти си искаш. После можеш да си вземеш ботушчето за спомен или да си го върнеш:

post-1504-0-30599200-1424762936_thumb.jpg

Dian, ти си със следващата снимка, моля!
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Все още не съм бил там,но градът ми беше в близките планове за посещение в комбинация с Люксембург.Снимката и днешната промоция на Wizz ми дойдоха като по поръчка :) Преди час се сдобих с билети София-Шарлероа и Франкфурт Хан-София,общо за 55 лева за началото на Май,така че Трир най-вероятно ще бъде посетен! :)


Ето и загадката:

 

post-2434-0-11395000-1424768837_thumb.jpg

 

Къде е направена снимката?

:)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.