Прескочи до съдържание

Интересни случки в чужбина


Препоръчани мнения

Момчето каза ,че са заедно от 11 години.Бяха с турски имена,но той предложи на български.Имсше и пръстен,и тъй като стюарда беше чужденец,само той май не разбираше всичко.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

В навечерието на Бъдни вечер ще ви разкажа една история от тазгодишните ни пътувания.Като встъпление,предполагам че знаете за пътя Камино.

Така се случи ,че няколко мои интернет приятели минаха по него и аз, която до сега не бях чувала за този път, попрочетох малко за него.Малко е да се каже че бях впечетлена,но като човек нямащ релегиозно възпитание,магичните нещо по пътя ми се видяха пресилени.

Така.... Пътуваме до Германия със самолет и се връщаме с кола.Първата вечер нашите роднини ни водят в един ресторант намиращ се във Франция в непосредствина близост до френско- германската граница. Ресторантът се намира в една гориста местност ,в нещо като извънградски парк.Излизаме вечерта от него да подишаме малко и да се поразтъпчем и аз виждам на пътеката в краката си знакът на пътя Камино.

DSC01546.JPG.27fe1e853eb304788f92eb4617df46dc.JPG

Оказа се ,че пътят минавал оттук.Е, случайност ще кажете вие,така казвах и аз. 

На следващият ден се разхождаме в Саарбрюкен,където сме били многократно.Аз снимам невероятните есенни пейзажи около река Саар и се обръщам да подбирам компанията да тръгваме и вижда това:

20170925_155850.jpg.8c5ea4b68c9348f37fa61868566463c1.jpg

Е,ама че съвпадение.Никога до сега не съм виждала този знак в този град,а той немският път минавал оттук.Ха!

Прибирането ни с кола до България,беше като лека разходка,като нощувките ги избирах долу-горе на около 600 км от предходното място,като пътюм искахме да видим само Орлово гнездо на Хитлер и близкото до него езеро Кьонингзее, другото беше каквото излезе.Първата ни нощувка избрах чисто случайно,съобразно цена и близост до горните места и беше Бад Райхенхал.Следобедната ни разходка из много приятното градче минаваше покрай градската църква,беше шест часа и камбаните забиха и решихме да влезем да я разгледаме.Послушахме органиста,който репетираше и на излизане погледът ми прилича ето това.

20170927_180727.jpg.e39a1a0da09f9d4152c52d582e6bc28d.jpg

Е,не! Един път случайност,втори път съвпадение,то трети път вече....За тези които не знаят,това е печатът който пилигримите слагат в специалните паспорти.

Третата ни нощувка беше около езерото Тата в Унгария,в нещо като вилна зона около езерото.Паркираме колата в къщата, където ще спим и какво виждам.....знакът на Камино на едно дърво в двора.Вече се втрещих! Защо!   Това нещо ме преследва! Защо? Разхождаме се около езерото  и отново на една пейка:

20170928_181242.jpg.024a2b7f22b55b8d4ffbfe3c3a3cfa86.jpg

Дам,така!  Ще трябва да го вървя това Камино,явно е! 

Това е ,скъпи приятели, моята коледна приказка! Нека звездите над вас и във вас не изгасват !

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

America loves to be loved! (американска народна пословица)

 

IMG_2976.JPG.ac03c9e4dfd0aec9be751b33e307c994.JPG

 
Жената с фуражката е Незнайният воин на Клиентското Обслужване, Дисциплина и Безопасност на 80-тия етаж на Empire State Building. Част от задълженията ѝ са да регулира опашката (line, амер.) за асансьора за 86-тия етаж, където е терасата за зяпане на гледки в условия на Режещ Студен Вятър. По нейни изчисления опашката се изтичала за около 25-35 минути. Освен ... ако членове на опашката не предпочетат да се качат пеша. Група от 20-30 членове на опашката веднага проявяваме интерес, като само @домоседвъзкликва "Защо не казА по-рано, ма!" (на английски език и висок глас), като добавя, напълно извън характера си: "Ай лъв ю!". Жената отговаря с "И аз те обичам!", повежда групата към стълбището и точно преди да се завие към него посочва само на @домосед пол-позиция пред вратата на VIP асансьора. "За тебе - оттук!"
 
P1220622.JPG.987241ae654d8e8341b7d3198ec0d0e2.JPG
 
Епилог: @домосед е възнаграден от Америка с колекция първокласни кадри, подсилени с тънък снежец по покривите и хрупкав дим от комините. Въпросната тераса е сред световната класика на високо заставане (по ФСБ). Снимките вече фигурират в нарочната тема, но са на разположение и тук:
 
Редактирано от домосед
  • Харесвам 24
  • Браво 7
  • Смея се 6
Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...

Пием си тихо и кротко в един камбоджански бар с един приятел и по някое време той отива да пусне от youtube любимото си парче на Елтън Джон. След това към нас се приближава друг от клиентите на заведението  и след стандартните "здрасти", "кво става", "откъде сте" (той се оказа от Хаваите), попита: 

- Как се казва песента?

- Elton John - Something about the way you look tonight - му отговорих аз.

Той неразбиращо:

- Как?

- Something about the way you look tonight

- Стига си се майтапил с мен, как се казва песента?

- Така се казва, "Something about the way you look tonight".

- Цялото това дългото е името на песента?!? - възкликна хаваецът.

- Да, точно така. 🙂

- Егати!

 

Та, поздрав с Елтън Джон 🙂

 

 

 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

За първи път ми се случва да си взема гид (в случая - гидка) за градски забележителности и тя през цялото време на тура, вместо да ме залива със суха информация, да ме снима мене как ме е завела на забележителостите и аз как ги снимам. Лагос. Нигерия.

Редактирано от домосед
  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , домосед каза:

За първи път ми се случва да си взема гид (в случая - гидка) за градски забележителности и тя през цялото време на тура, вместо да ме залива със суха информация, да ме снима мене как ме е завела на забележителостите и аз как ги снимам. Лагос. Нигерия.

Не разбрах какво прави гидката, но дай, моля, някоя снимка на гидката и на някоя забележителност 🙂

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 21 минути , zon каза:

Не разбрах какво прави гидката, но дай, моля, някоя снимка на гидката и на някоя забележителност 🙂

И едно селфи сгид ще свърши работа :smile:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доминикана. Лас Теренас. По нощите се настаняваме в една къща за гости на 50 метра от плажа и на следващата сутрин отиваме на закуска. Сервира ни един много приятен, чернокож, ама от онези - най-тъмно лилавите, сигурно към 1.90 м. От разговора с него разбираме, че оригинално е нигериец, макар и през по-голямата част от живота си е живял в Италия. Силно впечатление ми прави какъв приятен, спокоен, дълбок и приятелски глас има с изключително ясна дикция. Рядко някой ми прави впечатление с нещо такова, но тук просто нямаше как да не забележа. След няколко общи приказки (водим разговора на английски) пита от къде сме.

Ние: От България.

Той: Здрасти. Как си? (на български)

Ние: Я! Здрасти. (продължаваме раговора на английски) Ти откъде знаеш това? -питаме ние, мислейки, че просто е имал и други гости от България.

Той: Много пъти съм идвал в България. Професор съм по психология. Живях в Италия (май преди да се пенсионира) и преподавах в Италия и Швейцария. Идвах да водя и лекции в Софийския университет. (Ай, стига, бе!!). 3-4 пъти годишно идвах в София. В България основахме и (някаква клиника по психология или нещо такова, не помня с точност как го каза). Имам много приятели в България. Ето, например Мадлен Алгафари - показва във фейсбук, че са приятели.

Бил ходил в Пловдив, Хасково. Много му харесвало колко приятелски настроени хора срещнал в България. Също много му харесвало, че за разлика от другите страни, където сядаш, вечеряш, мълчиш, приключваш и ставаш, при нас можеш цяла вечер да ядеш, да пиеш и да си приказваш с хората.

Каза, че готвел нигерийски ястия и да заповядаме някоя вечер да опитаме. За наш късмет решихме да отидем точно във вечер, когато имаше голяма американска група и заради тях беше направил 8-9 различни ястия. Иначе готвел по 2-3. Сервира от всичко по малко, за да опитаме. Междувременно имаше и някакви италиански глезотии (жена му е италианка и ги готви). Едва изпълзяхме от ресторанта и се дотъркаляхме по шкембе до леглото.

 

Та, накратко - в малко доминиканско село ядохме нигерийска храна, приготвена от нигерийски италианец, преподавал психология в София. Глобализация, брато 😄

 

  • Харесвам 33
  • Шок 1
  • Браво 5
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, домосед каза:

За първи път ми се случва да си взема гид (в случая - гидка) за градски забележителности и тя през цялото време на тура, вместо да ме залива със суха информация, да ме снима мене как ме е завела на забележителостите и аз как ги снимам. Лагос. Нигерия.

А ти нея снима ли я. :wink3: 
Аз така случих на симпатична гидка в Амстердам :smile3: 
20180408_133539.jpg.febf6a52fd5d9eb018a3fd842204f7ad.jpg20180408_133520_2.thumb.jpg.e4527b65911fdcee072d76173b28d84b.jpg

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , Фичо каза:

симпатична гидка в Амстердам 

Моята гидка в Лагос беше лика-прилика с нея! Същи близначки. Само ако много внимателно се вгледаш, би открил отличителни белези като черна кожа, черна коса, къдрици ...

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 22 минути , домосед каза:

Моята гидка в Лагос беше лика-прилика с нея! Същи близначки.

Имах точно такова предчувствие! :grin:

Редактирано от Фичо
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Днес се престорих на народна танцьорка от Словакия и се настаних във vip-ложата на мотоциклет-шоуто в град Калабар, Нигерия. 

 

Тук съм с две истински. Нямам идея защо си говриха на руски. Били от някакво малцинствено село близо до Украйна. Ама в тоя район и украинците не говорят на руски

 

IMG_20181227_165918.thumb.jpg.110cf0778f11d6d50a38a8d21a5b7619.jpg

 

Тоя с черна рокерска тениска и черни очила на задния ред е губернаторът на щата и покровител на рокерите.

 

За съжаление снимките от самото шоу са във фотоапарата и ще се отложи публикуването им.

 

После отказах надутите цени на хотелския таксиджия и на масовата спирка за маршрутки и домлуши си хванах очукан голф, движещ се против законите на физиката и механиката. Обаче бялата кожа създаде някакъв проблем. От луксозен джип някакви му се разкрещяха. Не разбрах дали е защото излага Нигерия пред чужденците или че заради него не са успели да ме отвлекат

 

 

  • Харесвам 16
  • Браво 1
  • Смея се 6
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
На 27.12.2018 г. в 19:56, домосед каза:

Тук съм с две истински. Нямам идея защо си говриха на руски. Били от някакво малцинствено село близо до Украйна. Ама в тоя район и украинците не говорят на руски

При втората случайна среща си признаха, че и те не са истински. А са украинки. Ужким от Ужгородско, ама и това не е сигурно. Някакъв техен агент от Одеса им уредил изневиделица участие в Африка. Предполагам, че се представят за от друга държава, защото има още един състав от Украйна. Така е пратил на един фестивал два заека. В Африка всички европейско минава. Губернаторът на щата Крос Ривър, проф. Айде плаща. Ама не от джоба си.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 22.12.2018 г. в 10:01, zon каза:

но дай, моля, някоя снимка на гидката и на някоя забележителност 🙂

На гидката нямам, но за една от забележителностите писах тук:
 

 

Ще пиша и за други забележителности, но за ужас на любителите на подредени дневничета ( @Childish 😉 ) този път даже няма да е разбъркано дневниче, а разхвърляно из целия форум такова. По нигерийски!

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 час, домосед каза:

този път даже няма да е разбъркано дневниче, а разхвърляно из целия форум такова. По нигерийски!

Оставяй по някоя бележка/clue, къде да ги търсим из форума 🔎 🙂 

 

Кога отиде в Нигерия, кога започна по нигерийски 😮 

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 32 минути , zon каза:

Оставяй по някоя бележка/clue, къде да ги търсим из форума 🔎 🙂 

 

Кога отиде в Нигерия, кога започна по нигерийски 😮 

 

 

Я, кой намира кусури?!

А къде са ти на теб сводките от Южна Америка. … Още ги търся!

:wink:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, ven62 каза:

Я, кой намира кусури?!

А къде са ти на теб сводките от Южна Америка. … Още ги търся!

Кусури!? Само съм леко изненадана от бързата адаптация на @домосед в нигерийско 😎 

 

Не чакай, аз сводки не пиша 🌞 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , T.E.Lawrence каза:

Току що за събуждане проведох поредния си смислен разговор в ресторанта:

- American?
- Bulgarian.
- American?
- Bulgarian!
- American or anytime breakfast?
😄 😄 😄

Абе то при вас не е ли ракиено време вече? 😄

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Guinness каза:

Абе то при вас не е ли ракиено време вече? 😄

Е, не мога да почна с шотландска ракия със събуждането. Хората са го измислили, първият бар отваря в 19ч. 🙂

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Днес влизам в един малък магазин за хранителни стоки в Будапеща в който тихо но много разбираемо беше озвучен с българска чалга 😲 Малко изненадан отидох до продавача и го попитах случайно да не е българин? Той се оказа обаче чист унгарец 😲 Още по шокиран го питах, защо тогава слуша българска чалга? Той ми отговори, че минало лято е бил на Слънчев Бряг и там имало един бар с чалга. Толкова му е харесала музиката, че си смъкнал парчета от интернет и сега цял ден слуша чалга, като облъчва и нищо неподозиращите унгарски купувачи 😄

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
  • Смея се 18
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 11.01.2019 г. в 12:22, T.E.Lawrence каза:

Хората са го измислили, първият бар отваря в 19ч. 🙂

Жестоки хора има по тоя свят... :sad:

 

 

На 12.01.2019 г. в 21:32, Rainy каза:

😶😮😶 Прочетено току що. Запазих физиономията от емотиконите... 

IMG_3145.jpg.6f1503cbad0a6df7bbfaf43a64b12e26.jpg

А всъщност - тук кое е странното или интересното, че нещо не успях да стопля? :scratch_one-s_head:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.