Прескочи до съдържание

Интересни случки в чужбина


Препоръчани мнения

Знам, знам, ама ниските градуси не ме влекат кой знае колко. 

 

Казват, че концентратите убиват нервните клетки. Обаче на спокойните клетки нищо им няма... :P

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не си поплюваш ;) Аз в полет съм пил най-много по три бири и веднъж едно уискинце. Та да те питам верно ли по-бързо те хваща? Защото аз съм пил само по малко, но съм чувал, че малкото влиза като голямо (аз уискито не го усетих като две де).

 

Истината е, че имам много слаб вестибуларен апарат (не мога да чета или пиша съобщения, докато съм в кола, не мога да гледам настрани от посоката на движение в кола, трудно ми е да гледам филми в самолет), така че пътуването със самолет си е по-скоро изключително досадно изпитание, отколкото забавление. Съответно две от нещата, които ми остават да правя, са да спя или да си говоря с хората около мен, за които неща алкохолът винаги помага. :)

 

Пък и със събитията около MH-370, кой може да ми се чуди, защо не искам да съм трезвен над Индийския океан? :)

Връзка към коментар

... и 4 големи сливовици. 

 

Като каза сливовици се сетих, че и аз мога да разкажа подобна история. Само че от Братислава.

Та отиваме едната вечер след работа (бяхме на проект), да празнуваме рожден ден на една колежка - къде 8-10 човека да сме били.

Бяхме си харесали една кръчма, дето имаше хубав гулаш, туршия и... сливовица.

Та събрахме масите, наредихме се и взехме да се броим за ракиите (големи, тоест двойни - 80 мл) - с вдигане на ръка и т.н. Сервитьорката отначало се опитваше да запомни, после да записва...

- 2, 4, 6.... абе я да вземем направо бутилка. Зер само с по една голяма до къде?

 

Последва поглед - :O  или нещо подобно, извика още някой, явно си помисли че не е разбрала. Обяснявахме се и с него, ама накрая донесоха бутилката де. Не си спомням дали поръчахме втора или минахме на вино, че беше зима, а и тази година като гледам стават 10 години от това време... Ходихме и на дискотека после на едно корабче в Дунава.

Въобще за Братислава само хубави неща мога да кажа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно с пиенето много бием на очи. Аз вече се отказах от неравната борба стил - дай 2 двойни и да носят 2 малки, да не говорим като повторим и погледи, чудене и вече минахме на вино. Там нещата са канализирани и няма грижи.

Иначе си спомням една от многото случки, беше в Монтевидео, 'дай 2 двойни', първо уплах какво е това 'double', ама в една чаша? ама после пък 2 такива чаши, никакъв шанс...след 5 минути обяснения, донесе една бутилка и вика казвайте сега, наля едно малко, викам още едно в същата чаша- ок, налива и си тръгва, викам, не , сега същото в още една чаша...мъка, как да повтори човек, срам :)  А Уругвай не си я представях като много трезвена държава.

За Малайзия да не говорим, те мюсюлмани, ударихме на камък, в Мароко също, добре, че домакина ни французин, знаеше за какво става дума и беше скатал винце.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

То и с епресото/ кафето в някои държави е голяма мъка да обясниш какво искаш. Така веднъж в Мексико си поръчах кафе - дойде нещо в голяма чаша, доста бистро ми се видя и реших, че са объркали поръчката и са ми донесли чай. И казвам на сервитьора, че май е станала грешка и съм си поръчала кафе, не чай. Той каза: "Да, мадам, кафе е", а аз продължих да гледам невярващо :lol:  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Лежа си аз  на шезлонга в късен следобед на райския плаж в Боракай и чета в-к Труд.

По едно време гледам две ухилени азиатки рязко сменят посоката и се насочват към мен при което следва въпроса " Did you еnjoyed you trip ? 

Aми викам "Да , супер ми харесва" . Ония се споглеждат и питат харесала ли ми е програмата. Викам  "Невероятна"

Следва откъде съм . Едната точно тия дни чела нещо хубаво за  България и наистина поне знаеше къде е тва място  :P

 

Оказва се те са от "Тайуан" както повечето туристи на това място.

 

Дотук добре , но следва " Ние те видяхме днес на лодката и ти цял ден не спря да пиеш"  последвано с жестове на бутилка изливана в гърлото.

 

Е тук вече вдянах , че нещо не сме на една вълна. Нахоках  ги как може да си представят , че кукуряк като мен се е наливал цял ден и т.н.  Аз вярно по-силно от кока-кола преди мръкване не опитвам.

Малко се сконфузиха мацките ама явно някой руснак или поляк им беше събрал очите и търсеха нещо повече   ;)

 

П.С. На съседните шезлонги  рускинчета пък събраха моите,  като удариха по три бири за около час и нещо  , и отидоха да дремнат преди дискотеката.

Това поляк и руснак вярно е диагноза  :P

Редактирано от stenk
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Лежа си аз  на шезлонга в късен следобед на райския плаж в Боракай и чета в-к Труд.

 

Това поляк и руснак вярно е диагноза  :P

Не знам за поляка и руснака, ама ти с този вестник Труд на плажа в Боракай направо уби всичко детско в мен!!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Плюс това беше брой отпреди двайсетина дни ... какво да правиш като на тия тропически острови нищо интересно не се случва ;)

 

Имам случай при който си носех вестник от летището в София , четох по-малко на два-три пъти на плажа в Пукет и си го дочетох в БГ - не се бъзикам ...

 

Зад мен филипинка четеше на глас немски вестник в продължение на повече от час. По едно време се обърнах и се оказа , че чете на сляп възрастен немски турист. Разбира се тя едва ли му беше само секретарка :)

Изобщо интересни случки да търси човек,

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Лежа си аз  на шезлонга в късен следобед на райския плаж в Боракай и чета в-к Труд.

Жестоко начало, maialearrosto може би ще каже как се нарича този похват, но определено грабва вниманието. 

 

Изобщо интересни случки да търси човек,

 

Ами давай следващата де  :P

Връзка към коментар

Четох темата и се смях..и се смях..и се сетих за моята най-голяма издънка. Случи се точно на тази дата преди десет години. И пак бе около Великден. Качих  я в пътеписи, защото е доста дълга / и силно срамна/...ама от позиция на времето е доста комична. 

 

 

http://magelanci.com/patepisi/article/148-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/

 

Покрай този пътепис, който качих навремето в Дира се запознах с някой съфорумци и те ме запалиха по пътищата :) Едно огромно Благодаря!

 

 

p.s. - ето защо са задължителни застраховките :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз много се смях и се сетих за една моя издънка с пиене в самолет.

Летях от Париж за София с БГ еър и таман бях навършил 18 години. Гледам аз хората около мен да си поръчват вино със сандвича и си викам да си взема и аз какво пак толкова. И идва стюардесата при мен и ми казвам какво искам и аз сигурен казвам "едно бяло вино,моля". Следователно веднага ме пита дали имам години, аз и казах ако иска да се изправя или да и дам лична карта. След което тя се извини и ми даде виното, и ми каза след малко да нямам нужда от торбичка(на майтап). Аз си хапнах сандвича, но виното ми се услади и го изпих на две-три глътки, след което погледнах през илюминатора и планините под нас ми се въртяха. :lol:  :lol: Веднага извиках стюардесата и казах да ми донесе вода, след което да ми донесе и ухилена ми казаха: "казах ли ти!" :lol:  :lol:

Срам!

 

 

 

П.П. Според мен испанците пият повече от българите, особено на празници, но и без празници също!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Сещам се за една моя случка при пътуването ни до Истанбул на Великден преди три години :) .

Тогава краят на април беше по-студен дори от сега. Ама направо зверски студ с вятър около Босфора.

И се качваме с жена ми на разходка с корабче около Босфора. Но го правим в последния момент преди да тръгне кораба.

А той препълнен.

post-662-0-24691000-1397709675_thumb.jpg

Качваме се на откритата палуба, но така силно и пронизващо брули вятъра, че направо замръзваш.

А в закритата част е препълнено от народ. И слизаме ние от втория етаж по стълбичката надолу, когато вратата до нас, най-отпред на кораба се отвори и от нея излязоха ядосани двама трима души, мърморещи нещо под мустак.

Веднага се шмугнах през отворената врата, жена ми след мен и това което виждаме е вдясно седнал мъж, добре изглеждащ и елегантно облечен на огромен кожен стол, до него на скъпо канапе са седнали забулена жена и три деца. Пред мъжа виждаме пулта за управление на кораба. Ама още не включвам къде сме :P

Мъжът като ни видя ядосано се скара на турски, от което в първия момент нищо не разбрах, но за секунда две след като той продължи тирадата си на английски и огледах внимателно обстановката включих за какво иде реч :) .

Оказа се, че сме влезли в капитанската каюта, а това е собственикът на корабчето, който е седнал зад руля, а с него в почивния ден са цялото му семейство. И човекът просто ни обясни първо на турски, а след това и  на английски, както и на предишните досадници, че е  със семейството си  и ние нямаме работа там, а да излизаме веднага.

То хубаво, че ни казва това, ама на вън нали е зверски студ.

Затова викам си ще се правя, че нищо не разбираме от това което ни казва. И мило му се усмихваме говорейки на български, че нищо не разбираме от това, което ни казва, но ние сме комшии от България, София и много ни харесва на това корабче.

А в същото време докато ние с него си говорим без да се разбираме жена ми и жена му се гледат и подсмихват.

Явно човекът най-накрая включи, че сме от глупавите чужденци, които не разбират нито турски, нито английски и че прочутото турско гостоприемство го задължава да ни посрещне като гости, а да не ни гони и се усмихна, махайки с ръка :) .

Добре, добре, останете.

И ние си стоим точно на най-хубавото място в корабчето. На топло, в капитанската каюта, на носа на кораба, на втората палуба. Пред нас през огромния прозорец се виждат всички красоти на Босфора и няма нито вятър, нито студ. След малко капитанът извика един от обслужващия персонал и ни донесоха разбира се и чай. След няколко минутки вече бяхме почти приятели. Разреши ни капитанът да  правим снимки не само на панорамата отвън, а и с него, и с по-големия му  син, как караме кораба.

post-662-0-56630700-1397709794_thumb.jpg

Така мина  обиколката на Босфора. Накрая се разделихме почти като приятели :) .

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

 

 

....

По едно време гледам две ухилени азиатки рязко сменят посоката и се насочват към мен при което следва въпроса " Did you еnjoyed you trip ? 

....

 

Те мацките са те сваляли, а ти да вземеш да се формализираш с подробности дали си пил, дали не си ... :P

 

И според мен българите съвсем не пият толкова много , колкото си мислят сравнено с други нации ;)

 

За сметка на това никоя нация не може да ни се опре по хвалби колко много носим на пиене  и, разбира се, какви велики е**чи сме :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

 

 

:biggrin:За сметка на това никоя нация не може да ни се опре по хвалби колко много носим на пиене  и, разбира се, какви велики е**чи сме

А при лошо стечение на обстоятелствата най-лесно да кажем, че сме румънци. ;)

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И според мен българите съвсем не пият толкова много , колкото си мислят сравнено с други нации ;)

 

Вероятно е така. Тук опираме до начина на пиене на нормалния човек. 

 

Не сме като руснаците, при които руската салата излиза на бял свят, да види кой е Иван Иванич. Според руснаците ние пием доста неикономично, като го правим бавно. Те го правят бързо и с по-малко алкохол за първото напиване. От там нататък не го броят. 

 

Не сме като англичаните, пази Боже. С англичани сме обикаляли n на брой кръчми за по една бира във всяка. На другия ден беше ред да им покажем нашите обичаи за social drinking. 

 

Не сме и като скандинавците, леле-мале, на които целта им в чужбина е да се напият, независимо къде се намират и независимо с какво. Но само в чужбина. На местна почва е под достойнството им, пък и ще бъдат обект на публично порицание. Там се отдават на битов алкохолизъм. Да живее Systembolaget. 

 

Да седнеш на маса със салатка и ракийка - безценно!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В Мароко може би най-досадният проблем са навлеците, които те наобграждат и ти предлагат всевъзможни стоки и услуги. Коронният ми номер, който работеше почти безотказно, беше когато някой ме заговори на английски или френски, аз да му отговарям на ясен и отчетлив български език. Доста озадачени берберски физиономии имаше след приказки от рода на "Не бе, човек, това не ми трябва.Какво да го правя?!Ти български не говориш ли?" Направо млъкваха и си ги подминавахме.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Това с Мароко ме подсеща за Индия . Последните дни буквално се карах на висок тонна разни досадници разбира се на чист български. Вдяваха , че нещо съм раздразнен и отстъпваха. Те по принцип са досадни , но страхливи и с учтиви откази там си загубен :)

 

Та случката е от последния ден в Делхи. Вечерта тръгвам към спирката на метрото която е на около 300 метра от хотела ми и с метрото директно до летището. Спира тук-тук който пита за къде съм и аз му обяснявам , че не ми върши работа. Той пък ми обяснява , че метрото не ходи до летището ;)

Викам "май френд нали с него дийдох " ? Той продължава да твърди , че може да е така ама вече нямало метро дотам. Писна ми качвам се с куфара и казвам. " карай ама вече няма да ходим до летището "

Пита " за къде да карам " ? Абе викам "карай за Джърмани , че ми писна от самолети пък и ми се виждаш честен човек " Премигва наколко секунди после се ухили с беззъба усмивка и се съгласи , че не съм за него.

 

Джърмани щото масово знаеха само Германия и Италия ... и разбира се обетованата за тях страна- Великобритания.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не знам дали това спада в категорията 'интересни случки', но тази маймунка на Бали определено се опитваше да ми каже нещо...  :lol:

 

1925089_10201324545824906_388260550_n.jp

  • Харесвам 27
Връзка към коментар

Пък аз съборих швейцарския флаг на Изола Мадре в Лаго Маджоре. Висях си на пилона и то изведнъж падна. Снимката е точно преди случката, щото после се впуснаха да ме спасяват вместо да снимат. :lol:

 

post-108-0-55140200-1397729945.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Не знам дали това спада в категорията 'интересни случки', но тази маймунка на Бали определено се опитваше да ми каже нещо...  :lol:

 

1925089_10201324545824906_388260550_n.jp

"Много те моля, не ходи в Чернобил." Това ти казва маймунката.

:P

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хахаха, не знам дали маймунката казва това, но Уиз Еър си отмениха полетите до Киев и май май съм прецакан за Чернобил така или иначе  :lol:

Връзка към коментар

Хахаха, не знам дали маймунката казва това, но Уиз Еър си отмениха полетите до Киев и май май съм прецакан за Чернобил така или иначе  :lol:

Маймунката продължава: "Не ме карай да отменям всички полети до Киев заради теб".  ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.