Прескочи до съдържание

София-Малта-Сицилия и обратно


Препоръчани мнения

здравейте,

Предстои ми да пътувам през месец май до Малта и Сицилия и основаната ми питанка, на този етап е транспорта.

Идеята ми е да пътувам с wizzair до Малта, оттам с AIR Malta  до Катания и обратно.

Въпросът ми е дали това е най-добрия вариант за пътуване? Дали има шанс и горе долу кога би имало промоции на wizzair? Дали има начин да не се връщам до Малта, а направо да пътувам от Сицилия за България?

Благодаря предварително.

Връзка към коментар

Mistral Air http://www.mistralair.it/ има директни полети Катания-София всяка сряда и събота през Май 2015.

 

За съжаление сайтът им вече не предлага опция за закупуване на еднопосочен билет, въпреки че преди можеше.

 

Предполагам обаче, че при малко повече късмет може и да се намери някоя търсачка, която да продаде еднопосочен билет.

Връзка към коментар

България Еър имат сезонен чартър от Катания до София, но трябва да се търси тур.агент, който да го продава.

Т.година е бил от Август до Октомври, не знам за догодина..

 

Отделно, има Катания - Букурещ на Уиз и Блу Еър, и евентуално прибиране оттам.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Ами пътуваш с Уиз до Малта, както си решила, оттам до Сицилия имаш опции до Катания и Трапани с нискотарифните. Връщането до Бг можеш да го направиш само с прекачване (доколкото знам няма директни полети), като вариантите са доста - от Катания, Палермо, Трапани, та даже и Реджо Калабрия до Рим, Бергамо, Болоня и оттам към София. Рано е обаче да се купуват билети, защото в момента са закотвени над средната цена и със сигурност след НГ ще паднат.

Редактирано от Petkan
Връзка към коментар

благодаря за идеите! 

Понеже мислех сега да купувам билети ме заинтригува мнението на Петкан, че цените на билетите на уиз ще паднат догодина? 

Връзка към коментар

благодаря за идеите! 

Понеже мислех сега да купувам билети ме заинтригува мнението на Петкан, че цените на билетите на уиз ще паднат догодина? 

 

Със сигурност е супер рано да купуваш билет за май, освен ако не говориш точно около датите на празниците. Когато пускат разписанията обикновено цените им са завишени и почват да се адаптират спрямо търсенето 2-3-4 месеца преди съответната дата. Ако търсенето е високо (както ще е между 30 април - 6 май), то е възможно цените да се качат и тогава по-добре да купиш по-рано. Но иначе май си е нисък сезон и по-скоро биха паднали.

 

Всичко това е условно разбира се, никога не знаем какво точно ще се случи, но това е общия опит.

Връзка към коментар

супер, ще изчакам до догодина... датите на пътуване ще напасна според цените на билетите... Прегледах и опцията за Букурещ - супер идея! 

Засега оставам на варианта София-Малта-Катания (air malta) - Букурещ.

А от Букурещ как най-лесно е предвижването за България? С автобус или с влак?

Връзка към коментар

Само да вметна, че това лято докато чаках полета до Малта на летище Катания, на съседния гейт беше позициониран полет до Белград, но не обърнах внимание на коя точно компания...

Връзка към коментар

А защо отхвърляте идеята да пътувате до България през Милано или Бергамо? Със сигурност с Изи от Катания може да отидете до Милано. В момента не съм сигурна, но е възможно и Раян да имат полети до Бергамо.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.