Прескочи до съдържание

нискотарифни компании в Мексико


Препоръчани мнения

Моля за помощ.

Трябва да си купя билети за вътрешен полет от Мексико сити до Канкун. Избора е от 3 компании. Най евтина e VivaAerobus, след нея е Interjet и накрая Volaris. Разбира се, се изкушавам да купя билети за най-евтината, обаче като чета ревютата за нея, както и за Interjet са много плашещи. Отменяли полети, местели ги с по 2 дни, не предупреждавали, и не връщали парите, ако ти анулират полета. И за Volaris има не много добри ревюта, но в сравнение с другите 2, малко по биват, но те пък са най-скъпи. Някой има ли идея, да е чул, летял или да знае нещо за тези компании и да ми даде съвет.

Връзка към коментар

Така, след като никой не ми даде съвет, аз си взех кардинално решение и си купих билети с Vivaaerobus, сега обаче се чудя друго. Виждам в сайта им, че уеб-чекин е възможен от 72 до 4 часа преди полета, но не мога да разбера дали можем да се чекираме на гише на летището, или ще ни накарат да платим за това. Не ми се търсят принтери из Мексико сити. Моля, спецовете в тази част да поразровят сайта и да ми дадат акъл.

Връзка към коментар

 

AT THE AIRPORT

Upon arriving at the airport you have to proceed to check-in. Proceed as follows:

  • Get in line. If your selected the VivaExpress option when booking your flight go to the “VivaExpress” priority line.
  • Keep at hand your important documentation (www.vivaaerobus.com) and your booking code, as the airline executive will require them.
  • Your baggage will be weighted. If you exceed the allowed weight, you will be charged accordingly. Check the baggage requirements here: www.vivaaerobus.com

  • Some items are prohibited onboard. Check which items are unfit to transport here:www.vivaaerobus.com

https://www.vivaaerobus.com/en/flying-with-viva/before-your-flight

Леки полети :)

 

Връзка към коментар

AT THE AIRPORT

Upon arriving at the airport you have to proceed to check-in. Proceed as follows:

  • Get in line. If your selected the VivaExpress option when booking your flight go to the “VivaExpress” priority line.
  • Keep at hand your important documentation (www.vivaaerobus.com) and your booking code, as the airline executive will require them.
  • Your baggage will be weighted. If you exceed the allowed weight, you will be charged accordingly. Check the baggage requirements here: www.vivaaerobus.com
  • Some items are prohibited onboard. Check which items are unfit to transport here:www.vivaaerobus.com

https://www.vivaaerobus.com/en/flying-with-viva/before-your-flight

Леки полети :)

Рейни, сигурно звуча малко тъпо, но аз това го видях, обаче не можах да го разбера. Мога ли да чекирам на гише?

Връзка към коментар

Порових доста сериозно и не видях да има такса за летищен чекин. Обикновено тези, които го имат си казват цената ясно, включително по време на резервация. Тези, които нямат рядко пишат изрично, че чекирането на летище е безплатно :) 

Връзка към коментар

Рейни, сигурно звуча малко тъпо, но аз това го видях, обаче не можах да го разбера. Мога ли да чекирам на гише?

 

Сакън, за никого не считам че звучи тъпо. Просто не обясних, извини ме - но бях на служебния компютър, а там нямам латиница, та избягвам големите обяснения (по-малко транслитиране). Моето разбиране/прочит на текста е, че тяхното изискване е единствено за показване на съответните документи за пътуване- ако имаш допълнителни VIP и прочие, както и да цитираш кода на резервацията си. Никъде не пише за такси. 

 

Поздрави.

Връзка към коментар

Да, питах ги във Фейсбук и току що ми отговориха, че мога да придобия бордната си карта на летището 2 часа преди полета и за това не се заплаща. Благодаря ви за отделеното време.

Редактирано от slujitel
Връзка към коментар
  • 4 години по-късно ...

Interjet са за продан:

https://www.reportur.com/mexico/2019/07/04/dueno-interjet-anuncia-planea-vender-aerolinea/

 

Компанията продължава да трупа загуби и собственикът я продава.

  • Шок 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
На 4.07.2019 г. в 21:44, akair каза:

Interjet са за продан:

https://www.reportur.com/mexico/2019/07/04/dueno-interjet-anuncia-planea-vender-aerolinea/

 

Компанията продължава да трупа загуби и собственикът я продава.

Намерих евтини билети с тях, дали е ок да ги купя? Не бях чувала за тази авиокомпания досега, от това което чета май не е много надеждна? 🤨
Какво мислите вие? 

Връзка към коментар
преди 17 минути , stanimir каза:

Какво е ненадеждно,  какво са писали? 

 

Летял съм с тях до Куба и си бяха ок. 

Това в 2017.

Четох, че отменят полети, не предупреждават, а и като видях, че АКair е писал, че са продажба, някакси не ми се сториха надеждни... 

някой дали е пътувал с тях 2019?

Връзка към коментар

Пътувах с тях този месец : JFK-MEX-LIM и обратно , всички полети бяха навреме.През февруари също ги ползвах до Канкун. Имах едно разместване, но пък билетите бяха закупени 9 месеца по-рано. Затовареността на всеки полет беше минимум 95%. След два месеца имам други 4 полета с тях. За телефонният им съпорт мога да кажа, че по-добри от тях не съм срещал досега...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, Травеолани каза:

Намерих евтини билети с тях, дали е ок да ги купя? Не бях чувала за тази авиокомпания досега, от това което чета май не е много надеждна? 🤨
Какво мислите вие? 

По-добре да не се купуват билети на тази авиокомпания (Interjet) идните 1-2 месеца. Ако успеят да прескочат в 2020-та... евентуално с нов собственик ще бъде голям късмет. Четох, че държавата ги е подгонила за данъци и осигуровки, а това не вещае нищо добро.

Иначе от мексиканските авиокомпании тази е една от читавите- прилични цени+повече безплатни екстри.

Като цяло по много от линиите може да се намерят алтернативи като разписания и цени с VivaAerobus и Volaris (на собствениците на Wizzair).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, mitkobiker каза:

По-добре да не се купуват билети на тази авиокомпания (Interjet) идните 1-2 месеца. Ако успеят да прескочат в 2020-та... евентуално с нов собственик ще бъде голям късмет. Четох, че държавата ги е подгонила за данъци и осигуровки, а това не вещае нищо добро.

Иначе от мексиканските авиокомпании тази е една от читавите- прилични цени+повече безплатни екстри.

Като цяло по много от линиите може да се намерят алтернативи като разписания и цени с VivaAerobus и Volaris (на собствениците на Wizzair).

И моето мнение е такова и май няма да действам. За самолетни билети не бих действала спонтанно, колкото и прилична да ми се струва цената, и мечтана дестинацията. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Моите полети с тях за началото на февруари до Колумбия си стоят , миналата седмица добавих през кол центъра и малкият към резервацията ( срещу 71$ за летищни такси) . През последните 9 месеца имам пет безгрижни полета с тях и при всичките,  затовареността им беше на минимум 95%.
 

Аз ги предпочитам главно заради много удобните часове ( за мен ) , виждам че и постоянно откриват нови линии ( Мексико сити - Картахена) , без да закриват стари...  Финансовите им проблеми са свързани със спор с правителството за неплатени осигуровки , главно заради лобизъм към друга А/К , и по-скоро би се стигнало до препродажба , отколкото до фалит, но знае ли човек...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз летях с Interjet от Канкун до Хавана и обратно в края на януари тази година. Всичко по полетите беше супер. Направи ми впечатление, че рядко толкова плавно съм се приземявал. Дори ден преди полетите се запознах с един мексиканец - бизнесмен, който ми каза, че Interjet са супер компания, дори без да го питам специално за някакво мнение за компанията. За да не се рискува, трябва обаче да се следят информациите около компанията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Рових сега в интернет, не откривам нищо ново, информацията от лятото и след това от Interjet се опитват малко да я омаловажат, но какво ще стане изобщо не си личи.

И на мен ми трябва Cancun - Havana, то цяла екскурзия е изградена около този полет, май няма конкуренция и ако фалират ще е мноого сложно.

Някакви препоръки като купувам билет, кредитната карта предпазва ли в някаква степен при фалит?

Връзка към коментар

КК предпазва дотолкова, че ще ти върнат парите гарантирано...

 

Направи застраховка пътуване онлайн през някой от лидерите  в сферата , виж дребният шрифт за опциите при банкрут на превозвача , и по-точно лимита на сумата , която ще ти покрият при покупката на друг билет...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами и аз рискувах, няма други добри варианти до Куба, ще видим какво ще излезе.

Интересното е, че купих билетите през Bravofly, имам PNR и electronic ticket и след като си проверя резервацията в сайта на Interjet, пише confirmed, дори места имам, но ценaта, която пише, че съм платил е 2.5 пъти по-висока от тази, която платих на Bravofly.

Прекалено висока отстъпка...

Някой имал ли е подобен опит с Interjet?

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Сега, след като главата е в торбата, следя все пак новините около компанията - има новина за нови полети, което е обнадеждаващо (освен ако не е специално, за да се разсеят слуховете за фалит)😞

https://simpleflying.com/interjet-2020-expansion/

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 20.12.2019 г. в 1:59, Oshko каза:

Има ли новини за Interjet?

 

Нови четири полета минаха с тях , безпроблемно и навреме. Много кефят лайв камерите  при приземяване и излитане :

7DC0FEB7-9A2C-4529-A972-F1C672DE337A.jpeg

AB6282A2-1690-4D05-B77F-ED796B2AA43A.jpeg

9363E702-20F8-4B64-B745-683400275F9B.jpeg

81CB4888-2827-4BFC-9934-D9755717A6AE.jpeg

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.