Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

Нощувка без пари сме имали само веднъж. Имаше overbooking и хотелиерът ни заведе на друго място, където спахме за негова сметка. Но това беше по времето, когато booking още си заслужаваха таксите. 

Последния път при проблем ни зарязаха в Турция, където нищо не работи (платформи за резервации ) . 

За това лято бях резервирала апартамент пак през тях 2 нощувки за 60 евро. После исках да увелича на 3 и 3тата беше 70 евро (нормална цена за района). Хостът явно се беше прецакал, но нито отмени резервацията, нито се цупеше. Обаче беше на късмет. 

Букинг отдавна не са това, което бяха. Но докато само роптаем, а пак ги ползваме.... 

А, и за капак - при последното пътуване бях резервирала един от хотелите с празна виртуална карта. Хотелът беше без предплащане, плащане на място. 2 дни преди настаняването резервацията вече не беше free. Познайте дали от хотела не си дръпнаха цялата сума от друга моя карта, която съм ползвала, но не е запаметена в профила ми?.... 

Редактирано от jul
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Емика каза:

Любопитно е,  дали някой е осъществявал реално такава нощувка. Не компенсация заради грешката, а нощувка "без пари".

Аз. Първоначално хотела отказа нощувките, после обяви официално, че ще ги уважи. Дори някаква мениджърка ме посрещна да ми каже, че съм получил невероятна оферта и да се насладя на престоя си. 

 

Това беше доста отдавна - 2011. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 8.09.2018 г. в 11:45, Георги каза:

Аз. Първоначално хотела отказа нощувките, после обяви официално, че ще ги уважи. Дори някаква мениджърка ме посрещна да ми каже, че съм получил невероятна оферта и да се насладя на престоя си. 

Тоест, казала ти е нещо от рода на: poor Bulgarian boy, enjoy your stay here! - така ли?

В коя държава беше този хотел? :smile:

Редактирано от Goal & Boss
  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 7.09.2018 г. в 22:37, Емика каза:

Любопитно е,  дали някой е осъществявал реално такава нощувка. Не компенсация заради грешката, а нощувка "без пари".

Аз, че дори няколко пъти. Веднага се сещам за тези 3 случая:

 

Спах в чисто нов луксозен 4 звезден хотел в Сием Риеп, Камбоджа за по $7 на ден (с включена закуска). Беше откровена грешка с изпусната нула, хотелът предварително опита да отмени резервацията, но не се дадох и накрая я уважиха. При настаняване мениджърката ме посрещна лично и информативно обясни как служителят им е объркал тарифата при залагане в системата, като и на двама ни ситуацията беше пределно ясна от А до Я. Нямаше усложнения до края на престоя, даже после ме закараха безплатно до летището. Оставих щедър бакшиш на персонала, заслужаваха 🙂

 

Също така спах в 3-звезден централен хотел в Рейкявик (двойна стая със самостоятелна баня + включена закуска) за по €20 на вечер. Който е бил в Исландия знае колко нереално ниска е тази цена за там. При настаняване нямаше никакъв проблем или дори повдигане на учудени вежди, резервацията обаче беше 100% предплатена.

 

Фиджи - 4 звезден ресорт, двойна стая със закуска, за по $12 на вечер. Отново класическа пропусната нула и отново нулев проблем при настаняване (100% предплатена резервация).

 

Определено не пречи човек да си пробва късмета в подобни ситуации 🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар

Имам резервация /потвърдена с карта, която ми е в профила/, като при букване избрах опция за плащане 15 дена преди пристигане и сега имам точна дата на която ще бъдат дръпнати на 100% парите. Възможно ли е да променя и задам друга карта от която да бъде платена резервцията при положение, че вече е гарантирана с една и това ще се отрази ли на резервацията като цяло? До сега не съм правил тази маневра.

Връзка към коментар
преди 13 минути , Ivko каза:

Имам резервация /потвърдена с карта, която ми е в профила/, като при букване избрах опция за плащане 15 дена преди пристигане и сега имам точна дата на която ще бъдат дръпнати на 100% парите. Възможно ли е да променя и задам друга карта от която да бъде платена резервцията при положение, че вече е гарантирана с една и това ще се отрази ли на резервацията като цяло? До сега не съм правил тази маневра.

В самата резервация има опция - Обновете кредитната карта . През нея може да направиш промяната .

Не би било логично такава промяна да се отрази на резервацията, но ми е трудно да гарантирам, особено говорейки за  booking. 

Редактирано от Щастливеца
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Не знам на мен началото на месеца ми бяха превели 25 цента и потвърдих резервация с него .Като някакъв натрупващ кредит мисля,че беше то ми изписа и как се събира ама не го прочетох

 

 

                                                      EC10C556-AC17-4FFE-BD01-AA6428FC1325.jpeg

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Hollywood каза:

Toва на какъв принцип бачка?

 

image.png.b4cc70241bed9e0db6797e4f75c97570.png

 

играчка работа 🙂

 

Засега единственият начин да се увеличава кредита в портфейла май е с попълване на анкети, които те наричат с неуместното "мисии". За тях пращат уведомление в профила и по пощата.

 

m.png.26eeff86a1dad0702a8546c5aecae5c8.png

 

В самото начало, съвсем за кратко, "наградата" беше по 1 евро, но сега вече е едва 0,25. Затова и понякога, когато се реша да я попълня за 1 минута, в края й поставям като оценка най-сърдитото човече. 🙂

 

Случи ми се и веднъж при резервация да ми предложи да ползвам част от натрупания кредит от 0,... и ... 🙂

 

 

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искам да попитам дали някой вече е правил анкета по телефона от букинг и е получил обещаните 20Е? От любопитство се записах като желаещ, обадиха ми се днес да си поговорим, но бях в среща и ще го повторим следващата седмица. Не съм чел още общите условия, но искат да ги подпиша и изпратя. По принцип бих отделил 15 минути за да чуя какво са намислили за светлото бъдеще:)

 

Връзка към коментар

Забелязвам, че за последните ми 3 резервации по схемата 25/25$ направени с нови профили като получавам бонус само за изпращача, но не и за приятеля. В профила на поканения пише, че не са спазени правилата, но пък имат получени имейли да очакват бонус. Някой може ли да предположи на кое точно условие не отговаря резервацията? Спазено е изискването за сума и през целия процес си има информация за бонуса. Отбелязвам, че ползвам различни карти за получаване на бонусите , но все на мое име.

Връзка към коментар

Има някакво условие, че дадена кредитна карта може да получи само веднъж награда като поканен. А този който кани има право на 10 такива награди в една кредитна карта.

Може това да е причината

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
57 minutes ago, boogy83 said:

Има някакво условие, че дадена кредитна карта може да получи само веднъж награда като поканен. А този който кани има право на 10 такива награди в една кредитна карта.

Може това да е причината

А сега, ако я сменя късно ли е да поискам да ми изплатят наградата?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Jorro каза:

А сега, ако я сменя късно ли е да поискам да ми изплатят наградата?

Не е така, аз с една карта съм получавала няколко пъти бонуси ка поканена. Имам само една виртуална карта и давам всеки път нея. Аз бих се обадила по телефона да попитам.

Връзка към коментар
преди 22 минути , slujitel каза:

Не е така, аз с една карта съм получавала няколко пъти бонуси ка поканена. Имам само една виртуална карта и давам всеки път нея. Аз бих се обадила по телефона да попитам.

За съжаление е така, писах преди седмица в отделената за това тема. Явно са променили условията, преди не пишеше че на една карта можеш да получиш до 11 бонуса/99% съм сигурен, че преди не бяха така условията/.  Един като поканен и 10, за които ти предлагаш покана. И аз имам по един револют 15 платени и не  спряха по него да идват, но го смених за да няма изненада. До като по визата наОББ спряха. И имах същия проблем по едната дойде 25, по другата пишеше не спазени условия. Писах им на букинг и отговора беше и то натъртено с големи букви, че явно не съм спазил условията и да ги прочета отново. 

преди 37 минути , Jorro каза:

А сега, ако я сменя късно ли е да поискам да ми изплатят наградата?

Късно е, трябва преди това да си го направил. Изпробвано

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Branko каза:

За съжаление е така, писах преди седмица в отделената за това тема. Явно са променили условията, преди не пишеше че на една карта можеш да получиш до 11 бонуса/99% съм сигурен, че преди не бяха така условията/.  Един като поканен и 10, за които ти предлагаш покана. И аз имам по един револют 15 платени и не  спряха по него да идват, но го смених за да няма изненада. До като по визата наОББ спряха. И имах същия проблем по едната дойде 25, по другата пишеше не спазени условия. Писах им на букинг и отговора беше и то натъртено с големи букви, че явно не съм спазил условията и да ги прочета отново. 

Късно е, трябва преди това да си го направил. Изпробвано

Чакай, чакай, аз не съм казала, че съм получила повече от 11 бонуса на една карта.  Това и преди го имаше, или поне от както съм в програмата, защото аз не съм от началото, доста по късно получих това право. Исках да кажа, че тази една карта съм я давала, и като канещ и като поканен на една и съща резервация няколко пъти, но не повече от 11.

Връзка към коментар
преди 45 минути , slujitel каза:

Чакай, чакай, аз не съм казала, че съм получила повече от 11 бонуса на една карта.  Това и преди го имаше, или поне от както съм в програмата, защото аз не съм от началото, доста по късно получих това право. Исках да кажа, че тази една карта съм я давала, и като канещ и като поканен на една и съща резервация няколко пъти, но не повече от 11.

Понеже цитираш мнението на Jorro, за това и отговарям с това. Не съм имал в предвид теб и колко бонуса си получила 🙂

Това с условията на програмата съм почти сигурен, че преди го нямаше. Предполагам, че е добавено на скоро и се гледа колко си получил, което преди го нямаше. 

Не е ясно дали няма да се добави в условията, както че канещия и поканения, трябва да са различни, така и к.карти да са различни от канещ и поканен. Но това ако букинг го направят, няма да го обявят на всеки по отделно. Имай си едно на ум. 

Преди 1 час, Звелина каза:

Някакви идеи, как да се прескочи това ново изискване с виртуални карти?

Става с виртуални, револют или друга

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 hours ago, Branko said:

За съжаление е така, писах преди седмица в отделената за това тема. Явно са променили условията, преди не пишеше че на една карта можеш да получиш до 11 бонуса/99% съм сигурен, че преди не бяха така условията/.  Един като поканен и 10, за които ти предлагаш покана. И аз имам по един револют 15 платени и не  спряха по него да идват, но го смених за да няма изненада. До като по визата наОББ спряха. И имах същия проблем по едната дойде 25, по другата пишеше не спазени условия. Писах им на букинг и отговора беше и то натъртено с големи букви, че явно не съм спазил условията и да ги прочета отново. 

Късно е, трябва преди това да си го направил. Изпробвано

Добре де, но това не е ли ограничение за 1 профил. Ако я ползвам на различни профили ? Аз в момента за по удобно ползва 1 револют за всички канещи и друг за всички поканени. Ако правилно те разбирам трябва всеки поканен независимо , че са на различни профили трябва да са на различни карти така ли?

Връзка към коментар
преди 21 минути , Jorro каза:

Добре де, но това не е ли ограничение за 1 профил. Ако я ползвам на различни профили ? Аз в момента за по удобно ползва 1 револют за всички канещи и друг за всички поканени. Ако правилно те разбирам трябва всеки поканен независимо , че са на различни профили трябва да са на различни карти така ли?

Мне, на карта е

  • Поддръжникът може да получи бонуса за препоръка общо 10 пъти. Всеки Поканен може да използва Връзка с препоръка веднъж, за да направи Резервация, която отговаря на критериите на програмата, без значение дали е получил или е имал достъп до Връзки с препоръки от други Поддръжници. Всяка кредитна карта или Портфейл може да получи максимум 11 Бонуса за препоръки (1 в ролята на Поканен и 10 в ролята на Поддръжник).

.

Редактирано от Branko
Връзка към коментар
14 minutes ago, Branko said:

Мне, на карта е

  • Поддръжникът може да получи бонуса за препоръка общо 10 пъти. Всеки Поканен може да използва Връзка с препоръка веднъж, за да направи Резервация, която отговаря на критериите на програмата, без значение дали е получил или е имал достъп до Връзки с препоръки от други Поддръжници. Всяка кредитна карта или Портфейл може да получи максимум 11 Бонуса за препоръки (1 в ролята на Поканен и 10 в ролята на Поддръжник).

.

Ужас.... сега проверих, че реално съм "изгорял" с около 200 $ от това и то от септември насам. Преди това не е имало проблем така, че си прав, че са го въвели скоро. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.