Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

преди 8 часа, Yabandzhieva каза:

Няколко часа преди да си тръгна получих мейл от букинг, че резервацията ми е анулирана, защото имало проблем с картата ми

Аз имах същия случай в Брюксел, където платих в брой на хотела, обаче съобщението, че резервацията ми е анулирана, защото имало проблем с картата:scratch_one-s_head: го получих след като се върнах от там, нещо имах друга работа и не ми се занимаваше да търся фактурата, да им пиша и т.н, кредита ми през уиз изгоря съответно. Убедена съм, че хотелите го правят, за да не плащат на букинг.

Връзка към коментар
преди 7 часа, Ivko каза:

А как стоят нещата ако се резервира през Уиз линка и избереш резервацията в лв и съответно в евро? Според валутата на мястото за настаняване в тази валута ти превеждат кешбек-а или според валутата в която си направил резервацият?

Много добър въпрос. За съжаление не зная отговора. А и ситуацията е доста сложна. Ако беше само линк за бокинга, бих казал, че ги вземат в местна валута и ги конвертират в евро, защото вземат процент от цената на нощувката като комисионна и дават, съответно, процент от тяхната комисионна, за реклама, т.е. линк. Обаче, тук нещата минават и през Уиз, които вероятно не ти дават цялата сума. В края на краищата, Уиз най-вероятно ти дават някакъв процент от това, което те получават от Боокинга за резервацията през линка. В каква валута, обаче, си е божа работа.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 21.01.2019 г. в 18:34, Емика каза:

Аз имах същия случай в Брюксел, където платих в брой на хотела, обаче съобщението, че резервацията ми е анулирана, защото имало проблем с картата:scratch_one-s_head: го получих след като се върнах от там, нещо имах друга работа и не ми се занимаваше да търся фактурата, да им пиша и т.н, кредита ми през уиз изгоря съответно. Убедена съм, че хотелите го правят, за да не плащат на букинг.

Тотално са изтрещели с тоя букинг. Имам към 30 резервации през техния сайт. Сега за първи път ми се случи нещо странно... резервирах хотел в Източна Турция, изрично избрах опцията Free cancellation "Безплатна анулация. Не е нужно да плащате сега! Платете по време на престоя си". И аз си правя сметка, че няма да ми дърпат парите сега, а след няколко месеца. Но щеш ли... сумата вече е приспадната от кредитната ми карта и докато първите няколко дни беше като "pending" в извлечението ми, сега вече си е баш дръпната официално. Звъннах на колцентъра и след 15 мин. чакане оператор ми каза "добре, че се обадихте, в този хотел има Overbooking, но на сайта не го виждате. На практика няма как да ви настанят и сме принудени да анулираме резервацията Ви". Въпросът обаче остава... защо са дръпнати парите ми, след като изрично пише "Платете по време на престоя си"?  Казаха, че до 5 работни дни трябва от хотела да възстановят сумата. Ако те не го направят, до 7-10 раб. дни Букинг.ком щели да ми я възстановят. И искат скрийн-шот на банковото извлечение, доказателство, което да пратят на хотела, за да ми върнат парите.  От хотела отговарят "утре ще ви пратим парите обратно", оттогава също минават няколко дни, нищо не връщат. Картата си е минус... въпросната сума.  Сега букинг искаха да въведа отново данните от кредитната карта... та започва голямото чакане. Това ми е първата издънка с тях ...   Не знам дали сте имали подобни случаи

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Септември месец имам полет Атина-Кос, който каца в 6:10 сутринта в Кос на 21-ви. И както винаги хотелите настаняват от 14 часа, а не ми се скита половин ден. Харесал съм си хотел в booking и се чудя ако си го букна от 20-ти вечерта за да съм сигурен, че ще мога да се настаня веднага, като пристигна, но нали ако не пристигнеш на датата те считат за неявил се и могат да ти канселират резервацията/удържат неустойка или освен да предупредя в хотела, че ще пристигна на следващия ден.

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар
преди 3 минути , Ivko каза:

Септември месец имам полет Атина-Кос, който каца в 6:10 сутринта в Кос на 21-ви. И както винаги хотелите настаняват от 14 часа, а не ми се скита половин ден. Харесал съм си хотел в booking и се чудя ако си го букна от 20-ти вечерта за да съм сигурен, че ще мога да се настаня веднага, като пристигна, но нали ако не пристигнеш на датата те считат за неявил се и могат да ти канселират резервацията/удържат неустойка или освен да предупредя в хотела, че ще пристигна на следващия ден.

Питай хотела за опция "ранно настаняване" - обикновено излиза по-евтино от цяла нощувка.

Ако платиш нощувка от 20 септември е задължително да напишеш , че имаш много късно пристигане /рано на другия ден/  и те да потвърдят, че приемат това.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Таньо каза:

Питай хотела за опция "ранно настаняване" - обикновено излиза по-евтино от цяла нощувка.

 И това съм си го мислил, но ако хотела /а той сигурно ще е/ зает от предния ден това означава да накарат гостите да напуснат в 5 😁 или просто няма да я дават стаята?!

Връзка към коментар
преди 10 минути , Ivko каза:

 И това съм си го мислил, но ако хотела /а той сигурно ще е/ зает от предния ден това означава да накарат гостите да напуснат в 5 😁 или просто няма да я дават стаята?!

Или няма да приемат, или ще предложат цена близка до цяла нощувка, или ... опитай. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ако платиш, няма да я дават

може да направят някоя комбинация с други, които искат по-късно напускане, примерно вечерта предния ден

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , stanimir каза:

Ако летиш с егейците,  до септември може три пъти да ти сменят часа на полета. 

Значи да не бързам със спането въпреки, че хотела е с безплатна анулация и промяна,че всички полети са ми с тях и имам взет полет вече софия-атина на 20-ти вечерта, който каца реално на 21-ви в 00:05 в Атина и си мислех после направо да се метна на полета в 5:15 за Кос /значи и този полет да не бързам да купувам/, че полетите ги вземах през сайтовете един по един и не са на една резервация!?

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Ivko каза:

Значи да не бързам със спането въпреки, че хотела е с безплатна анулация и промяна,че всички полети са ми с тях и имам взет полет вече софия-атина на 20-ти вечерта, който каца реално на 21-ви в 00:05 в Атина и си мислех после направо да се метна на полета в 5:15 за Кос /значи и този полет да не бързам да купувам/, че полетите ги вземах през сайтовете един по един и не са на една резервация!?

Щом ти е с безплатна анулация резервирай си стаята от 20-ти, а по-късно, като си уточниш нещата, просто промени резервацията да е от 21-ви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 21.01.2019 г. в 9:42, Yabandzhieva каза:

Малко информация по моя казус, реших първо да се обадя на букинг, от там казаха, че ще се свържат с хотела и до 15 минути ще ми върнат обаждане. Отговора им беше, че ще се свържат с уиз да ми начислят кредита и че от хотела се извиняват за причиненото неудобство. Не трябва да правя нищо друго. Ще видим дали ще стане така както казват.

Днес ми преведоха кредита за въпросната резервация. Добра работа на момчето от букинг 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Имам въпрос към по-опитните магеланци относно резервиране чрез сайта booking.com.

Резервирах хотел в Прага с опцията  "Безплатна анулация. Не е нужно да плащате сега! Платете по време на престоя си". По време на резервацията от бързане и недоглеждане пропуснах да отбележа опцията, че ще платя по-късно, а не „сега“, каквото беше желанието ми и естествено веднага ми дръпнаха парите от картата, а до пътуването има доста време.

Ако анулирам резервацията, в която изрично е отбелязано безплатно анулиране ще ми върнат ли парите, долу-горе в какъв срок и дали ще има някаква такса?

За пръв път правя тази грешка и моля за съвет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , a6olq каза:

ко анулирам резервацията, в която изрично е отбелязано безплатно анулиране ще ми върнат ли парите, долу-горе в какъв срок и дали ще има някаква такса?

За пръв път правя тази грешка и моля за съвет.

Ще ги върнат. За времето - не помня колко беше, но не е много... 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Rainy каза:

Ще ги върнат. За времето - не помня колко беше, но не е много... 

Много благодаря, Rainy Предполагам, че не е проблем веднага да анулирам резервацията или трябва да изчакам 1-2 дни

Връзка към коментар
преди 4 минути , a6olq каза:

Много благодаря, Rainy Предполагам, че не е проблем веднага да анулирам резервацията или трябва да изчакам 1-2 дни

Когато искаш. На мен са ми дърпали пари - независимо, че дори не съм потвърждавала съгласието си. И в Англия, и другаде. Дори в Англия си позволих да повиша тон - нямаше нужда реално 🙂 Решаваш и анулираш. Трябва веднага да ти ги върнат, щом  е с безплатна анулация. 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Rainy каза:

Когато искаш. На мен са ми дърпали пари - независимо, че дори не съм потвърждавала съгласието си. И в Англия, и другаде. Дори в Англия си позволих да повиша тон - нямаше нужда реално 🙂 Решаваш и анулираш. Трябва веднага да ти ги върнат, щом  е с безплатна анулация. 

Rainy, още веднъж ти благодаря за бързия и точен отговор! 😀

Връзка към коментар
преди 5 часа, a6olq каза:

Много благодаря, Rainy Предполагам, че не е проблем веднага да анулирам резервацията или трябва да изчакам 1-2 дни

Аз резервирах хотел в Лисабон, за след няколко месеца,с безплатна анулация и плащане на място. От хотела ме издразниха, защото, веднага дръпнаха парите. Съответно, на мига канселирах и на другия ден парите се върнаха.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 23.01.2019 г. в 21:57, montepinar каза:

Тотално са изтрещели с тоя букинг. Имам към 30 резервации през техния сайт. Сега за първи път ми се случи нещо странно... резервирах хотел в Източна Турция, изрично избрах опцията Free cancellation "Безплатна анулация. Не е нужно да плащате сега! Платете по време на престоя си". И аз си правя сметка, че няма да ми дърпат парите сега, а след няколко месеца. Но щеш ли... сумата вече е приспадната от кредитната ми карта и докато първите няколко дни беше като "pending" в извлечението ми, сега вече си е баш дръпната официално. Звъннах на колцентъра и след 15 мин. чакане оператор ми каза "добре, че се обадихте, в този хотел има Overbooking, но на сайта не го виждате. На практика няма как да ви настанят и сме принудени да анулираме резервацията Ви". Въпросът обаче остава... защо са дръпнати парите ми, след като изрично пише "Платете по време на престоя си"?  Казаха, че до 5 работни дни трябва от хотела да възстановят сумата. Ако те не го направят, до 7-10 раб. дни Букинг.ком щели да ми я възстановят. И искат скрийн-шот на банковото извлечение, доказателство, което да пратят на хотела, за да ми върнат парите.  От хотела отговарят "утре ще ви пратим парите обратно", оттогава също минават няколко дни, нищо не връщат. Картата си е минус... въпросната сума.  Сега букинг искаха да въведа отново данните от кредитната карта... та започва голямото чакане. Това ми е първата издънка с тях ...   Не знам дали сте имали подобни случаи

 

Стават грешки. На мен, в Новотел Шарлероа, ми бяха взели два пъти сумата за нощувките.

Обадих се по телефона на Букинг, продиктувах номерата и датите на транзакциите и те се обадиха на хотела.

А на на мен, по телефона казаха, че до десет дни, ако не върнат парите, пак да се обадя.

Може би, до седмица, от хотела ги върнаха. Не се наложи да звъня отново.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И на мен миналото лято в Милано на два пъти ми бяха дръпнали пари за един и същи престой, но с посредничеството на Букинг ми беше възстановена едната сума след около десет дни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мен ме позабавиха с подобен случай. Анулирах резервация в период на безплатно анулиране и изтеглени пари от хотела за първата нощувка. Сумата не ми постъпи обратно по сметката. Писах на букинг, като те ме помолиха да им изпратя извлечение и много бързо от хотела ми възстановиха сумата.

Редактирано от Eti*
Връзка към коментар
преди 8 часа, AlexandraKo каза:

Стават грешки. На мен, в Новотел Шарлероа, ми бяха взели два пъти сумата за нощувките.

Обадих се по телефона на Букинг, продиктувах номерата и датите на транзакциите и те се обадиха на хотела.

А на на мен, по телефона казаха, че до десет дни, ако не върнат парите, пак да се обадя.

Може би, до седмица, от хотела ги върнаха. Не се наложи да звъня отново.

 

да, на мен ми ги върнаха около седмица след разговора ми с колцентъра (към 2 седмици след като ми беше дръпната неправомерно от хотела сумата от картата). Върнали са абсолютно същата сума, но отделно имам "Такса възстановяване на сума" 😄 около левче

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , montepinar каза:

да, на мен ми ги върнаха около седмица след разговора ми с колцентъра (към 2 седмици след като ми беше дръпната неправомерно от хотела сумата от картата). Върнали са абсолютно същата сума, но отделно имам "Такса възстановяване на сума" 😄 около левче

Това е такса на банковите изедници. Не е работа на букинг или хотела.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , montepinar каза:

да, на мен ми ги върнаха около седмица след разговора ми с колцентъра (към 2 седмици след като ми беше дръпната неправомерно от хотела сумата от картата). Върнали са абсолютно същата сума, но отделно имам "Такса възстановяване на сума" 😄 около левче

На това не съм обърнала внимание. Гледам, голямата сума да е налична.😀

В момента, Eti* каза:

Това е такса на банковите изедници. Не е работа на букинг или хотела.

Колко хубаво: " банкови изедници":sarcastic_hand:

  • Смея се 1
Връзка към коментар

То са някакви стотинки, но все пак ми стана забавно, че има такава такса

image.png.b7c5338d7406ac7f08c01789072ff021.png

 

Странно, че централата на Букинг е в Амстердам, хотелът в Източна Турция, обаче парите са върнати от ... Белфаст, а банката-изедник е в София, но пак пише, че таксата е от Белфаст 😄

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.