Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

преди 20 часа, montepinar каза:

но пак пише, че таксата е от Белфаст

Напротив - не пишче, че таксата е от Белфаст. Пише "такса получаване на суми по карта", а на референцията е записана референцията за върнатите 183.30 валутни единици. Коя е БГ банката?

Връзка към коментар

Ако на даден хотел в Букинг показва 1 налична стая от даден тип, в орбитз от този тип стая показва също 1 налична значи ли това, че наистина има само 1 стая или просто има по една стая дадена на буукинг и по 1 стая дадена на орбитз? Мерси!

Връзка към коментар

Би следвало да значи, че има по една останала стая и в двете платформи. Все пак, ако е с безплатна анулация букнете тази през букинг и вижте, дали в Орбитц има все още свободни стаи. 

Връзка към коментар
преди 8 минути , ipg каза:

Ако на даден хотел в Букинг показва 1 налична стая от даден тип, в орбитз от този тип стая показва също 1 налична значи ли това, че наистина има само 1 стая или просто има по една стая дадена на буукинг и по 1 стая дадена на орбитз? Мерси!

Напълно е възможно да има повече свободни стаи, които да се букнат директно с хотела, не през агенциите. Ако не се обадите в хотела няма как да се разбере.

ПП иначе предполагам, че  стаята в букинг е същата като стаята в орбитц, т.е. ако букнеш едната другата няма да е налична.

Връзка към коментар
преди 13 минути , ipg каза:

Ако на даден хотел в Букинг показва 1 налична стая от даден тип, в орбитз от този тип стая показва също 1 налична значи ли това, че наистина има само 1 стая или просто има по една стая дадена на буукинг и по 1 стая дадена на орбитз? Мерси!

Ще споделиш ли в конкретния случай кои условия и цена са по-добри: booking или orbitz? Благодаря.

Връзка към коментар

В случай по-добри бяха през орбитз само ако използваш APP15, но през пиложението (мобилното) не ми дава да резервирам 2 стаи едновременно (не мога да намеря откъде става това през приложението, като избера 4ма възрастни ми търси помещение за 4ма,а не две за по двама) и реално ще ми вземат парите веднага(ще имам безплатно анулиране ). През буукинг с genius цената излиза около 10лв по-скъпо на вечер, мислих за price guarantee, но усовието на буукинг е да има същите условия за анулиране, а на орбитз периода за анулиране е по-кратък. 

Връзка към коментар
преди 11 часа, ipg каза:

Ако на даден хотел в Букинг показва 1 налична стая от даден тип, в орбитз от този тип стая показва също 1 налична значи ли това, че наистина има само 1 стая или просто има по една стая дадена на буукинг и по 1 стая дадена на орбитз? Мерси!

значи това, че показва в Букинг "има еди колко си стаи" абсолютно не означава, че трябва да е вярно. Както писах, преди 2-3 седмици тук.. именно по време на разговор с колцентъра на Букинг.ком (заради дръпната сума от картата, когато имаше надпис "Платете по време на престоя си"), операторът от колцентъра ми каза "добре, че се обадихте... Защото в този хотел няма нито една свободна стая, има Overbooking, въпреки, че на сайта това не е отбелязано. Така или иначе трябва да анулираме резервацията ви и до 24 часа от хотела да намерят някакви алтернативи".  А аз си спомням, че не е показвало "остава ви една стая" или "резервирахте последната стая". Кой знае от самия хотел колко резервации правят от други сайтове или по телефона, без да го отразяват веднага в букинг.ком . Така че... моят единичен случай поне ви покаже, че не задължително написаното да отговаря на истината

Редактирано от montepinar
Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...

Може ли съвет ,дали в общата сума е включена такса и данък ? Не ми става ясно а трябва да платя вече и неприятна изненада ще бъде на място да се плаща пак ,а аз никога не съм резервирала през  Agoda 

Screenshot_20190923-202723.png

Връзка към коментар
Преди 1 час, Andriana Simeonova каза:

Може ли съвет ,дали в общата сума е включена такса и данък ? Не ми става ясно а трябва да платя вече и неприятна изненада ще бъде на място да се плаща пак ,а аз никога не съм резервирала през  Agoda 

Screenshot_20190923-202723.png

На "Вижте детайли за цената" не ти ли излиза подробно кое колко е, за да се е оформила тази крайна сума? 

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
преди 21 минути , noshtna_ptica каза:

Резервирам предимно от Букинг, но за първи път искат снимка на ID . Дали да пращам?

Това по време на резервирането ли? На кой етап от процедурата се случва? Има ли някакъв обяснителен текст - изискване на хотела, на платформата?... В коя държава се намира хотелът? Да не е някакво местно изискване...

Връзка към коментар
преди 2 часа, Goal & Boss каза:

Това по време на резервирането ли? На кой етап от процедурата се случва? Има ли някакъв обяснителен текст - изискване на хотела, на платформата?... В коя държава се намира хотелът? Да не е някакво местно изискване...

Резервацията отдавна е платена, нощувката е довечера. За Венеция става въпрос, в обявата го няма като изискване, с много добър рейтинг е ББ-то и понеже е за дъщеря ми - шашнала се е да не й анулират резервацията, ако не прати

Връзка към коментар

Имах подобен случай, но не с букинг, а и имаше доста време до резервацията. Писах им, че няма да се чувствам сигурна, ако им пратя снимка на документа, ще им я дам да си я снимат като пристигна и те отговориха, че са ок. Моят случай беше във Виена. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 25 минути , noshtna_ptica каза:

Резервацията отдавна е платена, нощувката е довечера. За Венеция става въпрос, в обявата го няма като изискване, с много добър рейтинг е ББ-то и понеже е за дъщеря ми - шашнала се е да не й анулират резервацията, ако не прати

kali ти е подсказала добра идея - щерка ти защо не размотае топката с едно запитване кой иска информацията и дали въпросният има право да борави с GDPR. Докато се разберат, ще мръкне. При положение, че няма установена практика подобни данни да бъдат предоставяни и ако няма съобщение от страна на платформата за въвеждането на такова изискване, ми се вижда малко вероятно отсреща да оспорят и/иби откажат резервацията поради липсата на такава снимка. А и ако се закучат нещата и щерка ти се наложи да търси друго място за пренощуване, ще имате по-сериозни основания да си поискате обезщетението.

Истината е, че нямам никакъв опит с подобна ситуация и самият аз не съм сигурен как бих реагирал на ваше място, но явно ще трябва да вземете решението сами.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, noshtna_ptica каза:

Резервирам предимно от Букинг, но за първи път искат снимка на ID . Дали да пращам?

Подобни ситуации сме имали ,когато сме резервирали апартамент и никой не те посреща,а ключовете са в специална кутия.Предварително да искат ЛК не се случвало,но вече като сме в апартамента.В тези ситуации обяснявам,че не бихме искали да пращаме снимка,ако искат да дойдат и да препишат данните.Обикновено се съгласяват ние да пратим само данните.А няколко пъти вече се случва,никой да не ни иска данни дори.

Възможно е това Б.Б. да е на самообслужване(да няма рецепция) и предварително да искат да регистрират гостите.Според мен,винаги биха отстъпили на място да се вземат данните,като госта обясни,че се притеснява така да праща снимки на официален документ.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, noshtna_ptica каза:

Резервирам предимно от Букинг, но за първи път искат снимка на ID . Дали да пращам?

Коментирали сме подобни казуси.

Лично за мене добро решение е да се прати карта със заличени лични данни и копие от кореспонденцията свързана с искането им към Букинг.

Ако продължат да питат давате на "час по лъжичка" - например номер на карта със скрити 3 .... числа, от други места - други символи.

Ако са твърде настоятелни ползвайте Букинг за посредник, т.е. споделете данни с тях като администратор на такива и нека те им споделят каквото искат.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

според мен идеята е, че искат документите предварително, защото няма да ги посрещне никой на място

ако не е така, просто пишете, че ще покажете документите на чекин

да се прати карта със заличени лични данни е като да се прати картинка от интернет, няма никакъв смисъл

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , neuromancer каза:

според мен идеята е, че искат документите предварително, защото няма да ги посрещне никой на място

ако не е така, просто пишете, че ще покажете документите на чекин

да се прати карта със заличени лични данни е като да се прати картинка от интернет, няма никакъв смисъл

Случвало ми се е при резервация на апартаменти. Хората просто искаха да знаят кой идва, да видят снимка, да сравнят после личните карти. Въпреки, че изглежда рестриктивно изискване ако се поставим на мястото на хост ...

Идва някой, който нито е видян, нито известен - просто имена при резервация без изискване от Букинг да са три и да са потвърдени по какъвто и да е начин, още повече , че резервацията може да се прави от друг профил, за някакви хора с имена по едно

Идеята ми беше да се прати нещо, а ако няма смисъл да се продължи така, че да е защитен клиента и хоста от Букинг.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много благодаря на всички отзовали се!

Наистина се оказа, че няма кой да ги посрещне и хостът е дал инструкции как и от къде да се вземе ключа. Дъщеря ми им е писала, че не иска да снима картата си, но в удобно за тях време ще им я покаже.

Аз съм в очакване да ми потвърди, че са се настанили безпроблемно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 24 минути , noshtna_ptica каза:

Много благодаря на всички отзовали се!

Наистина се оказа, че няма кой да ги посрещне и хостът е дал инструкции как и от къде да се вземе ключа. Дъщеря ми им е писала, че не иска да снима картата си, но в удобно за тях време ще им я покаже.

Аз съм в очакване да ми потвърди, че са се настанили безпроблемно.

Ние също не искахме да пратим снимка на картите си миналата година в Комо. Но за да ни регистрират, им трябват данни. Така че мацката дойде, посрещна ни, извади телефон и ни снима документите. За какво ги крихме предварително? 

Реално и да ги препише, ще има същата информация и ще може да прави същото с нея. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ми по хотелите, нали навсякъде си правят копия на паспортите ни.

Когато сме ползвали апартаменти през Букинг, пак ни ги снимат.

Но като циркулират лични документи из нета, не се знае, кой ще ги копне:( Това ни притеснява.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

 

Имам запазен апартамент за 1 нощ в Милано на 12 март, без право на анулиране. Предвид ситуацията в района обаче, искам да я откажа. Booking и собственика на апартамента отказват да направят това на този етап, въпреки отменените полети на BulgariaAir и препоръката на МВнР да не се пътува до Милано. Имам ли някаква опция изобщо в тази ситуация или изгарям с нощувката?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.