Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

преди 3 минути , Jorro каза:

Обади се на кол центъра, това звучи доста притеснително. 

Ами да, аз определено се притесних. Мислех, че аз нещо не съм направила както трябва и затова първо тук питах, но сега вече ще им звънна. Няколко пъти проверих запазената карта и виждам, че тя е само една и е точно тази на Револют, даже последните две резервации съм ги плащала именно с нея.

Ще пиша, след като разговарям с букинг.

Връзка към коментар

Когато се прави резервация с кредитна карта, се посочват детайлите на картата, която ще гарантира резервацията и съвсем не е задължително това да е запазената в Booking карта.  Понякога имаме запазени в браузъра си карти (включително и аз - моите са в Google портфейла) и когато трябва да се посочи карта за плащане, при кликване в полето за карта, излизат всички запаметени карти (в Booking нямам нито една запаметена карта, но както се вижда, мога да избера от тези в Gpay). Ето какво имам предвид:

image.png

Възможно е просто изтеклата карта да ви е била запазена в браузъра и по грешка да сте посочили нея за резервацията. Дори и да имате запазена карта в Booking, ако не сте я посочили за гарантиране на резервацията, няма да ви дръпнат пари от нея. Това означава и че когато някое място за настаняване приема резервации без КК, дори и да не се появите, няма да могат да ви изтеглят "невъзвръщаемата" сума, дори и от запаззената в профила в Booking  карта. За да проверите коя карта сте посочили за гарантиране на тази резервация отидете в профила си и отворете резервацията, след което отидете на View confirmation:

image.png

 

След това отдясно има Update credit card:

image.png

 

В появилия се прозорец виждате коя е текущата карта, избрана за гарантиране на резервацията:

image.png

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

@chandni, изключително много ти благодаря за подробната и ценна за мен информация. Ще ми бъде полезна занапред. За конкретната резервация не успявам да видя вероятни карти, тъй като много се ядосах на случилото се и побързах да я анулирам...и сега не виждам такава опция, а други предстоящи резервации нямам. Писах на букинг и чакам обратна връзка, вероятно в понеделник. По телефона не успях да се свържа, защото нямало наличен оператор на български език, а на английски не мога да се карам свободно 😁

Редактирам се само, за да допълня, че по грешка със 200%  сигурност не съм посочила въпросната карта.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@chandni това може би е в друга тема, но поне аз не запазвам картите, защото се притеснявам от злонамерени действия. Не знам дали съм параноична. Заради Rewards винаги ползвам двуфакторна идентификация и за Google app има възможност за пръстов отпечатък, защото ако някой ми открадне телефона, но за компютъра нямам представа и затова не добавям. Всеки си знае, разбира се. 🙂

Връзка към коментар
преди 41 минути , darinamarinova каза:

@chandni това може би е в друга тема, но поне аз не запазвам картите, защото се притеснявам от злонамерени действия. Не знам дали съм параноична. Заради Rewards винаги ползвам двуфакторна идентификация и за Google app има възможност за пръстов отпечатък, защото ако някой ми открадне телефона, но за компютъра нямам представа и затова не добавям. Всеки си знае, разбира се. 🙂

Картите ми са добавени в GPay. Дори когато избера карта от запаметените, трябва да въведа CVC кода, за да ми позволи да я използвам. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да разкажа за моята сага - явно попаднах на супер некомпетентен служител....след доста време в чата каза, че ще прати заявка във финансовия им център за премахване на всички въвеждани от мен карти!?! Пълна идиотщина. Не можа да ми каже защо са правили опит да теглят от въпросната карта, а не от тази, която съм посочила. Току-що симулирах същата резервация и на финалната стъпка си стои картата, която съзнателно съм въвела, друга няма!

Сега ще им звънна по телефона, дано попадна на по-адекватен служител.

 

Обадих се. Беше адекватен служителя. Нямат обяснение за случилото се. Ще направят проверка и ще ме уведомят. Междувременно обещаха да изтрият всички използвани от мен до момента карти, с които съм плащала.

Връзка към коментар
1 hour ago, Dreamm said:

Да разкажа за моята сага - явно попаднах на супер некомпетентен служител....след доста време в чата каза, че ще прати заявка във финансовия им център за премахване на всички въвеждани от мен карти!?! Пълна идиотщина. Не можа да ми каже защо са правили опит да теглят от въпросната карта, а не от тази, която съм посочила. Току-що симулирах същата резервация и на финалната стъпка си стои картата, която съзнателно съм въвела, друга няма!

Сега ще им звънна по телефона, дано попадна на по-адекватен служител.

 

Обадих се. Беше адекватен служителя. Нямат обяснение за случилото се. Ще направят проверка и ще ме уведомят. Междувременно обещаха да изтрият всички използвани от мен до момента карти, с които съм плащала.

Тормози ги за отговор, а и те трябва да имат интерес да го направят, защото може да им лепнат страшна глоба за тази злоупотреба, ако се установи такава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Jorro каза:

Тормози ги за отговор, а и те трябва да имат интерес да го направят, защото може да им лепнат страшна глоба за тази злоупотреба, ако се установи такава.

О, да, правя го! След като проверих навсякъде всичко и се убедих напълно, че проблема не е в мен, просто няма да ги оставя на мира. Чакам да извършат проверка и да получа адекватен отговор, ако въобще би могло да съществува такъв в конкретния случай!

Недопустимо е! На всичкото отгоре сега загледах извлечението от банката, което им пратих и видях, че 3 пъти правят опит да изтеглят сумата от 555 евро, а четвъртия- 565 евро. И това са опити на Букинг, не на хотела, което те не отричат.

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, и аз бях направила резервация за от 3  август с безплатно анулиране до 21 юли на хотел в Гърция чрез букинг.ком преди повече от месец, на следващия ден я анулирах през букинг.ком. В букинг.ком ми стои резервацията анулирана, но снощи ми изтеглиха от хотела цялата сума за 5 нощувки от кк. Също снощи получих имейл от букинг.ком дали съм се появила в хотела. Отговорих, че не, защото резервацията ми е анулирана. Чудя се дали те ще ми съдействат хотела да ми върне парите или да пиша до хотела или направо през банката да подам искане за връщане. Единствено имам снимка от портала на букинг.ком че резервацията е анулирана. Съгласно условията на хотела на 21 юли вземат от кк 50% от стойността на резервацията,което те не са направили, иначе щях да реагирам. Предварително благодаря за всеки съвет. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Катя мравката каза:

Здравейте, и аз бях направила резервация за от 3  август с безплатно анулиране до 21 юли на хотел в Гърция чрез букинг.ком преди повече от месец, на следващия ден я анулирах през букинг.ком. В букинг.ком ми стои резервацията анулирана, но снощи ми изтеглиха от хотела цялата сума за 5 нощувки от кк. Също снощи получих имейл от букинг.ком дали съм се появила в хотела. Отговорих, че не, защото резервацията ми е анулирана. Чудя се дали те ще ми съдействат хотела да ми върне парите или да пиша до хотела или направо през банката да подам искане за връщане. Единствено имам снимка от портала на букинг.ком че резервацията е анулирана. Съгласно условията на хотела на 21 юли вземат от кк 50% от стойността на резервацията,което те не са направили, иначе щях да реагирам. Предварително благодаря за всеки съвет. 

Първо звънни на Букинг да видиш какво ще ти отговорят. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Катя мравката каза:

Чудя се дали те ще ми съдействат хотела да ми върне парите или да пиша до хотела или направо през банката да подам искане за връщане.

Винаги първо говориш с букинг и хотела и ако те не ти обръщат внимание тогава през банката. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имам резервация през букинг. Искаха карта, добавих. Безплатната анулация изтече в неделя.

Получих смс от букинг, че "The property was unable to process your credit card". Реално по стечение на обстоятелствата в картата в момента имам по-малка наличност от резервацията, но от друга страна в мейла за резервацията пише "You will pay the hotel in the hotel’s local currency (BGN) at the exchange rate on day of payment. ".

Какво са се опитали да направят, да дръпнат пари, да блокират сума? Окей ли е да го правят преди датата на резервацията?

В банкирането (на ОББ) не мога да видя такива неуспешни оторизации май или поне аз не намирам.

 

П.П. От букинг пишат, че ако до 24 часа не си обновя детайлите, ще ми отменят резервацията.

 

Май съм се заблудила нещо, явно плащането не е at the property, както бях запомнила.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Хм, не мога да разбира защо този суит е по-евтин за трима човека, вместо за двама 🙂 Ще взема да чукна 3 човека, пък ще отидем двама. 120 лв. са си това 🙂 

 

image.png.4741e4f8f4fb3521cc147253303bfe2b.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Eva eva каза:

Ако букна такава сгрешена стая за трима, пък отидем двама, дали няма да стане проблем?

Историята не познава такъв случай :wink: (в смисъл да има проблем за това, че се явяват по-малко хора) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
2 minutes ago, neuromancer said:

С бройката не, но ако се усетят, че има грешка ще ти искат да доплатиш до 390, което е за същата стая без грешката

 

Може ли така? В крайна сметка, това не е много честно. Ако я букна, тя е без възможност да се откажа и не съм съгласна да доплатя?!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ти пък, "честно" 😵

Досегасъм виждал доста грешки с полети да минават, но много малко грешки с нощувки, а с Букинг хич.

Виж в темата за проблеми колко пъти се е случвало да искат пари допълнително или да отказват нощувка поради грешка (дето даже не личи, че е грешка, за разлика от това)...

Просто предупреждавам, пък в крайна сметка риск печели, риск губи, не съм ясновидец 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

Хм, не мога да разбира защо този суит е по-евтин за трима човека, вместо за двама 🙂 Ще взема да чукна 3 човека, пък ще отидем двама. 120 лв. са си това 🙂 

 

image.png.4741e4f8f4fb3521cc147253303bfe2b.png

А възможно ли е това да е друга стая, която, да речем, е забита наполовина в земята (полумазе) с някакви бойници за прозорци.

Аз съм патил така в Лондон, та се разправяхме с един афролондончанин, (всеки на неговия си английски) докато не му писна и не ми смени стаята.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Всичко е възможно, но ако беше друга стая би трябвало да е в отделна графа, а не към "суит с изглед към басейна"

Това, което се вижда в нета винаги е някакво приближение на действителността, вече съм го казвал

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На мен скоро ми се случи цената в букинг на студио за двама да е по-скъпо отколкото апартамент за четирима. Хотел в България беше, и си букнах апартамента. Никакви проблеми. На място апартамента не ми хареса, изгледа беше добре-море, но разположението вътре не ми хареса и го сменихме за студио.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, имам интересен казус

В букинг ми излезе съобщение, че от хотела, който съм резервирал преди месец, са ми маркирали wizz air кредитната карта като невалидна и че трябва да предоставя друга.

Естествено че картата е наред, успях да платя с нея преди малко и има достатъчна наличност

Сега въпроса е дали нарочно не са го направили това, понеже хотела е пълен и остават 3 дни до настаняването

Какви са ми вариантите, вече им писах съобщение, да се чуем да потвърдя резервацията и че даже мога да съм там 1 ден предварително за да платя

ПП. Сега видях в ревютата че има един човек който се е оплакал от същото, но като цяло останалите ревюта са положителни

 

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.