Прескочи до съдържание

Виза Израел


Препоръчани мнения

Здравейте,планувам да посетя Израел от 1 до 8 декември.Имам Иранска виза в паспорта и се чудя,проблем ли ще е това?Знам че,с израелска в Иран е невъзможно.Трябва ли да вадя нов паспорт?Ако някой е имал подобен проблем,моля да сподели.И още един въпрос:иска ми се да вляза в Палестинаска автономия.Доколко е безопасно сега?(ще оставя колата под наем и ще вляза с автобус,защото ми казаха че не е хубаво с кола с израелска регистрация)Ще съм благодарен за всякаква информация.

Връзка към коментар

Без личен опит аз със сигурност бих сменил паспорта , а и имаш достатъчно време за това.

Палестинците са добронамерени към туристите и не виждам проблем. Ако визираш последният конфликт - те там са си периодични , но животът си тече.

То ако си с рент-а-кар компанията няма и да ти позволи да я ползваш в палестинските територии.Нямаш застраховка.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

не вярвам да е добре тоя дубайски печат;
в палестинските земи бяхме през ноември'14. на влизане автобусът въобще не спря дори за проверка; на излизане (т.е. влизане в израелско) някои лица от автобуса слязоха, качиха се момци с пушкала, огледаха ни и после си излязоха; слезлите се качиха отново и после си продължихме по пътя; нямаше забавяне, нямаше драми; пътувахме на шабат, впрочем, което ограничи автобусите до определени;

палестинците са добронамерени, да, но пък и се дракат на израелската тематика - поне 3 пъти чух покана от сорта 'елате да видите (в моя магазин/сергия/каквото) - много хубава стока имам. не е като в израел.' т.е. имат си сериозна заигравка, хумористично казано.
освен това, въпреки Т навън (19-20 градуса), точно в палестинските земи се наложи да се понаметна с жилетка, а после и с яке, защото твърде много ме оглеждаха. уточнявам, че имам култура на пътуване и не съм била провокативна, ярка или друга неуместна;
та, добронамерени, добронамерени, безопасно, безопасно, ама си бях с яке и си отдъхнах като се 'прибрахме' в израел. трябва да си има човек едно на ум, според мен; 

Редактирано от maik
Връзка към коментар

А, как гледат на печати от Дубай?

Не съм имала никакъв проблем с печат от Дубай в Израел. Никакви допълнителни проверки - стандартни въпроси.

Здравейте,планувам да посетя Израел от 1 до 8 декември.Имам Иранска виза в паспорта и се чудя,проблем ли ще е това?Знам че,с израелска в Иран е невъзможно.Трябва ли да вадя нов паспорт?Ако някой е имал подобен проблем,моля да сподели.И още един въпрос:иска ми се да вляза в Палестинаска автономия.Доколко е безопасно сега?(ще оставя колата под наем и ще вляза с автобус,защото ми казаха че не е хубаво с кола с израелска регистрация)Ще съм благодарен за всякаква информация.

С кола под наем не е за препоръчване да се влиза в Палестинска автономия. За да отидем до Витлеем оставихме колата под наем на паркинг пред пропусквателния пункт, минахме пеша  и на палестинска територия взехме такси до Витлеем.

Връзка към коментар

Предполагам знаете, че може на влизане в Израел да поискате да не ви слагат печат в паспорта (с израелски печат влизането в някои мюсюлмански страни е тегаво), примерно казвате им, че имате планове скоро да ходите в Малайзия или Индонезия. Израелските митничари знаят, че печата е проблем и в повечето случаи се съгласяват и подпечатват едно хвърчащо листче, което стои в паспорта и на излизане от Израел го взимат.

Връзка към коментар

Оттдавна се върнах от Израел и ето какво мога да споделя по повод печатите в паспорта.Реших да не го сменям пък да видим какво ще стане и:Изкарах 3 часа на летището,разпитраха ме за всички арабски държави-приятели имам ли,какво съм правил,кога с кой.....От всички държави,които ги интересуваха(Ливан,Пакиатан,Сирия,Йордания,Иран,Афганистан)само в последната не бях ходил.Не ме питаха за ОАЕ,Саудитска арабия или Катар.По повод колата-оставих я в Йерусалим и оттам с такси до Йерихо и Витляем.

Печати не слагат, нито на влизане,нито на излизане

Редактирано от malkia
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.