Прескочи до съдържание

Снимки от старите ленти


Препоръчани мнения

2 minutes ago, Mistela said:

това върви ли ?!

До 90-та година в Албания нямаше частни автомобили. Искаш или не искаш с градския транспорт трябваше да се придвижваш, а поради изолацията и липсата на чужда валута за нови автубуси са нямали пари.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Привет,

Не знам откъде точно е тази стара снимка, но много бих искала да разбера. Боровец, но къде е това място и дали още съществува сградата? Някой знае ли? Снимката беше на баба ми и обект на голямо съзерцание в детските ми години. 🙂

Поздрави

0D06574E-5036-453E-B8E6-CFF399BA9A90.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 25.05.2020 г. в 11:05, Goal & Boss каза:

Вчера (пак) четох цитати от нейни речи и интервюта. Уникална жена!

На времето и аз доста я харесвах, после попрочетох повече неща за нея и типа икономика, която въвежда (за пръв път в Европа, ако все пак считаме Обединеното Кралство за Европа де) и ми намаля симпатията. Само и единствено участието и победата над Аржентина във войната на Фолклъндските острови я спасява политически, иначе е била заминала. Новината за смъртта й, бива отпразнувана по pub-овете от голяма част от англичаните. При всички случаи няма безразлични нейни сънародници - или я мразят или я обичат, като повечето все пак я мразят. Не е безлична фигура от сорта на Тони Блеър или Джон Мейджър.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
3 minutes ago, FlyTraveler said:

На времето и аз доста я харесвах, после попрочетох повече неща за нея и типа икономика, която въвежда (за пръв път в Европа, ако все пак считаме Обединеното Кралство за Европа де) и ми намаля симпатията. Само и единствено участието и победата над Аржентина във войната на Фолклъндските острови я спасява политически, иначе е била заминала. Новината за смъртта й, бива отпразнувана по pub-овете от голяма част от англичаните. При всички случаи няма безразлични нейни сънародници - или я мразят или я обичат, като повечето все пак я мразят. Не е безлична фигура от сорта на Тони Блеър или Джон Мейджър.

Желязната лейди е популярна с това, че никога не е жертвала принципите си в името на популизма 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , Topfly каза:

Желязната лейди е популярна с това, че никога не е жертвала принципите си в името на популизма 🙂

Да, то друг нямаше да се наеме да тества принципите на неолиберализма в Европа. 🙂  Преди това ги бяха пробвали в Чили само и там от един, който беше мега-далеч от популизма. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 27.05.2020 г. в 17:27, Азз каза:

Привет,

Не знам откъде точно е тази стара снимка, но много бих искала да разбера. Боровец, но къде е това място и дали още съществува сградата? Някой знае ли? Снимката беше на баба ми и обект на голямо съзерцание в детските ми години. 🙂

Поздрави

0D06574E-5036-453E-B8E6-CFF399BA9A90.jpeg

Повечето от старите вили в Боровец/Чамкория вече не съществуват.

Интересно е, че точно тези вили са в австрийски стил - вероятно с австрийски архитекти.

Ако те интересува нещо по-конкретно - в историческия музей в Самоков имаше една голяма стара карта на курорта с архивни снимки/картички по нея, указващи бившото им местоположение.

Из нета има и още 1 лятна снимка.

 

927979_original.jpg.55256a7c97e9f23e37f8ee0e4f7c7198.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Гранд хотел България, построен през 1881г. по проект на чешкия архитект Антонин Колар - автор на някои от най-емблематичните монументи и сгради в София - паметника на Васил Левски, Централния военен клуб, Военната академия, Министерството на войната (отбраната), старата Централна гара.
Сред видните обитатели и гости на хотела са Константин Иречек, Джеймс Баучър (който го обитава близо 20 години и умира в хотелската си стая), индийският поет, философ и нобелов лауреат Рабиндранат Тагор, руският бас Фьодор Шаляпин, френският актьор Шарл Ванел и много други.
Картичка от 1899г.

 

image.png.690b118e427157acdf4ad6a20e66cdf4.png

 

 

и старата Централна гара, открита на 01.08.1888 и напълно разрушена през 1974г. 

image.png.224ff03dab82608241e295a3f0accb6d.png


 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
  • 5 месеца по-късно ...
преди 1 час, Мари Николова каза:

@Фил ще кажеш ли откъде е снимката? 🙂

Разбира се. :smile3:
Това е Шумен - вляво е сградата на Военното събрание, насреща е сградата на Общинското управление (понасотящем Районен съд), а на преден план паметникът е на Панайот Волов. 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Следва една пощенска картичка от 1931г. от фонда на Регионална библиотека „Пенчо Славейков“ – Варна.  

 

image.png.215abd06f3a3e0e970ac02632be28bcc.png

Хайде и още една малка загадка, пак от началото 1930-те  - коя е сградата на тази снимка? 
 

image.png.b8cac91f2bace519df5ccf7472954329.png

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , Фил каза:

Разбира се. :smile3:
Това е Шумен - вляво е сградата на Офицерското събрание, насреща е сградата на Общинското управление (понасотящем Районен съд), а на преден план паметникът е на Панайот Волов. 

 

Аз щях да кажа - Ботев 🙂

преди 11 минути , Фил каза:

Следва една пощенска картичка от 1931г. от фонда на Регионална библиотека „Пенчо Славейков“ – Варна.  

 

image.png.215abd06f3a3e0e970ac02632be28bcc.png

Хайде и още една малка загадка - ккоя е сградата на тази снимка? 
 

image.png.b8cac91f2bace519df5ccf7472954329.png

 

 

Операта, в предишния си вид ?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.