Прескочи до съдържание

Wizz Air онлайн чек-ин - грешки при попълване на данните в сайта


Препоръчани мнения

Оф, блонди пак се изложих : чекирах ни с детето, но при мен вместо да отбележа че съм жена, съм оставила автоматично каквото излиза и сега на бордната карта съм MR. Emilia V. мислите ли че ще има проблем ? Да се боря ли за смяна или мога да мина и така, при положение, че данните от паспорта ми са верни ?

Връзка към коментар

Много си мислех, ако нещо ми кажат на въпреки, да отговоря, че се чувствам мъж и нямат право да ме дискриминират, наричайки ме жена, но всичките ми познати горещо ми препоръчаха да се обадя на кол-центъра да го поправят. Така и направих, за няма и 2 минути разговор, момчето каза след 15 минути пак да се чекирам, този път правилно.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, при чекиране на една от бордните карти не се е запаметила датата на паспорта, издаване и валидност. Дали ще е проблем или да търся кол центъра за помощ?

Връзка към коментар
преди 3 часа, Mistela каза:

Здравейте, при чекиране на една от бордните карти не се е запаметила датата на паспорта, издаване и валидност. Дали ще е проблем или да търся кол центъра за помощ?

Няма да има проблем.

Връзка към коментар

Здравейте,

Относно темата по-горе имам следния проблем. При чекиране на билета не съм сменила пола и в момента бордовата ми карта е с MS ALeksandrova. Четох инструкциите им в сайта как би могло да се коригира този проблем, тъй като явно често се среща, но дори и след корекцията бордовата ми карта е със тарото обръщение. Имате ли предтава това ще бъде ли проблем на летището? Ще съм благодарна ако ми съдействате с някаква информация :-)

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 9.08.2017 г. в 22:55, Нери каза:

Искам да попитам дали някой като мен е изживял такъв проблем. Аз за първи път правя чекин и като влизам данните кликнах на пасапорт, после от мен иска брой. Аз не разбрах какво означава колко броя пасапорт ли? И писах 1. После видях и разбрах като излезе бордната карта че е номер на пасапорта. Ама сега на бордната карта на номер пише 1. По време на чекина пише брой. Сега дали тива на летището ще бъде проблем защото не може да се оправи. Във имената и валидността на пасапорта няма приблеми. 

 

 

Здравей , на мен сега ми се случи същото, може ли да ми кажеш да ли имаше проблем? Моля 

Връзка към коментар

Здравейте,

летим на 31.10 със сина ми. Той навършва 14 години на 01.11 и когато правих резервацията, го броих за възрастен. Сега при чекирането не ми дава възможност да попълня коректната дата на раждане. Какво да правя? Да звъня да ми я оправят или да вкарам фиктивна /примерно 11.01/?  Дали някой ги гледа тези неща, тъй като на бордната карта това не фигурира? Моля за съвет! 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Привет, Магеланци :)
 

Имам полет с WizzAir Базел-София-Базел. Направих си чекирането и след като проверих преди това няколко пъти личната информация, изтеглих си бордната карта и разбира се, по най-спазващите се закони (досещате се кои), открих грешка.
 

Грешката е, че съм разменила последните две цифри от номера на личната карта. Най-интересно е, че съм летяла по този начин и в предишния ми полет, но от България. Притеснява ме, дали и този път номерът да не забележат объркването и на летището в Базел. Все си мисля, че са по-педантични в проверката на личните данни.

Опитвам се цял ден да се свържа с колцентъра, но не ми отговорят...
Чета цял ден по форуми за хора, осъществили полетите си без никакви проблеми с по-очевидни грешни от моята, но все пак си остава притеснението. 
Прерових и всички сайтове по какъв начин мога да променя тази информация, но е възможно само след свързване с WizzAir.

Как мислите -- дали ще забележат размяната?

Връзка към коментар

Здравей :)

Това не знам някой дали може да ти гарантира, че няма да забележат или че ще забележат грешката. Аз съм попълвал произволна дата на изтичане на лична карта, защото системата не ми даваше да избера, че документът е безсрочен. На летището нямаше проблеми. Според мен е удачно да се обадите на безплатния телефон, който eloena е дала. За някакви дребни грешки може би няма да направят проблем да Ви ги оправят :)

Връзка към коментар
18 minutes ago, t_petkov said:

Здравей :)

Това не знам някой дали може да ти гарантира, че няма да забележат или че ще забележат грешката. Аз съм попълвал произволна дата на изтичане на лична карта, защото системата не ми даваше да избера, че документът е безсрочен. На летището нямаше проблеми. Според мен е удачно да се обадите на безплатния телефон, който eloena е дала. За някакви дребни грешки може би няма да направят проблем да Ви ги оправят :)

Здравей :)
 

Бях пропуснала номера, който е споделила eloena! Ще позвъня утре. Благодаря за обръщането на внимание :) 


О, не очаквам някой да ми "гарантира" подобно нещо, кой би могъл да "гарантира" късмета? Вероятно, въпросът ми е провокиран от желание за подкрепа и споделяне на поне подобен случай на моя, ако не аналогичен.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен най-добре не разчитай на късмета. По-добре се свържи с Уиз и им обясни нещата. За дребни промени мисля, че бяха толерантни и няма да искат никакви пари. Още повече, че това не е смяна на име, а просто 2 сгрешени цифри :) успех :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
12 hours ago, t_petkov said:

Според мен най-добре не разчитай на късмета. По-добре се свържи с Уиз и им обясни нещата. За дребни промени мисля, че бяха толерантни и няма да искат никакви пари. Още повече, че това не е смяна на име, а просто 2 сгрешени цифри :) успех :)

 

Ох, отдъхнах си! 
Най-сетне на един телефон да отговорят бързо и ефективно! Аналогично на горния случай -- ще ми разчекират бордната карта и ще мога да се чекирам отново :) 
Благодаря много за помощта на t_petkov, че ми обърна внимание за споделения номер и на eloena, че го е споделила :)

 

Приятни пътешествия и приключения, Магеланци!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, GSR said:

 

Ох, отдъхнах си! 
Най-сетне на един телефон да отговорят бързо и ефективно! Аналогично на горния случай -- ще ми разчекират бордната карта и ще мога да се чекирам отново :) 
Благодаря много за помощта на t_petkov, че ми обърна внимание за споделения номер и на eloena, че го е споделила :)

 

Приятни пътешествия и приключения, Магеланци!

За нищо :) Радвам се, че нещата са приключили в твоя полза :)

Връзка към коментар
преди 16 часа, GSR каза:

Привет, Магел

Грешката е, че съм разменила последните две цифри от номера на личната карта. Най-интересно е, че съм летяла по този начин и в предишния ми полет, но от България. Притеснява ме, дали и този път номерът да не забележат объркването и на летището в Базел.
......
Как мислите -- дали ще забележат размяната?

При последния ми полет с Уиз , София-Мадрид-София се оказа ( видях на връщане) че съм сложила моите имена с ЕГН и данни на лична карта на мъжа ми. Никой нищо не отбеляза ( освен аз като изревах на умряло защо Уиз са ме "състарили" с 5 години. Пък то не били Уиз :lol: )

  • Смея се 2
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте, 

полета ми е след 2 дни и затова бързам да задам въпрос.
По-горе има подобен пост, но малко се различава от моя. Поради това си позволявам да ви попитам:

Преди 1 месец от сайта на wizz air си изтеглих и разпечатах бордната карта, на която пише Тип пътнически документ:  NationalID.
Днес обаче забелязах, че от сайта на wizz air като си изтегля бордната карта отново (просто от любопитство)  на Тип пътнически документ пише " Other document". 
Не е ли малко странно??!! Как така се е промеменило от само себе си? Аз не смятам да им я разпечатвам втори път.... Аз на летището ще си представя вече разпечатаната бордна карта преди 1 месец, на която е написано NationalID. Всичко наред ли ще бъде?

Би ли могло да ми се откаже пътуването???  Ако мислим трезво не би могло това да стане, тъй като ще си покажа Бордната карта, на която пише NationalID и съответно ще си дам личната карта (пластиката). 

Държа да отбележа, че съм с Wizz Plus (т.е. безплатно чекиране на летището)... 

 

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
Мирослав Василев

Здравейте. Имам един такъв въпрос, според вас проблем ли е, ако съм объркала датата на раждане (вместо 2005, да бъде 2004), защото като гледах бордната карта, никъде не пише датата на раждане, а само номер на паспорта. Касае се за една цифра и съм наясно, че никой не може да ми потвърди на 100%, просто според ще бъде ли голям проблем?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.