Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2014


Георги

Препоръчани мнения

Тенерифе е остров - като Англия :) Вярно, транспортът малко оскъпява удоволствието, но кеф цена няма :) Поне за мен. Не те убеждавам, сакън. Само споделям мнение... 

Не е точно така..като сме почнали ще обясня. Канарските острови са със специален статут, няма да навлизам в подробности, но тук каквото и да ми се изпрати от Европа, дори от самата Испания минава митница! Често се слага такса митница и тукашното ддс, на пратките. Последният път дадох 12 евро, (минималната такса за митницата) на стока която струваше 20 евро и идваше от Испания! Имало е случаи и да не плащам нищо, но всичко минава през митницата, бави се поне седмица там и е на тото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Работата е, че Тенерифе, не е точно Испания, нито Европа и пратките са сложна работа.., но както и да е. Най-вероятно ще се запиша.

 

Според сайтът на пощите Тенерифе си е Европа и си е Испания, няма отделна тарифа. Изходящите пратки от България са на същата цена като тези за Великобритания по въздух :) . Как се таксуват пратките при вас към Европа е вече друг въпрос.

 

ПП. А ти като получаваш подарък и той е отбелязан като "подарък" на митническата декларация, пак ли плащаш мито?

Редактирано от Сю_
Връзка към коментар

По-принцип би трябвало да няма проблем с "подарък", но гаранция няма.

Да оставим този проблем, последните ми 2-3 пратки от Англия минаха без проблем.

Ще участвам, бройте ме и мен. Само ще помоля основателя, да предупреди този, който ще ми се падне да ми подарява, да пише освен подарък, декларирана сума 1 или 2 евро.

Връзка към коментар

Няма да броя никого, все още, темата за тази година не е пусната. Ако някой има специални изисквания, нека ги отбележи в новата, че не мога да си записвам и да не забравям една камара неща :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.