Прескочи до съдържание

Ще пътешестваме ли за Коледните и Новогодишни празници?


Препоръчани мнения

Тази тема ми хрумна с оглед на това, че покрай Коледните празници и Нова година се заформят дълги почивни дни, които тази година твърдо съм решила да оползотворя по възможно най-ефикасния и евтин начин. Нямам идея къде да отида, нито какво да видя, но ми хрумна че може да почерпя от вашите идеи. За това ми се стори интересно да разбера за вашите планове за изкарване на тези празници.

Споделяйте смело !!!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз като никога изявих мераци да не си седя вкъщи, ама май е късно за организация.

 

Освен това ми се ходи на море, та ми се вие!

 

В тази връзка, ако някой се похвали с нещо интересно, може да заимствам идея.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз ще пътешествам, но ... мислено. :)

Макар, че мъжът ми иска да отидем някъде реално.

Та и аз се надявам да видя нещо неустоимо в темата. 

 

Обожавам коледните празници у дома с мирис на канела и ванилия, портокал и вино, уют и топлина, деца и щумотевица, винаги сложена маса... Ммм...да идва Коледа по-бързо. :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

При мен причините са общо взето практически. Едно новогодишно пътуване е общо взето на цената на две пътувания в нисък сезон. Ама... някой хубав дено почивните дни ще ми станат по-скъпи от парите и ще щъкам и аз по нова година :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

 Ама... някой хубав дено почивните дни ще ми станат по-скъпи от парите и ще щъкам и аз по нова година :)

Абсолютно! Вчера си мислях точно за същото, доживях почивните дни да са ми по-скъпи от парите.(в интерес на истината не е чак така, но по стечение на обстоятелствата жена ми може да разчита само на 15 дни отпуск годишно и оттам става такава сметката) И резултатът- купихме си билети до Исландия за Коледа, дано да може да се усети коледната атмосфера там.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

При мен причините са общо взето практически. Едно новогодишно пътуване е общо взето на цената на две пътувания в нисък сезон. Ама... някой хубав дено почивните дни ще ми станат по-скъпи от парите и ще щъкам и аз по нова година :)

 

Много вярно. Но когато си в матрицата, се съобразяваш с нея и плащаш съответната цена. 

По темата - скитане в Индонезия и новогодишни фойерверки в Сингапур :) 

Връзка към коментар

mililia може ли да позволи малко да и отклоня темата в посока мечтаната Нова Година? :) Смятам, че двете клончета на дискусията може да съществуват паралелно. На мен лично ей това ми е целта:

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

mililia може ли да позволи малко да и отклоня темата в посока мечтаната Нова Година? :) Смятам, че двете клончета на дискусията може да съществуват паралелно. На мен лично ей това ми е целта:

 

Естествено, че може.

А защо пък да не смесим плановете и мечтите и да видим какво ще излезе. Идеи със сигурност ще дойдат, ако не за тази година, то някой би могъл да се възползва за следващата година. Така че мечтайте магеланци и споделяйте  мечтите си, свързани с пътувания по Коледа и/или Нова година. Споделете кой къде би искал да бъде на тези празници и как би искал да ги прекара? В семейна обстановка или на самотен остров, на някой огромен площад или в хижа в планината.......

Развихрете фантазията си, ако нямате планове или просто се изфукайте с наличните такива....................... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

mililia може ли да позволи малко да и отклоня темата в посока мечтаната Нова Година? :) Смятам, че двете клончета на дискусията може да съществуват паралелно. На мен лично ей това ми е целта:

 

 

Една Нова Година, не много отдавна - на брега на Темза и доста безпарична - гледах фойерверките и си дадох  дума, че искам да ги гледам на разни места по света. Сидни е междутях. Преди Сидни обаче ще бъдат Сингапур и Бразилия... Коледа съм празнувала традиционно с десетилетия. Време е за промяна... 

Връзка към коментар

ПредКоледно и следНовогодишно ще е пътуването! По време на празници - със семейството си...Някак си по-уютно ми е!Не че не искам да отида на някой топъл остров с палми и горещо слънце и да забравя за студа тук....ама не излиза изгодно по празници!

А иначе мечтаната ми Коледа и Нова година, някъде там през следващите е следната: много сняг да има, в някоя къща в гората с камина(по възможност) ,в скромна компания от моя милост и любим човек, далеч от шумотевицата, да си кажем "Наздраве!" с чаша червено винце и да си почиваме донасита! Това за мен ще бъде една прекрасно изкарана Коледа и НГ.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

mililia може ли да позволи малко да и отклоня темата в посока мечтаната Нова Година? :) Смятам, че двете клончета на дискусията може да съществуват паралелно. На мен лично ей това ми е целта:

 

Точно същото е и в моите планове за...примерно 2018-та :D Или преди това, ако визовият режим с Австралия разхлаби примката си за български граждани :)

 

А дотогава ще щъкам из топ дестинациите с грандиозни и колоритни новогодишни празненства и илюминации, за които не ми трябва виза :P

Тази година, както и много други през последното десетилетие, ще посрещна Нова година извън България. По-точно на брега на Тихия океан, на най-голямото шоу на западния бряг на Южна Америка - Valparaiso, Chile

 

От това, което се вижда, наистина е внушително...

 

P.S.  Rainy, Нова година в Рио е и в моите планове. Само не знам коя година ще стане. А в Сингапур бях за миналата Нова година ;) Ще оставя сама да прецениш дали е хубаво, и да кажеш като се върнеш.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Нова година е един от малкото моменти в които мога да се събера с повечкото приятели , та традиционно съм си в България :)

Не , че няма да се кефя да съм на Копакабана или плажовете на Сидни , но някак си ми е добре и тук.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Точно същото е и в моите планове за...примерно 2018-та :D Или преди това, ако визовият режим с Австралия разхлаби примката си за български граждани :)

 

А дотогава ще щъкам из топ дестинациите с грандиозни и колоритни новогодишни празненства и илюминации, за които не ми трябва виза :P

Тази година, както и много други през последното десетилетие, ще посрещна Нова година извън България. По-точно на брега на Тихия океан, на най-голямото шоу на западния бряг на Южна Америка - Valparaiso, Chile

 

От това, което се вижда, наистина е внушително...

 

P.S.  Rainy, Нова година в Рио е и в моите планове. Само не знам коя година ще стане. А в Сингапур бях за миналата Нова година ;) Ще оставя сама да прецениш дали е хубаво, и да кажеш като се върнеш.

 

Ти постави нова цел в моите новогодишни скитания - Valparaiso, Chile :rolleyes:  

При мен Бразилия е 2016 година. Бях си я "букнала" за 2015, но изскочи опция - три седмици отпуск, който ми трябва за Нова Зеландия и хоп - промених планове :)

Моля те, сподели ти как изкара в Сингапур. Още не съм започнала да мисля дори за там. Заляха ме много задачи, мозъкът блокира. Иначе смятам да съм на улицата. Марина Бей. Отдолу, не горе... хах... Къде, как - никаква идея още... 

 

Връзка към коментар

Ако се казваш Elizabeth Gallagher:

http://www.independent.co.uk/travel/man-seeks-woman-with-his-exs-name-so-round-the-world-plane-ticket-doesnt-go-to-waste-9837520.html

(Сигурно има по-подходяща тема, за да постна това, но ме мързи да търся.)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ти постави нова цел в моите новогодишни скитания - Valparaiso, Chile :rolleyes:  

При мен Бразилия е 2016 година. Бях си я "букнала" за 2015, но изскочи опция - три седмици отпуск, който ми трябва за Нова Зеландия и хоп - промених планове :)

Моля те, сподели ти как изкара в Сингапур. Още не съм започнала да мисля дори за там. Заляха ме много задачи, мозъкът блокира. Иначе смятам да съм на улицата. Марина Бей. Отдолу, не горе... хах... Къде, как - никаква идея още... 

Радвам се, че моята идея ти е допаднала. Дано се сбъдне и при теб.

Аз имам планове за Нова година да редувам Южна Америка с Азия, затова за посрещането на 2016 няма да е в Рио. Пък и ще съм там догодина около Карнавала, та много Рио ще ми стане :D Може би 2017 ще я посрещна на грандиозния концерт на Копа за НГ (btw където е поставен абсолютният рекорд за най-многоброен концерт - 3 500 000 зрителя през 94-та). Ако не стане да е в Сидни.

За Сингапур - мога да кажа, че си се ориентирала правилно. На Марината пред хотела, но от другата страна на "езерото" - срещу самият хотелски комплекс. По-точно до статуята на Рибо-Лъва (Merlion Park)

Нещо такова трябва да виждаш като застанеш на правилното място

169-201401291148069M.jpg

 

С чаша безалкохолен коктейл, или сок от някаква екзотика, които се продават (алкохолът не се толерира, както има и много други ограничения в Сингапур).

Един съвет - отиди към 16:30 ч. защото след това затварят достъпа около целия комплекс, където се провеждат празненствата и фойерверките. А ако не си на Марината, шансът да видиш нещо е минимален заради небостъргачите навсякъде наоколо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Радвам се, че моята идея ти е допаднала. Дано се сбъдне и при теб.

Аз имам планове за Нова година да редувам Южна Америка с Азия, затова за посрещането на 2016 няма да е в Рио. Пък и ще съм там догодина около Карнавала, та много Рио ще ми стане :D Може би 2017 ще я посрещна на грандиозния концерт на Копа за НГ (btw където е поставен абсолютният рекорд за най-многоброен концерт - 3 500 000 зрителя през 94-та). Ако не стане да е в Сидни.

За Сингапур - мога да кажа, че си се ориентирала правилно. На Марината пред хотела, но от другата страна на "езерото" - срещу самият хотелски комплекс. По-точно до статуята на Рибо-Лъва (Merlion Park)

Нещо такова трябва да виждаш като застанеш на правилното място

169-201401291148069M.jpg

 

С чаша безалкохолен коктейл, или сок от някаква екзотика, които се продават (алкохолът не се толерира, както има и много други ограничения в Сингапур).

Един съвет - отиди към 16:30 ч. защото след това затварят достъпа около целия комплекс, където се провеждат празненствата и фойерверките. А ако не си на Марината, шансът да видиш нещо е минимален заради небостъргачите навсякъде наоколо.

 

Аха... Много благодаря за идеята! Иначе това с безалкохолния коктейл не е в плановете ;) Имам познати там, не знам дали ще имат време да споделят за ограниченията. Аз знам за дъвки, не пуша - цигарите не ме бъркат, но алкохола... хах... Сподели още за Нова Година там, вярвам другите няма да имат против...

Връзка към коментар

Не, ние няма да пътешестваме, въпреки че ще почиваме доста. Но ще имаме гости - моя приятелка, която живее в Южна Америка ще ни посетят за празниците. Като се замисля, по празниците винаги съм вкъщи, твърде голяма лудница ще е по всички летища, гари и т.н. Предпочитам да си спестя стреса :).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз пък точно софрите около НГ са ми най-силния коз да избягам от България за празниците.

В духа на морските почитатели, съчетано с невероятни илюминациите на Георги, препоръчвам Пукет, колкото и тривиален да е този курорт.

Карон или Ката бийч, на мен това са най-впечатляващите ми посрещания на НГ.

Тази година пак сме там...:)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За Коледа сме със семейството - много харесвам Бъдни вечер като празник и предпочитам вкъщи на уютно :) !

Колкото до Нова година - до сега никога не бях ходила извън България, именно поради причините, които изтъкна Георги. Но все някоя година трябваше да пробвам как е, та реших да е тази. Ще посрещаме Нова година в Берлин - избора на мястото се определи от цената на билетите и това, че не съм била там :) . То предполагам че зависи и от дестинацията де, но ако човек почне организацията от по-рано има възможност да не му излезе пътуването по Нова година през носа... Билетите са ни по 60 евро на човек, а хотели за 7 нощувки в Прага и Берлин излизат 320 евро за двама, така че мисля, че пътуването излиза на доста прилична цена за този период от годината :)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Охх, и на мен мечтата ми е Сидни. На осъществяването й пречеше психическата бариера-не мога да преодолея 20 годишно мислене като мишън импосибъл дестинация. Тогава си мечтаех за Египет. Сега даже не ми е в най близките планове, най-вече защото е твърде лесно и винаги може. Тази година не бях видяла,че по Коледа се почива много, но и да бях, Коледа е семеен празник, няма как да сме някъде, ние в чужбина пътуваме без децата,че още са малки. Иначе по Коледа ме влече стара Европа-Австрия, Германия, Чехия, Унгария, нещо такова с коледни базари и греяно вино. В Лондон казват,че било също хубаво около Коледа... Ние предколедно щяхме да ходим в Швейцария и Германия, ама приятелите, накоито щяхме да аме на гости се отказаха, та може би догодина и това ще е вариант. А Пукет ми прозвуча добре, щом става и празненство, догодина може и там за НГ. Но празниците са малко, а ние нямаме огромна отпуска, което е проблем за такива пътешествия. Иначе благодаря за прекрасните предложения. Списъка ми става заплашително дълъг.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние обикновено пътуваме между Коледа и Нова година. Моите наблюдения са, че това е идеално време за пътуване. При ранно резервиране и организация, цените са дори по-ниски от нормалното. Хубавото е това, че навсякъде всичко работи в този междупразничен период от време. Иначе в голяма част от Европа не е подходящо да се намираш в чужд град по време на коледно-новогодишните празници...

 

Тази година обаче оставаме в София. Синът ни се връща на 20.12.2014 г. и ще остане при нас до 02.01.2015 г. Затова и редовното пътуване, което правим на интервал от два-три месеца през годината, този път е изнесено малко напред - в средата на месец декември...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Преди две години ми хареса парти микса в новогодишната програма между фолклор и лайв музика в един клуб в Хо Ши Мин и тази година реших пак там. :)

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.