Прескочи до съдържание

Ще пътешестваме ли за Коледните и Новогодишни празници?


Препоръчани мнения

Всяка година, мъжът ми има 2 седмици отпуска по Коледа и Нова година, и пътуваме за седмица или две, случвало се е и само за 5 дни.

При ранна организация се намират много прилични цени на самолетни билети и хотели /зави си много и от дестинациите разбира се/.

 

Тази година сме в Мадрид и околности за 8, почти 9 дена.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

България или по-точно вкъщи,само на връх Нова година на ресторант.Посрещали сме Нова година два пъти в Гърция и два пъти в Турция.Не съм впечатлен.Относно по-далечни дестинации не съм мислил.Първо,защото около Нова година се виждаме с много роднини и приятели.Второ-като знам колко съм чакал на летище София дъщерята да се прибере около Коледа и дежурните "отменени полети,поради лошо време и мъгла",чесно казано предпочитам да си седя пред камината и да си пия червено винце.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз по отношение на Коледа съм си консерва - искам да виждам навън бял сняг и украсени елхи.

Нещо не ми се връзва Бъдни вечер с плаж, море и палми :rolleyes:

Ма не можеш да си представиш колко много се връзва...с големия пръст на левия крак да човъркаш в пясъка около полунощ
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз пък ще изпълня една моя мечта - да видя коледните базари в Европа или по-точно някои от тях. Ще пътувам през всичките почивни дни и ще посетя Австрия, Полша, Словакия, Чехия. Само дето времето е следколедно и не знам какво точно ще видя от коледните базари. :)

Поне ще има коледно настроение, новогодишна украса, вкусна храна, надявам се сняг...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Внимавайте с плановете за коледни пазари, защото поне тези в Германия са само до 23-24 декември. Самата Коледа е семеен религиозен празник, по време на който всички магазини са затворени и хората празнуват вкъщи.

 

Аз също ще пътувам до България за празниците. Да, билетите до София са винаги поне двойно по-скъпи, но това е най-удобното време да се видя с всички любими хора, защото всеки почива.

Връзка към коментар

Внимавайте с плановете за коледни пазари, защото поне тези в Германия са само до 23-24 декември. Самата Коледа е семеен религиозен празник, по време на който всички магазини са затворени и хората празнуват вкъщи.

 

Аз също ще пътувам до България за празниците. Да, билетите до София са винаги поне двойно по-скъпи, но това е най-удобното време да се видя с всички любими хора, защото всеки почива.

 

миналата година бях в Берлин от 29.12 до 02.01 и все още си имаше базари :)

Връзка към коментар

Ще пътувам винаги си пътувам, но засега вътрешно само в България. Тъй като Бъдни вечер и Коледа са семейни празници точно тогава няма да пътувам, но в пиковите дни преди празниците със сигурност- например около 17-18 декември по планове. Целта ми е да влезе в сила График за движение на влаковете 2015. За сега мисля първо да отида до Добрич, а след това до Кюстендил през Карлово и София. На връщане най-вероятно ще мина и през Пловдив. Сега ми хрумна, че може да мина през Дупница- Бобов дол.

Редактирано от ОКЕАН
Връзка към коментар

Ще гостуваме на родителите ни: По Коледа при едните, за Нова година при другите. Но сега се оказа, че направиха по 2 петдневни ваканции точно по празниците. Та, имам идея за някоя съседна държава, но пък трябва да реагираме по-бързо. И пак за тези дълги почивки - ако има сняг  :P  може и на ски :)

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Привет и от мен,ето я и нашата скромна програмка : на 26,12,2014 излитаме за Куала Лумпур,следва посрещане на новата 2015 година в Marina Bay Sands и накрая две седмична ваканция на Бали и Ява.Весело посрещане и на Вас  ;)  

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

   Аз ще съм в Лондон и искам да питам Рейни за фойерверките. Тази година е с билети и се чудя дали си струва да дебна да купувам и само от платеното място на брега на Темза ли се виждат добре. (Нашата квартира е в района на Chalk Farm). Притеснява ме, че входът е от 19 до 21.30 часа - много рано ми се струва. Разчитам на вас - ако кажете, че емоцията си струва 3-5 часа мръзнене, ще се състезавам за билети с други бързи и сръчни на компютъра всеки ден по обяд, дано ме огрее. Ако кажете, че има и други хубави места, ще избера да отидем на някое такова по-късничко, в последния момент. Но не искам да ги пропусна в никакъв случай!

Връзка към коментар

Привет и от мен,ето я и нашата скромна програмка : на 26,12,2014 излитаме за Куала Лумпур,следва посрещане на новата 2015 година в Marina Bay Sands и накрая две седмична ваканция на Бали и Ява.Весело посрещане и на Вас  ;)  

 

Яяяяяяяяяяяяяяя, още един сърумец на Марина Бей. Ако се засечем, ще е купон :)

 

Maybe, сега ще ги отговоря подробно на въпроса... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

   Аз ще съм в Лондон и искам да питам Рейни за фойерверките. Тази година е с билети и се чудя дали си струва да дебна да купувам и само от платеното място на брега на Темза ли се виждат добре. (Нашата квартира е в района на Chalk Farm). Притеснява ме, че входът е от 19 до 21.30 часа - много рано ми се струва. Разчитам на вас - ако кажете, че емоцията си струва 3-5 часа мръзнене, ще се състезавам за билети с други бързи и сръчни на компютъра всеки ден по обяд, дано ме огрее. Ако кажете, че има и други хубави места, ще избера да отидем на някое такова по-късничко, в последния момент. Но не искам да ги пропусна в никакъв случай!

 

Това много ме изненада - за билетите, но не го приемам за лошо. Напротив. Ще създаде ред, а смятам че е нужен...

 

Два пъти съм посрещала Нова Година с Лондонските фойерверки - първата ми година тук и миналата. Първата беше точно там, където ти искаш - нямах особено много пари, та... хах; миналата - на корабче по Темза :) Повярвай ми, фойерверките и атмосферата си заслужават... 

 

Корабчето е скъпо - 120 паунда билета, включени напитки и храна, но беше мизерия. Щях да кажа, че не препоръчвам, но след ...емнайстата бира или вино ти става все тая... хаха... Твърдият алкохол се плащаше отделно. Имаше един плюс - тоалетна на една ръка растояние   :blush: - много важен момент. И можеш да влезеш на топло да се сгрееш, иначе на палубата беше само за пингвини. Не че мръднах от палубата... И моментът, в който минаваш покрай цялото събрано множество и крякаш като алтав - и те също - незабравимо... Имам една снимка, особено показателна...  :huh:

 

Сега за улицата. Погледнах билетите. 10 паунда не мисля, че е скъпо. Вярвам, че ще има сериозни подобрения на организацията. Твърдо препоръчвам едно място основно: "North Area 1 ticket allows access to viewing areas between Westminster Bridge and Embankment Station". Вземете си ракийка в чантата и чиста работа. На мен само едно не ми хареса тогава - достъпът до тоалетни. Имаше немалко, но беше такава тарапана, че да се добереш до тоалетните и да се върнеш можеше да отнеме и час. Надявам се с организираният достъп да е по-добре ситуацията. 

 

И да, за мен си заслужава. Много е яко... Лично мнение :) Дано съм ти помогнала в избора. Но ако не ви хареса, не ме упреквайте, моля :) Успех и весело!

 

P.S. После да се забиете задължително в Сохо!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

 Благодаря, Рейни, ще го обсъдя с моите хора (те на мен разчитат за организацията) и ще решаваме. Да си прекараш и ти прекрасно в Сингапур! Весела среща и на декемврийската междинка!

Връзка към коментар

Да си задам и тук въпросите, че в другата тема никой не ми отговори :) !

 

Може ли някой който е посрещал Нова година на Бранденбурската врата да каже към колко часа е препоръчително да отидем? Освен това - до колко часа продължава цялото забавление - 02.00 - 03.00 - 04.00? А след това може ли да се отиде някъде без предварителна резервация?

Връзка към коментар

Не съм била на Нова година в Берлин, но бях на финала на Шампионска лига 2013 между Байер Мюнхен и Дортмунд на Бранденбургската врата. След това търсихме заведение поне час. Или бяха затворени, или препълнени.  Дори и множеството азиатски ресторанти бяха пълни. Отчаяни намерихме 1 безумно скъп италиански ресторант.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Внимавайте с плановете за коледни пазари, защото поне тези в Германия са само до 23-24 декември. ...

 В Берлин, на Александър плац (оня ден) пишеше, че базарът ще работи до 28ми декември => има шанс и за другите според мен;

 

по темата инак - тук ще сме си, в Бг; Мъжът ми има РД на 24ти, така че Бъдни вечер и Коледа ще празнуваме с неговите родители; респективно, НГ ще изкараме с моите. Хубавото е, че няма да сме в Сф, което си е разнообразие; и ще сме с децата, разбира се ;)

Редактирано от maik
Връзка към коментар

Традиционно не пътувам по Коледа и НГ. Пътувала съм 1-2 пъти, но само из България.

Аз обик. не взимам отпуск за дните, които се падат работни.

И, също и поради фин. причини. Обик. е по-скъпо.

 

Но пък една от мечтите ми е да посрещна НГ някой път на 30 градуса по къс ръкав. Може и да не съм на плажа.

 

Не би ми липсвал снега и студа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За съжаление вече няма как да поправя мнението ми. То се базира на опита ми в Северна Вестфалия, изглежда в Берлин базарите имат друго работно време, но все пак е добре да се проверява предварително работното време, за да няма нерпиятни изненади. Информацията се намира лесно в интернет.

 В Берлин, на Александър плац (оня ден) пишеше, че базарът ще работи до 28ми декември => има шанс и за другите според мен;
 

Връзка към коментар

Последните Коледи обикновено ги карам извън България - имам 2 в Лондон, 1 в Прага, 1 в Виена, и миналата година в Париж.

Тази година вероятно няма да е изключение :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.