Прескочи до съдържание

Япония, ееех, Япония!


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Ами събота вечер, неделя, понеделник смятам да отделим на Нико /3 нощувки/, вторник отиваме в Киото, петък се връщаме и събота вечер летим. Това означава 2-3 следобеда, 2 пълни дена.

Видя ли какъв късмет с уискито, аз мислех,че може и да е Гленфидич.

Ааа, Глен-всичко  ми е любимко. ;)

Да, за Никко е правилно да не ходите в събота -неделя, че е гмеж. Понеделник е добро решение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Може ли да кажеш, колко време ти отне  плануването на цялата екскурзия? Имам чувството, че аз бих се забавил месеци за такъв мащаб..

FlyTraveler спомена в един пост, че ходенето в тази страна изисква много подготовка. От много време ми е мечта Япония, но  някак си ме е страх да отида сам, всичко е коренно различно и не на последно място, не мога да планувам всичко това ми се струва. В същото време няма приятел-познат, които да иска да ходи там, там ще чакам докато се намери.

Обичам всичко японско, автомобили, техника, ножове, часовници и т.н. и ще ми е още по-интересно да стъпя там някой ден.

Май до сега не бях чел толкова подробен и пълен със снимки пътепис.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Александър - минимум намери две седмици за Япония оттам нататък колкото повече толкова по-добре.

Аз макар да съм бил с кеф бих изкарал едни 20-има дни.

Япония разбива всички представи и още не мога да я заменя с нищо друго.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може ли да кажеш, колко време ти отне  плануването на цялата екскурзия? Имам чувството, че аз бих се забавил месеци за такъв мащаб..

FlyTraveler спомена в един пост, че ходенето в тази страна изисква много подготовка. От много време ми е мечта Япония, но  някак си ме е страх да отида сам, всичко е коренно различно и не на последно място, не мога да планувам всичко това ми се струва. В същото време няма приятел-познат, които да иска да ходи там, там ще чакам докато се намери.

Обичам всичко японско, автомобили, техника, ножове, часовници и т.н. и ще ми е още по-интересно да стъпя там някой ден.

Май до сега не бях чел толкова подробен и пълен със снимки пътепис.

Аз по принцип си планувам нещата година по- рано. И обичам да имам достатъчно време, за да съм подготвила всичко подробно. Ми много време си отива за едно такова далечно пътуване - докато се изчете всичко, докато се отсее. Ама нали за това съм описала така подробно , за да е по- лесно за другите след мен. Ето, сега подготвям Австралия и Нова Зеландия. Първо - всеки ден проверявах билетите, докато ги купя. После - вътрешните полети, после - хотелите. Сега проучвам триповете до забележителностите - цена, времетраене.

Когато се организираш сам, не е много лесно. А аз държа всичко да съм си изпипала предварително и да знам къде точно отивам и какво искам да видя. И освен това, когато отиваме на далечно пътуване, то обикновено е месец и обхваща поне 2 държави /ако може 3  най-добре/. Ама , ако нещо за Япония те интересува, питай, с удоволствие ще ти помогна. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз сега подготвям Япония, отнема си време, но не е толкова страшно като Китай, поне аз така ги преценявам нещата.

Номерът е да имаш достатъчно време в работата да четеш :)  :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хм, аз пък обичам да оставям нещо и за изненада , така да се каже да има място за творчество. Все пак Япония е цивилизована държава , уредена, най-много да се изгуби човек няколко пъти. Но Алекс на мен ми е много полезна, като знам как да стигна от летището до хотела, от хотела до забележителностите, от хотела до гарата, от там до другата гара, от нея до другия хотел, ехеййй, като решиш и какво искаш да видиш , нещата се нареждат. Макар и с повечко нерви , ако не си супер подготвен, но пак е ок. Абе аз все си казвам,че щом онези шматки американците се оправят, то ние ли няма. И циганите без език се оправят, все става някак си. Ама виж, за Китай бих била много на тръни и много много много подготвена , то и за това засега не ми се пътува натам. Да караме по цивилизацията първо,хихихихи.

Връзка към коментар

И аз сега подготвям Япония, отнема си време, но не е толкова страшно като Китай, поне аз така ги преценявам нещата.

Номерът е да имаш достатъчно време в работата да четеш :)  :)

Ееее, Ошко, не може да става сравнение, ама хииииич! Япония е толкова подредено и лесно да се оправи човек, докато в Китай ми беше далеч по- трудно. Поне на мен, де. :(

Хм, аз пък обичам да оставям нещо и за изненада , така да се каже да има място за творчество. Все пак Япония е цивилизована държава , уредена, най-много да се изгуби човек няколко пъти. Но Алекс на мен ми е много полезна, като знам как да стигна от летището до хотела, от хотела до забележителностите, от хотела до гарата, от там до другата гара, от нея до другия хотел, ехеййй, като решиш и какво искаш да видиш , нещата се нареждат. Макар и с повечко нерви , ако не си супер подготвен, но пак е ок. Абе аз все си казвам,че щом онези шматки американците се оправят, то ние ли няма. И циганите без език се оправят, все става някак си. Ама виж, за Китай бих била много на тръни и много много много подготвена , то и за това засега не ми се пътува натам. Да караме по цивилизацията първо,хихихихи.

Аз все се сещам, в един италиански сайт един, дет не знаел никакъв език, освен ТалЯнски ;) ;) ;) и се оправил, ходил, че се и върнал жив и здрав, без проблеми. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Та и акъл раздаваше кое как и прочие :unsure: :unsure: :unsure: Та тез интелигентни магеланчовци ли няма да се оправят ;) ;) ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Александра, би ли споделила плащахте ли с кредитна карта в Япония и ако да - имали ли сте някъде проблеми с приемането на картата? 

:)

Връзка към коментар

Аз все се сещам, в един италиански сайт един, дет не знаел никакъв език, освен ТалЯнски ;) ;) ;) и се оправил, ходил, че се и върнал жив и здрав, без проблеми. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Та и акъл раздаваше кое как и прочие :unsure: :unsure: :unsure: Та тез интелигентни магеланчовци ли няма да се оправят ;) ;) ;)

 

Ей това е по темата, много забавно :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Александра, страхотен пътепис, направо ме грабна. Планувам пътуване до Япония октомври и не разбрах само как стои въпроса  със зареждането на телефони и фотоапарати?

Редактирано от peter118
Връзка към коментар

Александра, страхотен пътепис, направо ме грабна. Планувам пътуване до Япония октомври и не разбрах само как стои въпроса  със зареждането на телефони и фотоапарати?

Системата на контактите е с два плоски пина на малко разстояние един от друг.Трябва адаптор  - обикновено в хотелите може да се вземе, в Токио на рецепцията ми го продадоха за десетина долара, а в магазинитв за 100 йени /като тука за 1 лев/, това нещо е 100 йени - тогава = около 1 долар, сега сигурно е по- малко. Не съм гледала йената как е в момента. Изобщо - в Япония нямаш проблем с нищо - всичко е измислено и всичко има. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Алексче, сега прочетох нещо при мамите и ме хвърли в недоумение,та бързам да питам-някакъв проблем с кредитните карти там? Пишеше,че устройствата не разчитали нашите кредитни карти и трябвало специална, някаква мадама си извадила и пак не станало? Говоря за кредитни карти примерно виза. Лелеее, ако е тайа я втасахме, ние носим пари в брой винаги, но ако може с карта, плащаме с карта. Какъв ти е опита по въпроса?

Петер, и ние ще ходим октомври, доста хора ще се съберем там по това време.

Връзка към коментар

Алексче, сега прочетох нещо при мамите и ме хвърли в недоумение,та бързам да питам-някакъв проблем с кредитните карти там? Пишеше,че устройствата не разчитали нашите кредитни карти и трябвало специална, някаква мадама си извадила и пак не станало? Говоря за кредитни карти примерно виза. Лелеее, ако е тайа я втасахме, ние носим пари в брой винаги, но ако може с карта, плащаме с карта. Какъв ти е опита по въпроса?

Петер, и ние ще ходим октомври, доста хора ще се съберем там по това време.

Не сме имали такъв случай. Единият от нас винаги плаща с Виза, че мрази да носи много пари. В магазините също плащахме с карти, аз лично и с една дебитна също, освен с кредитните. Сега видях в темата за Япония - ма не ги слушай, разни, дето не правят разлика между дебитна и кредитна карта. :lol: Пък и разказ от трета ръка какво се било случило... ;)

Виж и  Самурайката каза, че няма проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ти, красавице! аз съм длъжна да проверя всеки слух, чее да не ни опандизят накрая за неплатени сметки. Не, че затвора в Япония не си го представям като прекрасно място с Плей стейшън от най-ново поколение и огромни ТВ Сони :) . А пина е била в Япония преди доста години, може и това да има значение, но по-вероятно е ти да си права и другата мацка да е имала дебитна карта, то преди години кредитните карти бяха друга бира в Бг.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Само да кажа, че Пина беше преди няколко месеца в Япония. Май трябва да сме подготвени за всякакъв вариант в Япония, но все си мисля, че половината пари кеш, другите в карта е ок.

Много се надявам и ние да увеличим бройката посетители през октомври, дай Боже да се подредят нещата!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И на мен ми разказваха познати за проблеми преди 4-5 години, изглежда бързо се променят нещата, просто е странно, че толкова късно в Япония, но явно опира до народопсихология, не до технологии.

Връзка към коментар

Вече съм горд собственик на билети от 27.09 до 6.10 за Япония. Друг през този период?  :rolleyes:

Благодя още веднъж, Александра!

С коя компания и на каква цена(ако е удобно, разбира се)?

Връзка към коментар

Здравейте,

Според вас възможно ли е да спим в Осака и да разгледаме тази част на Япония от Хирошима до Киото? Или ще е много пътуване?

Според мен, няма проблем да спите в Осака, то е много близо да Киото, мисля, че беше 25-30 минути с влака между двете. Няма да много пътуването. Даже, по руските форуми четох, че в Осака може да се намери хотел по-бюджетно, отколкото в Киото, но не съм проверявала. Само че, трябва да знаеш, че има гара Осака и гара Шин-Осака - две различни станции и трябва да внимавате от коя тръгва влакът, който ви трябва. Ако ще пътувате с JR PASS, няма никакъв проблем да сменяте влаковете и да си пътувате до сред нощ. Но, ако ще сте с билети хич не е евтино.

Ако мога да помогна с още информация, заповядай, моля!

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Според мен, няма проблем да спите в Осака, то е много близо да Киото, мисля, че беше 25-30 минути с влака между двете. Няма да много пътуването. Даже, по руските форуми четох, че в Осака може да се намери хотел по-бюджетно, отколкото в Киото, но не съм проверявала. Само че, трябва да знаеш, че има гара Осака и гара Шин-Осака - две различни станции и трябва да внимавате от коя тръгва влакът, който ви трябва. Ако ще пътувате с JR PASS, няма никакъв проблем да сменяте влаковете и да си пътувате до сред нощ. Но, ако ще сте с билети хич не е евтино.

Ако мога да помогна с още информация, заповядай, моля!

Благодаря, Александра! Мисля ги едни, смятам ги, че имаме в бюджет да влезнем. Ако "запъна" ще питам пак :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.