Прескочи до съдържание

Япония, ееех, Япония!


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Благодаря, Александра! Мисля ги едни, смятам ги, че имаме в бюджет да влезнем. Ако "запъна" ще питам пак :)

Не се притеснявай, пнитай за каквото се сетиш. :) Искам да ти кажа, че в Япония наистина е скъпо, ама , ако не се ходи по ресторанти, а си купувате бенто от магазина, може да се мине съвсем бюджетно. Ние за 10 долара си вечеряхме двама със салатка и някакво ядене от тези кутийки. Освен това, в темата съм го написала, има едни като закусвални, дето се хранят местните - чистичко, топла храна, за около 4-5 долара се нахранва човек прекрасно. Бутилка японско уиски Сънтори е около 20 долара и си е супер. Има едни кутии, изглеждат като кофички за мляко с разни спагети вътре - само наливаш гореща вода, това пък , е идеално за закуска. Има ги в размер М и Л - различна големина на кофичката.

Силно ти препоръчвам да си намирате магазини за 100 йени, или пише  100 YEN SHOP, или пише DAISO  на магазина. Там, освен всичките джунджурии / например, адаптор за тока там е 1 долар, а по другите места около 10/ има и хранителна секция, където тези спагети, студените чайове, водата, шоколади и бисквити са същите като на супера, ама далеч по-евтини.Магнити също се намират там за по 1 долар. Аз от там накупих и от тези очила с готовия диоптър / за пътуване и за резерва/ - японски, нямат нищо общо с тези, които съм виждала до сега. В най- различни цветове, тука ги проверих на оптиката - много добро качество на плаките се оказа.

Ето, за тези говоря:

 

 

Snazzy_Funky_Reading_Glasses.jpg

 

348s.jpg

100-yen_shop.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не се притеснявай, пнитай за каквото се сетиш. :) Искам да ти кажа, че в Япония наистина е скъпо, ама , ако не се ходи по ресторанти, а си купувате бенто от магазина, може да се мине съвсем бюджетно. Ние за 10 долара си вечеряхме двама със салатка и някакво ядене от тези кутийки. Освен това, в темата съм го написала, има едни като закусвални, дето се хранят местните - чистичко, топла храна, за около 4-5 долара се нахранва човек прекрасно. Бутилка японско уиски Сънтори е около 20 долара и си е супер. Има едни кутии, изглеждат като кофички за мляко с разни спагети вътре - само наливаш гореща вода, това пък , е идеално за закуска. Има ги в размер М и Л - различна големина на кофичката.

Силно ти препоръчвам да си намирате магазини за 100 йени, или пише  100 YEN SHOP, или пише DAISO  на магазина. Там, освен всичките джунджурии / например, адаптор за тока там е 1 долар, а по другите места около 10/ има и хранителна секция, където тези спагети, студените чайове, водата, шоколади и бисквити са същите като на супера, ама далеч по-евтини.Магнити също се намират там за по 1 долар. Аз от там накупих и от тези очила с готовия диоптър / за пътуване и за резерва/ - японски, нямат нищо общо с тези, които съм виждала до сега. В най- различни цветове, тука ги проверих на оптиката - много добро качество на плаките се оказа.

Ето, за тези говоря:

 

 

Snazzy_Funky_Reading_Glasses.jpg

 

348s.jpg

100-yen_shop.jpg

Arigato, Александра! Голяма си! В началото спомена за тези печати. Как се разбира къде ги слагат?

Връзка към коментар

Печатите сам си ги слагаш. Вземи си оттук някакво тефтерче, ама да е по-големичко, че някои от печатите са доста едрички. :)

Почти навсякъде има, обикновено са на излизане, има си масичка, седят там. Ако не ги видиш, питай къде са. Винаги ма и червен, и син и си слагаш по колкото си искаш. :)Никой не те гледа какво правиш, аз в кметството купих много красиви картички и им наслагах печати за сувенир на приятели.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това в кофичките са нудъли - оризови спагети много популярни в Азия. Има ги и по нашите вериги. Аз също съм си вьимал от тях в Азия.

Навремето първи у нас бяха , а и още много популярни са едни корейски - Choice. Като студент често ги похапвах :)

Връзка към коментар

Това в кофичките са нудъли - оризови спагети много популярни в Азия. Има ги и по нашите вериги. Аз също съм си вьимал от тях в Азия.

Навремето първи у нас бяха , а и още много популярни са едни корейски - Choice. Като студент често ги похапвах :)

Да, на мен много ми харесват, хем е лесно за приготвяне. Само наливаш гореща вода, почакваш няколко минутки и кусаш. ;) ;)

Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.