Прескочи до съдържание

Ако ви се налага да разхождате чужденци из София...


Яничка

Препоръчани мнения

Един коментар в темите из сайта ме подсети да напиша това.

Преди няколко месеца ми се наложи по служебни причини, свързани с организацията на мероприятие, да проуча вариантите за турове и гидове из забележителностите на София. Ползвах безплатните пешеходни турове, които тръгват всеки ден (вкл. събота и неделя) от Съдебната палата. Такива има на доста места из Европа. Организаторите са Free Sofia Tour - НПО. Предполагам, че голяма част от вас знаят за тях. Турове има по 2 пъти на ден, от 11 ч. сутринта и следобяд, не помня, май от 18 ч. Чуждите туристи в София много бързо се ориентират и разбират за тези турове и се събират доста големи групи от най-различни националности. Върви се пеша, като независимо на кой гид ще попаднете, информацията, която разказват за София и България е сходна, но много ми допада това, че го правят с голяма доза хумор. Ходих 2 пъти на такъв тур, все по работа, но и двата пъти ми беше забавно и интересно. Все пак винаги може да се научи нещо за нашата родина или роден град, което до сега не сме знаели. Като например, че гербът на София се намира на фасадата на хотел Шератон (сега вече с друго име). Туровете са безплатни и на английски език. Накрая туристите по желание оставят бакшиши.

Също така да споделя, ако на някой му се налага да води туристи по обекти из София или пък сам да отиде, в Археологическия музей е безплатен входа всяка последна неделя от месеца, иначе билетчето е 10 лв.

В Софийската градска художествена галерия всеки четвъртък входът е безплатен.

Предполагам, че и други музеи и галерии в София имат дни на свободен вход, но само за горните две знам.

Скоро не съм срещала из улиците на София от онези автобуси с открит втори етаж, но ако някой знае от къде в центъра могат да се хванат, някой път бих се качила да видя как го правят в Бг...

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Със сигурност си работят с пълна пара, всеки ден ги виждах покрай мен. Особено, когато е хубаво времето групите са прилични. И аз изпратих двама познати от САЩ там, до сега лошо мнение не съм чул. Бегло познавам и един от Основателите и знам, че е сериозен човек.

 

До колкото си спомням щяха да правят подобни турове и във Варна и Пловдив, не знам какво стана там...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Със сигурност си работят с пълна пара, всеки ден ги виждах покрай мен. Особено, когато е хубаво времето групите са прилични. И аз изпратих двама познати от САЩ там, до сега лошо мнение не съм чул. Бегло познавам и един от Основателите и знам, че е сериозен човек.

 

До колкото си спомням щяха да правят подобни турове и във Варна и Пловдив, не знам какво стана там...

И аз съм изпращала на безплатните турове много чужденци и всички са с много добри впечатления. Такива турове със сигурност има и в Пловдив, но нямам отзиви.

Връзка към коментар

Точно рейсовете имам предвид.

А иначе обиколките си ги има още. Дори преди  няколко дни пред съдебната палата едно девойче ни запита дали няма да има група тази вечер / беше след 18:30/. Та я упътих за следващия ден сутринта..

Връзка към коментар

И дъщеря ми е ходила два пъти с тура - било е много забавно, накрая имало и игра с подаръци - бонбони. Чужденците са останали много доволни.

http://www.freesofiatour.com/

Връзка към коментар

Все се каня някой ден да отида на софийския фритур и все нещо го отлагам.

В чужбина доста често ги пробвам и в резултат съм оставал:

- супер доволен -  Будапеща!

- много доволен -  Лондон

- по-скоро доволен - Мадрид, Валенсия, Флоренция

- силно разочарован - Брюж

Връзка към коментар

Аз пък да попитам някого, който скоро е ходил във Венеция - кога ще пуснат и там турове? 

Трябват ми за март...

http://www.venicefreetour.com/

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.