Прескочи до съдържание

Иронии на авиационните ни истории


Препоръчани мнения

Ми не знам къде да го сложа, но днес получих интересно ъпдейтване на полет на катарците:

 

Singapore (SIN), Changi International Airport

Terminal:3
Sun, 4 Jan 2015 02:00
Doha (DOH), Hamad International Airport
Sun, 4 Jan 2015 04:54
 
Doha (DOH), Hamad International Airport
Sun, 4 Jan 2015 02:35
London Heathrow (LHR), London Heathrow
Airport
Sun, 4 Jan 2015 07:15
 
omg2.gif omg2.gif omg2.gif omg2.gif omg2.gif omg2.gif omg2.gif omg2.gif omg2.gif omg2.gif omg2.gif
 
Онемях... После подпалих. За сведение - резервацията ми беше за 21,30 от Сингапур, после този същия полет, втория. Оказва се че били канселирали първия полет, ама кой да приложи логика в пребукинга. 
 
И както ми беше прикипяло, не ми омръзна сто часа ги чаках да си вдигнат телефона. После горкият човечец на линията... Всичко, дето ми беше натрупано, замина в ефира. Отсреща само кимаха със съгласие. Затова няма да си купя билет от евтина авиолиния - шансът да получа инфаркт е доста сериозен, щото няма кой да ми слуша воплите... хах
 
За доказателство - файла. Баси... :)
Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Е, цените оттук - по време на празници - са такива  :) Не мога да имам цените от България, за съжаление... 

 

P.S. Не коментирах цената, преживяла съм, че плащам скъпи билети. Просто логиката ме застреля.. ама директно!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Хах, @Сънчо... За пръв път ще пътувам с тях - не ме питай защо. Мисля, че тогава цената им беше най-добра. А и липса на опит. Но не, такива бяха цените. А и по време на Коледа не падат. Но днес направо ме изумиха... хаха... Впрочем, предложиха ми пълен refund, ако не съм хепи. Аз исках бизнес класа, но не мога да се пазаря, та...  :lol:

 

@Ню нейм, резервираха ми в 6,30 билет за Лондон, с час и половина чакане само. Но признавам, бях набрала сериозно и включих сериозна ирония в разговора. Накрая почнах да се хиля... хахаха... А иначе за сърцетупа... Аз съм свикнала на скъпи билети. Евтините билети от Лондон са мит. Освен ако не си свободен електрон както много съфорумци, но аз не съм. Само преди ден си купих до България с Wizz за 200 паунда. Просто... да де... но трябва да пътувам. Не ми се плува през Ламанша  :blink:

Връзка към коментар

Ами няма какво да им се чудиш толкова, тия промени ги правят автоматично и понякога стават глупости, като да излетиш от Доха преди да си стигнала там. С обаждане се оправят.

А за евтините билети от Лондон не си права, има ги много, аз колко пъти за по 1 паунд съм летял (за уикендите, никаква отпуска) Но е необходима гъвкавост, а не баш по коледните или великденски празници :-)

От София си е скъпо летенето.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Богохулство е човек да се оплаква за цените от Лондон дори като отчетем високите такси. :)

Ти просто си мечтаният пътник за всяка авиокомпания и наистина са постъпили адски некоректно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хах, @neuromanec - нали това казах - че са илюзия за хора като мен :) Иначе до този момент всичките билети за равни разстояния за били по-скъпи от Лондон, но това не е мрънкане, а коментар на мача ;) Иначе си глътнах днес езика, признавам... хаха

 

@Стенк, аз наистина съм ужааааааасно коректна. И много претенциозна ;) - това да летя с jetair би ми строшило нервите. Не ми пука за лукс, а обожавам точността. Спокойствието няма цена. Затова днес п-р-и-п-а-д-н-а-х  :lol:  И му се карам на горкото момче - ми не гледате ли бе, то горкото какво да каже... мани, мани, мани... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Не съм летя с Jetair и не знам как е :)

Дупе да им е яко на Wizz с твоя полет.

 

Що бееееееееееее... хахахаххахахааа... Аз съм пътувала няколко пъти с Wizz, удобни са след работа и от летището директно на работа - плюс цената - плюс съм много съм по-възпитана от една камара други претенции, ако искаш да знаеш  :rolleyes: Искрено ме разсмя! Jetair само го посочих сато пример колко цената не си струва нервите. Ама ако има пердета, нека. Аз просто не съм от тях. Още се хиля.... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Rainy, надявам се, че поне си плащаш тези полети с AMEX-а на BA, та да трупаш точки при тях. Ще ми е интересно, като и Qatar са членове на OneWorld, дали ще получиш двойни точки, т.е. точки от Qatar в Executive Club, и точки по кредитната карта, които пак отиват в Executive Club или ще ти дадат само точките за полета.

Връзка към коментар

Rainy , щото аз веднъж им дадох 200 паунда ( общо 400 , че бяхме двама) и те закъсняха с четири часа.

Това е най-скъпият ми полет с тях и с най-голямото закъснение :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Rainy, надявам се, че поне си плащаш тези полети с AMEX-а на BA, та да трупаш точки при тях. Ще ми е интересно, като и Qatar са членове на OneWorld, дали ще получиш двойни точки, т.е. точки от Qatar в Executive Club, и точки по кредитната карта, които пак отиват в Executive Club или ще ти дадат само точките за полета.

 

За съжаление, BA картата я имам след този полет - благодарение на твоя съвет :) Бе аз съм бебе в сравнение с вас и опита ви в летенето... Ама уча се... Купих си боята за ремонта в къщи с тази карта обаче  :lol:

Rainy , щото аз веднъж им дадох 200 паунда ( общо 400 , че бяхме двама) и те закъсняха с четири часа.

Това е най-скъпият ми полет с тях и с най-голямото закъснение :)

 

За четири часа би трябвало да можеш да претендираш за обезщетение май... Оф, и аз не би дала 200 паунда, но другите авиокомпании бяха още по-скъпи, та... Когато съм с нискотарифни полети, гледам да нямам излишни претенции ;) Искам единствено да си кацна нормално и това е. Не че с другите полети не го искам, сакън... хах

Връзка към коментар

Махнах файла, че има един тон лична информация там. Недей пускай имена, етикет номера, кодове на резервация, последни цифри от кредитна карта и т.н. публично, че стават проблеми :) Иначе подобни неща се случват със всяка авиокомпания, не ми е известно при някоя да са повече промените, от колкото при друга. Поне от добре известните масови компании. Твое право си е да си правиш личен списък и да избягваш, тия които те прецакат де :)

Връзка към коментар

Махнах файла, че има един тон лична информация там. Недей пускай имена, етикет номера, кодове на резервация, последни цифри от кредитна карта и т.н. публично, че стават проблеми :) Иначе подобни неща се случват със всяка авиокомпания, не ми е известно при някоя да са повече промените, от колкото при друга. Поне от добре известните масови компании. Твое право си е да си правиш личен списък и да избягваш, тия които те прецакат де :)

 

Благодаря :) Не ми се беше случвало преди - с извинение, веднъж British Airways смениха полета на сина ми от Холандия и много им кряках - щото можеше и да го изпусне - пътуваше от северна Холандия, но не ми реагираха хич... хах Но тук се опулих, защото все мислех че дори и програма, прилага логика - а приложено спрямо все пак реномирана авиокомпания ме накара да гледам тъпо  :blink:  :)

Връзка към коментар

За съжаление, BA картата я имам след този полет - благодарение на твоя съвет :) Бе аз съм бебе в сравнение с вас и опита ви в летенето... Ама уча се... Купих си боята за ремонта в къщи с тази карта обаче  :lol:

Хах, ами нищо, аз дискретно питам, та за другия път да споделиш, като решиш да купуваш билети. Ако вземат, че се объркат и ти дадат и мили по кредитната карта и мили в Executive Club-а и аз ще взема да кандидатствам за картата на BA, че с тоя NatWest ще има да си събирам мили докато умра. Оказа се, че reward полет с Ba ще ми струва 100000 мили или толкова в паунди, което ще рече, че сигурно след 5-6 години ще успея да събера толкова, щото нали... 100 бона не се изкарват и харчат лесно по кредитна карта някак си, колкото и аз да плащам всичко с нея... :)

Връзка към коментар

Хах, ами нищо, аз дискретно питам, та за другия път да споделиш, като решиш да купуваш билети. Ако вземат, че се объркат и ти дадат и мили по кредитната карта и мили в Executive Club-а и аз ще взема да кандидатствам за картата на BA, че с тоя NatWest ще има да си събирам мили докато умра. Оказа се, че reward полет с Ba ще ми струва 100000 мили или толкова в паунди, което ще рече, че сигурно след 5-6 години ще успея да събера толкова, щото нали... 100 бона не се изкарват и харчат лесно по кредитна карта някак си, колкото и аз да плащам всичко с нея...  :)

 

Трябва да те поканя на бира в Лондон на разяснителен курс...  :blink:  :)

Връзка към коментар

Трябва да те поканя на бира в Лондон на разяснителен курс...  :blink:  :)

Ах, вълшебната думичка бира. Колко много я обичам? То не само аз де, като гледам съседната тема. :D

С удоволствие. :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.