Прескочи до съдържание

Зареждане батерията на лаптоп, телефон, таблет в самолет.


Препоръчани мнения

На някой налагало ли му се е да зарежда батерия на лаптоп, таблет, телефон в самолет? На ме не ми се е, но като знам какъв забраван съм, много вероятно е да се окажа с изтощена батерия по време на полет. Ако пък полета е презокеански, няма да ми остане друг избор, освен да си ръбам ноктите по време на дългото пътуване.

За бизнес и първа класа знам, че има такива места, като ти предлагат дори и адаптери, но не знам и не съм обръщал внимание как стои въпроса при економи-то.

Връзка към коментар

Зависи от авиокомпанията и самолета. Etihad например имат контакти за зареждане на всяка седалка, но само в големите им самолети. Другаде пък може да има USB изход на системата за забавление, който няма да свърши работа да ти зареди лаптоп, но за телефон и таблет ще стане. 

 

Виждаш на каква машина ще летиш и на коя авиокомпания, отваряш http://seatguru.com и там гледаш дали има контакт на седалката. 

 

2014-11-16_18-15-42.png

 

Сивата точка на седалката е всъщност умалена иконка на контакт :)

Връзка към коментар

........с което темата се изчерпва! Остава само да разбера как и къде мога да почерпя по бира за помощта. :)

Ама те черпалките май взеха да ми се натрупват :P

Редактирано от Petkan
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С правилния подход към екипажа можеш да си изпросиш и зареждане на служебните контакти, стига да имаш международен адаптер.

На дългите полети, оборудвани със съвременна мултимедия, почти винаги има извод за УСБ около екранчето. Единственото изключение, което съм виждал, е старата мултимедия на Сингапурските авиолинии. Някой може да се включи с допълнения към списъка. Болшинството от авиокомпаниите си казват какви екстри предлага системата им.

 

Ползването на зарядните портове е забранено по време на излитане и кацане.

Връзка към коментар

С правилния подход към екипажа можеш да си изпросиш и зареждане на служебните контакти, стига да имаш международен адаптер.

На два от полетите, които са с Еърбас няма контакти по седалките, за Боингите е ок.

Някакъв пример за този "международен адаптер"? Снимка...

Връзка към коментар

Под служебни контакти имам предвид тези в кухнята и предната част на самолета.

 

Хвърли едно око на дискусията след това съобщение :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ми пак в seatguru гледаш, ако пише ac power това е обикновен контакт, най-вероятно американски стандарт и 110 волта. В дискусията дадена от macf1an има няколко примера за адаптери.

Ако пише друго, да речем empower, ще трябва да се снабдиш с адаптер, примерно от ибей, не си представям да продават такива по магазините.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.