Прескочи до съдържание

Цигари и алкохол при полет в ЕС с междинно кацане в Белград.


Препоръчани мнения

Тъй като Еър Сърбия взеха да вадят хубави цени за полети от/до София с прекачване в Белград, се зачудих дали към хубавата цена върви ли и бонус - пазаруване на по-добри цени на цигари и алкохол от фри шопа.

Например - пълня раницата в София, после пак в Белград и накря колегите пушачи ме носят на ръце...

 

Някакви идеи?

Връзка към коментар

За алкохола не си спомням как беше ,но за цигарите- нямаш право да изнесеш от Сърбия повече от 3 кутии. Точно този абсурт коментирахме със спътниците ми при последното ни посещение там.Глобата на сухопътната граница беше 50лв-нещо такова,ако си направят труда да ти проверяват багажа.

Връзка към коментар

Е аз по документи няма да влизам в Сърбия, евентуално става въпрос за транзитно прекачване на тяхното летище. Първо като отивам на там, с бордната карта за първата отсечка би трябвало да мога да пазарувам без акциз от магазините на летище София, после евентуално на летището в Белград пак така.

Малко ми е на теория цялата работа обаче.

Не че ми е толкова важно де, но идеята ми е интересна.

Връзка към коментар

За пазаруването няма ограничения, има ограничения за безмитен внос в съответната страна. Тоест е все едно къде точно си се запасил с цигарите. Но не пуша и не знам какви точно са ограниченията.

Връзка към коментар

За пазаруването няма ограничения, има ограничения за безмитен внос в съответната страна. Тоест е все едно къде точно си се запасил с цигарите. Но не пуша и не знам какви точно са ограниченията.

Ето ги ограниченията за внос в ЕС (мисля, че ако идваш от Сърбия няма да се счита, че полетът е вътрешен за ЕС, въпреки че си транзит през Сърбия):

 

http://ec.europa.eu/taxation_customs/common/travellers/enter_eu/index_en.htm

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.