Прескочи до съдържание

Пътуване в България за без пари!


Adriana

Препоръчани мнения

Здравейте готини,

на скоро написах една статия за нещата, които можеш да правиш в България за без пари. И понеже съм сигурна, че има още много неща, за които не съм се сетила, ще ми е приятно да чуя вашите идеи. 

Досега съм намерила информация за:

- Безплатни пешеходни турове в София, Варна, Пловдив, Велико Търново, Несебър
- Музеите имат дни за безплатни посещения
- Манастирите и църквите
- Известните туристически забележителности - Шипка, Бузлуджа и тн. 
- Градовете музеи - Мелник, Копривщица и т.н.
- Природни паркове, езера, язовири, плажове, скали, заслони. 
- Безплатно е къмпингуването, катеренето, може да се стопира
- Има безплатни музикални и други фестивали.
 
Моля за още предложения! Какво безплатно и хубаво има в България?
Дано темата да е интересна на всички
 
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Безплатен лобут - във всяка точка на България, 365/24/7 :)

 

 

В Пловдив някои музеи са с безплатен достъп в определени дни от месеца. Не мога да ги изредя сега, трябва да проверя и ще пиша пак.

Можеш да отделиш специално внимание на различните по вид нощи :) - на музеите и галериите, на науката, на театъра - когато входът в съответните обекти също е безплатен :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

В Пловдив някои музеи са с безплатен достъп в определени дни от месеца. Не мога да ги изредя сега, трябва да проверя и ще пиша пак.

Можеш да отделиш специално внимание на различните по вид нощи :) - на музеите и галериите, на науката, на театъра 

Ето, за науката не се бях сетила

Връзка към коментар

 

..... готини,

- ............................
 
Моля за още предложения! Какво безплатно и хубаво има в България?
Дано темата да е интересна на всички

*

А къде може да се нахраниш хубаво и за без пари . В България де ...

 

:huh:

Връзка към коментар

За къмпингуването може да се вметне, че макар в общия случай да е безплатно (платени са къмпингите по морето), на повечето места всъщност е забранено. Друг е въпросът доколко се спазва регулацията. В планините например има определени места, на които е разрешено да се опъват палатки, макар че всички разпъваме навсякъде. За язовирите не знам как стоят нещата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

някои пещери са безплатни, като Деветашката, Проходна... Още, в парковете често се организират различни спортни събития в събота и неделя

Редактирано от Nati
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А защо не ни копираш статията, която си написала? Безплатно, разбира се!

 

но нейм тя е дала линк към нея в подписа си :)

http://www.adventureflair.com/travel-bulgaria-free/

Adriana поздравления за статията :). Много полезна информация и не само за чужденци... :)

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ви! Не исках да слагам линк към страницата, да не се сметне като реклама, сещате се :)

Радвам се, че ви е допаднал списъка, който успях да направя. Много ми беше интересно да пиша и събирам информация за безплатните неща у нас и съм сигурна, че ще намеря още много такива.

някои пещери са безплатни, като Деветашката, Проходна... Още, в парковете често се организират различни спортни събития в събота и неделя

Нати, още утре ще опиша пещерите, в които може да се влезе безплатно, благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По принцип, не е много хубаво да се прави реклама на пещерите, защото някои са си опасни, като Темната дупка при Лакатник, други ги разрушават всякакви туристи. Хубаво е да се влиза само с обучени хора. Така че въпреки, че някои са достъпни, мисля не е много редно да има по-широка реклама. А знаем, че твоите неща се четат  :)  Това само като съвет. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.