Прескочи до съдържание

И аз да мрънкам - за апарат...


Препоръчани мнения

 

Колко ли не рових, какво ли не гледах - ошеметих се. Нямам нерви повече...  :blush:

 

Моля, препоръчайте ми безогледален апарат. Имам сапунерка Сони, искам нещо по-хубаво. 

 

Благодаря!

Връзка към коментар

Абе аз малко съм изостанал, защото безогледалните много не ги следя, ама кажи какво по-точно искаш, в смисъл дали искаш да задълбаваш сериозно - обработка на снимките, да купуваш различни обективи за различни цели или просто искаш хубави снимки с минимални усилия?

 

Аз лично смятам, че ако не ти трябва за екстремни ситуации (спорт, тежки климатични условия, продажба на кадри) и ако нямаш останали стари обективи каквото и да вземеш, ще ти свърши работа. А ако не искаш да сменяш обективи, има и апарати с несменяеми обективи и голяма матрица, които са доста добри. 

 

И е по-важно да се научиш как да го ползваш, отколкото дали ще вземеш Олимпус или Сони. Най-лесно е да отидеш в магазина и да пробваш няколко апарата как се държат, ще си харесаш един и това е.

Връзка към коментар

Абе аз малко съм изостанал, защото безогледалните много не ги следя, ама кажи какво по-точно искаш, в смисъл дали искаш да задълбаваш сериозно - обработка на снимките, да купуваш различни обективи за различни цели или просто искаш хубави снимки с минимални усилия?

 

Аз лично смятам, че ако не ти трябва за екстремни ситуации (спорт, тежки климатични условия, продажба на кадри) и ако нямаш останали стари обективи каквото и да вземеш, ще ти свърши работа. А ако не искаш да сменяш обективи, има и апарати с несменяеми обективи и голяма матрица, които са доста добри. 

 

И е по-важно да се научиш как да го ползваш, отколкото дали ще вземеш Олимпус или Сони. Най-лесно е да отидеш в магазина и да пробваш няколко апарата как се държат, ще си харесаш един и това е.

 

Това искам мисля... Абе аз лесно ще отида в магазина, но ще гледам като теле. При този колосален избор съм като пате в кълчища. Четох, четох, четох... и пак съм до никъде. 

 

Четох че безогледалните са много по-леки - не ща огромни тежести. А и не съм работила с обективи. Не искам да ставам фотограф, просто искам по-хубави снимки при скитанията си - макар че задапаратното устройство е най-важно. Нямам намерение да ги обработвам после снимките. И съм вече абсолютно отчаяна от липсата на решение... Просто ми е нужно някой да ми каже - купи това - ако имаш тия пари; или това, или това. Точка. Ако ме разбираш :) 

Връзка към коментар

Ми виж Sony RX100 III (или от по-старите I и II, ако това ти е скъпо). Или Canon G1 X. Тези са от типа сапунерки, но с добро качество, не можеш да сменяш обективи. Иначе ще трябва да разделим въпроса на две - какъв апарат и какъв обектив  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ясен отговор е. Благодаря :) Моята сапунерка в момента е SONY DSC-W630. Просто мислех да не е сапунерка пак, но тогава явно ще са отделни избори - тяло и обектив. Офффффффф... що не може да е по-лесно...  :(

Връзка към коментар

По мнение на специалистите Sony RX100 III е сапунерката, правеща най-качествени снимки понастоящем (не съм снимала с нея, цитирам какво съм чувала от хора, на които имам доверие).  Скъпичка е.  По-старите модели (I и II) могат да се намерят по-евтино, но те имат този недостатък, че нямат "viewfinder" - т.е., можеш да гледаш само на екранчето отзад на апарата, но не и с око, опряно в апарата.  В слънчево време това си е проблем, поне за мен, щото поради отраженията почвам да не виждам добре на екранчето отзад, а това си е сериозен проблем (аз съм малко недоскив, може за други да не е чак такъв проблем).

Иначе Canon G1 X също е много добро апаратче.

Успех! :)

Редактирано от Rumiana
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз бих препоръчал RX100, дали I, II или III... има разлика, но то зависи и от парите де. За другите не знам (конкурентите), но аз имам 2рата от 7-8 месеца и съм супер доволен... особено за размер/качество - това е изборът. Сапунерка, ама "флагманът" на сапунерките :biggrin:

 

п.п. от наистина зависи какво точно търсиш, за мен беше отправната точка.. съотношението размер/качество : ) А и фотографията не ми е хоби: )

Редактирано от SeeKnDestroY
Връзка към коментар

Имам нужда от приятел за взимане на решение, наистина... Сериозно ли така ще паднат цените? 

Е да паднат, колко да паднат...макс до -50 процента. Ти отгоре на всичкото си и в Английско, там с всичка сила действа. Аз съм малко притеснен че мен тука много няма да ме огрее, а съм хвърлил око на разни електроники. Най-много от щатско да се поръчва... 

Връзка към коментар

Ми чета беееее... И този материал във форума го опатках, ама Пенчо все така тъп по темата  :mellow:

Просто живият диалог много подсказва, а и техниката така се мени,че... А и всяка нова мисъл е от полза. 

Ох, благодаря - ще мъдрувам пак. Сполайте! :) 

Връзка към коментар

Ми личен опит - изкарах 2г със сравнително хубава сапунерка (лентова), точно снимайки като пътувам... Снимките не бяха лоши, и доста по-хубави от Скината дотогава. Бях се запалил по фотографията, и си взех СЛР (със сменяеми обективи), когато взе да ми отеснява и имаше неща, които не мога да правя със сапунерката. Оттогава съм си със СЛРто, просто защото апарата не ме ограничава, грешките си ги правя аз...

Та, си мисля че с нещо като РХ100 ще си доволна за туристически снимки, ако се запалиш да правиш нещо по-сложно ще ти трябва апарат със сменяеми обективи. Itilien (профил във фотофорум http://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=USER_IMAGES&USER_ID=9763) снима със доста по-стара версия на Сонито и се справя отлично без да го ограничава, точно за пътувания.

Връзка към коментар

Само я скролвам набързо темата, ще мога да се намеся повече другата седмица, но вече има достойна конкуренция на RX100, малко по-голям, но чувствително по-добри показатели. Погледни Panasonic LX100. 

 

Толкова за сега, ако може да изчакаш до другата седмица повече :)

Връзка към коментар

Само я скролвам набързо темата, ще мога да се намеся повече другата седмица, но вече има достойна конкуренция на RX100, малко по-голям, но чувствително по-добри показатели. Погледни Panasonic LX100. 

 

Толкова за сега, ако може да изчакаш до другата седмица повече :)

 

Сакън, тръшнала съм се утре да го купувам  :lol: Благодаря, ще чакам. 

 

Neuromanec, ама прав си, бе! И моите снимки са хубави - пу че умря циганката... хахах... Всичко идва отвътре. Ама мерак за нещо по-хубаво, като ще скитам по екзотични места. Без да му ставам роб... благодарности!!!

Връзка към коментар
Жоре, боя се че  и моят избор попадна на този апарат. Е цената е... да де... но не може и тако, и вако, и душата в рая.
Ще споделиш ли впечатления? Благодаря :)
 

Да се похваля, че съвсем скоро ще съм горд собственик на Olympus E-M10

 

2014-07-11_09-28-52.png

 

OM-D серията на Olympus я дебна кажи речи от както я пуснаха преди повече от година, но цената ме отказваше. Сега се появи интересна промоция в комбинация с един Olympus 12-40 f/2.8 PRO обектив, който ако успея да продам тялото ще дойде на супер прилична цена. Ако не успя...съм се набълбукал със обектив, който не мога да си позволя от много хитреене  :)

 

Както и да е, в момента съм супер ентусиазиран и рефрешвам постоянно доставката на UPS до един приятел в щатите, който ще ми донесе камерата другата седмица. 

Връзка към коментар

И от мен - RX100. Аз също избирах повече от месец, четейки ревюта и сравнявайки снимки. Можеш да се ориентираш, като преглеждаш снимки във flickr - в полето за търсене въвеждаш RX100 (или друг модел) и в резултатите излизат снимки, правени с RX100. 

Връзка към коментар

И аз мрънкам за апарат... исках да сменя стария сони алфа с нещо по-ново (и да си ползвам старите обективи). На този етап се отказах. RX100 е идеален за теб (по нуждите, които описваш). Истината е, че трябва комбинация от 3 неща - апарат, задапаратно устройство и поне минимална обработка на снимките.. Моя съвет е да не се изхвърляш за прекалено за скъп апарат.

Връзка към коментар

Благодаря на всички! Ох... Няма как да се изхвърля, че нещо нямам сили за голям отскок ;)

 

Добре, бихте ли си дали мнението за Olympus E-M10, моля? Много ме привлече... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.