Прескочи до съдържание

Франкфурт-Хан - прекачване - ще успея ли за 45 мин


Препоръчани мнения

И двата полета са на Райън - от Пловдив и до Лисабон - времето е 45 мин....януари...Да рискувам ли? До колкото разбирам терминалът е един, обаче с чекинга? Трябва ли да излизам и пак на ново...

Връзка към коментар

Аз бих...и съм го правил, само че с Шонефелд. А Шонефелд е ужасно летище...А Хан е къде къде по-по. Поне според мен. 

Редактирано от Plovdivian
Връзка към коментар

Абе то проблем не е толкова терминала и чекинга... Едно закъснение от 30мин и си аут. Особено януари нищо не се знае. Аз бих оставил 3 часа поне, освен ако нямам против да изкарам ваканцията във Франкфурт вместо Лисабон

Връзка към коментар

aneta72 времето ти е много малко, а билетите 2 отделни. Мисля, че не трябва да рискуваш особено януари месец :).

Редактирано от woman_in_white
Връзка към коментар

Абе то проблем не е толкова терминала и чекинга... Едно закъснение от 30мин и си аут. Особено януари нищо не се знае. Аз бих оставил 3 часа поне, освен ако нямам против да изкарам ваканцията във Франкфурт вместо Лисабон

Е, те и на следващия ден имат полет... Чак пък да се затворя у немско... :mad: И аз за това питам, щото зима, сняг....Закъснения нЕкви...

Връзка към коментар

Е, те и на следващия ден имат полет... Чак пък да се затворя у немско... :mad: И аз за това питам, щото зима, сняг....Закъснения нЕкви...

 

Вземи до Лисабон за следващия ден :). Поне аз така бих направила...

Връзка към коментар

Ами точно това имам предвид, непредвидимо е. А в последния момент ще трябва бая да доплащаш, ако трябва да сменяш полета... Направо вземи за другия ден и все ще намериш какво да правиш около Хан един ден

Аз при отделни билети оставям 3 часа. Веднъж така го взех на косъм, добре, че забавиха и втория полет, вече си се представях цяла нощ в автобуса ... 

Връзка към коментар

Около Хан единственото което има да се прави, е да се иде до Франкфурт. Транспорта с Фликс или Омнибус ти е 13 евра в посока. Пътя ти е 2 часа по часовник. Региона е адски селски. Може би единствения плюс да се хване полета на другия ден, е че можеш да отскочиш и до Люксембург, и с това да отстреляш още една държава. Пътя до там e точно същия като до Франкфурт. Билетите са същите като цени. 
Ако взимам полет на другия ден, бих избрал Люксембург като опция, не Франкфурт. 

Аз лично Хан-Франкфурт съм го пътувал с ФликсБус - чисто нови манове, с кожен салон, чисто, широко. Имаш вифи, само че ако ще го ползваш за краткото време, е хубаво да се вредиш по-напред, понеже предавателя е в предната част на автобуса. Има също и монитор с камера да гледаш какво се случва навън, ако си някъде по-назад. Иначе имаш опция и с Бор.
До Люксембург ходят Флибко. Не съм ги ползвал, но приятели които са, казват че са добри. Макар че то какво добро да очакваш за 2 часа път. Между другото, горните Бор също ходят до Люксембург, сега видях.

 

Редактирано от Plovdivian
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И двата полета са на Райън - от Пловдив и до Лисабон - времето е 45 мин....януари...Да рискувам ли? До колкото разбирам терминалът е един, обаче с чекинга? Трябва ли да излизам и пак на ново...

 

45 минути, Януари? В никакъв случай :) А ако не ти пука дали ще закъснееш, направо си вземи за следващия ден тогава... 

Връзка към коментар

Около Хан единственото което има да се прави, е да се иде до Франкфурт. Транспорта с Фликс или Омнибус ти е 13 евра в посока. Пътя ти е 2 часа по часовник. Региона е адски селски. Може би единствения плюс да се хване полета на другия ден, е че можеш да отскочиш и до Люксембург, и с това да отстреляш още една държава. Пътя до там e точно същия като до Франкфурт. Билетите са същите като цени. 

Ако взимам полет на другия ден, бих избрал Люксембург като опция, не Франкфурт. 

 

Аз лично Хан-Франкфурт съм го пътувал с ФликсБус - чисто нови манове, с кожен салон, чисто, широко. Имаш вифи, само че ако ще го ползваш за краткото време, е хубаво да се вредиш по-напред, понеже предавателя е в предната част на автобуса. Има също и монитор с камера да гледаш какво се случва навън, ако си някъде по-назад. Иначе имаш опция и с Бор.

До Люксембург ходят Флибко. Не съм ги ползвал, но приятели които са, казват че са добри. Макар че то какво добро да очакваш за 2 часа път. Между другото, горните Бор също ходят до Люксембург, сега видях.

 

 

Нищо лично ама в тоя "селски" район,както го наричаш е най красивата част от Рейн,м/у Бинген Ам Рейн  и Кобленц.А пък от другата страна на няма и 30 км е Кохем и долината на река Некар. Ще ме извиняваш ама тази част на Германия е истинска Германия...с подредени градчета като за картички,лозя и много зеленина и удобни транспортни връзки и с влакове и с автобуси.Има и къде да се отиде и къде да се спи,замъци,къщи за гости,хостели...Някак си не е сериозно да си около Хан и да си мислиш,че само Франкфурт и Люксембург е градска част :)Първо...Франкфурт е един модерен  урбанизиран немски град а Люксембург е близо но немския Трир е още по близо.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Летището е мааалко по-голямо от пловдивското и всичко е на една ръка разстояние. Но ако позакъснее полета, става друго.

Редактирано от Sun4o
Връзка към коментар

Баце, ти колко от 327423624те неща които си изредил, можеш да обиколиш или да видиш в рамките на 18-20-24 часова пауза измежду полети, в която имаш пътни и спални паузи?!
Не знам на колко места си бил в Германия, ама като цяло зеленината и подредеността които са като цяло най-отличителната немска черта, не е като да са кът където и да било на територията й, така че това съвсем не е аргумент. 
Иначе и аз нищо лично. :) 
 

Нищо лично ама в тоя "селски" район,както го наричаш е най красивата част от Рейн,м/у Бинген Ам Рейн  и Кобленц.А пък от другата страна на няма и 30 км е Кохем и долината на река Некар. Ще ме извиняваш ама тази част на Германия е истинска Германия...с подредени градчета като за картички,лозя и много зеленина и удобни транспортни връзки и с влакове и с автобуси.Има и къде да се отиде и къде да се спи,замъци,къщи за гости,хостели...Някак си не е сериозно да си около Хан и да си мислиш,че само Франкфурт и Люксембург е градска част :)Първо...Франкфурт е един модерен  урбанизиран немски град а Люксембург е близо но немския Трир е още по близо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И двата полета са на Райън - от Пловдив и до Лисабон - времето е 45 мин....януари...Да рискувам ли? До колкото разбирам терминалът е един, обаче с чекинга? Трябва ли да излизам и пак на ново...

aneta72, би ли уточнила за януари месец коя година си планирала пътуването с Райън от Пловдив до Лисабон с 45 мин. прекачване във Франкфурт?2015, 2016 ,2017 или друга година? През януари месец всички полети от Пловдив кацат в 22:45ч във Франкфурт, а всички полети оттам до Лисабон излитат сутрин 09:50ч или 10:05ч. За какво прекачване от 45минути става въпрос?

Връзка към коментар

epetkov, това някакъв опит за хващане в лъжа ли беше? С първото кликане на сайта на райън, на 7ми януари полета от Пловдив е в 13.25 и каца в Хан в 15.00ч?! 

Редактирано от Plovdivian
Връзка към коментар

Не опит, ами направо си ме хвана. :)

Обратно е - Лисабон - Хан каца в 16.25, Хан-Пловдив излита в 17.15

Май ще го направя през Лисабон -Барселона-София, или Лисабон-Станстед-Пловдив.

Връзка към коментар

epetkov, това някакъв опит за хващане в лъжа ли беше? С първото кликане на сайта на райън, на 7ми януари полета от Пловдив е в 13.25 и каца в Хан в 15.00ч?!

 

 

Не опит, ами направо си ме хвана. :)

 

Умишлено пропуснах информацията за извънредния полет на 7ми януари,защото дали ще се кацне в 15:00ч точно в този ден или не , не променя обстоятелството,че полетите до Лисабон са само сутрин.Веднага след анализа и аз си помислих ,че може би става въпрос за пътуване в обратната посока: от Лисабон към Пловдив.Поради факта,че авторът на съобщението предложи като алтернативен вариант маршрут София-Барселона- Лисабон (т.е. отново изток--->запад) ,може да се каже ,че лъжата си беше доста дебела!Но защо?!

Редактирано от epetkov
Връзка към коментар

Каква лъжа, бе хора... :)  Просто съм писала, не това, за което съм мислела...

Основното бяха 45-те минути... Чак пък лъжа. :blink:

Редактирано от aneta72
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Баце, ти колко от 327423624те неща които си изредил, можеш да обиколиш или да видиш в рамките на 18-20-24 часова пауза измежду полети, в която имаш пътни и спални паузи?!

Не знам на колко места си бил в Германия, ама като цяло зеленината и подредеността които са като цяло най-отличителната немска черта, не е като да са кът където и да било на територията й, така че това съвсем не е аргумент. 

Иначе и аз нищо лично. :) 

 

Редактирано от Botko
Връзка към коментар

Нека не го обръщаме на препирня и да спазваме добрия тон

6. Забранено е:

  • Отправянето на нападки на лична основа, заплахи, цинизми и обиди към потребители, както в публичния форум, така и в личните съобщения;
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

  Просто съм писала, не това, за което съм мислела...

Основното бяха 45-те минути... Чак пък лъжа. :blink:

Възможно е веднъж човек да пише не това ,което е миислил ,но два пъти да го прави е малко страно .

 

Да..май ще променя програмата. Искаше ми се да летим от Пловдив, ама... Испания и Португалия. По-добре София-Барселона и оттам вече Лисабон и Порто.

Когато говорим за полет през януари с къса смяна има голямо значение откъде тръгва първият полет.Вероятността самолетът да излети със закъснение от район със средна януарска температура +1С (Горнотракийска низина) е много по-голяма ,отколкото ако излита от район със средна януарска температура +14С (Атлантическо крайбрежие на Португалия).
Връзка към коментар

Извинявай, майна...да взема да си сменя ника заради тебе, да не излагам Пловдивско, че гледам че нещо много навътре ги взе нещата!? 

Нека не го обръщаме на препирня и да спазваме добрия тон

6. Забранено е:

  • Отправянето на нападки на лична основа, заплахи, цинизми и обиди към потребители, както в публичния форум, така и в личните съобщения;

Това което гледаш,аз не мога да знам :) А колко си навътре със "селските" райони на Германия ми стана ясно по израза "баце".Ако искаш да си смениш ник-а не го прави заради мен,нямам нужда от това...но по достоверно ще е да си напишеш Vrachandivian  ;)

Редактирано от Botko
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.