Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не знам дали тук е мястото ,но може ли някой да сподели дали е ползвал opodo..com. Извади ми някакви супер евтини билети за търсена от мен дестинация , та се чудех къде е уловката......

Редактирано от strelec72
Връзка към коментар

Най-добре е да е в общата тема за билетните работи :)

Стигни до последния екран, в който се извъшва плащането, и виж колко такси ти слагат за избрания метод на плащане.

Връзка към коментар
  • 4 години по-късно ...

Кои  контролира Opodo.com . Виждам, че темата е заключена, но имам проблем с тях.към кого да се обърна. Купих билети на 8.10.19г. Преди няколко дни си чакахме половин ден и дъщеря ми говори час и половина прехвърляха я от човек на човек. Те твърдят, че не са  приведени парите, банката твърди че са. Изпратих им документ от банката и аз виждам в my dainrers един превод на 8.10 в 13;04,17 на Corsair/ това е авиокомпанията/ и после 4 поредни отказа за същите пари. В хилядите телефони разговори се оказа, че парите стоят още в някакво "ефирно" пространство и чакат някой да ги дръпне, в същото време Opodo ми заявиха, че ми анулират резервацията , защото няма превод и потвърждение, а аз не съм получавала нищо от тях за потвърждение.

Билетите си качват цената всеки  ден и аз незнам какво да правя. На чата вече никой не ми отговаря, включва се робота само. На тези билети не им върви много...много... това са вторите бирети, които купувам, след онези при фалита на XLairways  

Връзка към коментар

Парите да не са само блокирани? Ако са неусвоени от доставчика, то трябва да минат 45 дни докато ти се отблокират.

При мен беше така при едни билети, но не бяха през оподо, а през друг посредник.

Връзка към коментар
Преди 1 час, ZORI каза:

Кои  контролира Opodo.com . Виждам, че темата е заключена, но имам проблем с тях.към кого да се обърна. Купих билети на 8.10.19г. Преди няколко дни си чакахме половин ден и дъщеря ми говори час и половина прехвърляха я от човек на човек. Те твърдят, че не са  приведени парите, банката твърди че са. Изпратих им документ от банката и аз виждам в my dainrers един превод на 8.10 в 13;04,17 на Corsair/ това е авиокомпанията/ и после 4 поредни отказа за същите пари. В хилядите телефони разговори се оказа, че парите стоят още в някакво "ефирно" пространство и чакат някой да ги дръпне, в същото време Opodo ми заявиха, че ми анулират резервацията , защото няма превод и потвърждение, а аз не съм получавала нищо от тях за потвърждение.

Билетите си качват цената всеки  ден и аз незнам какво да правя. На чата вече никой не ми отговаря, включва се робота само. На тези билети не им върви много...много... това са вторите бирети, които купувам, след онези при фалита на XLairways  

Наскоро минавах през същата процедура, но с авиокомпания, а не с Оподо.

Това, което трябва да направиш в случая е да оспориш транзакцията в банката, като им предоставиш данни за покупката и анулацията на билета, ако имаш разпечатки от имейли, чат и т.н. След това банката ще действа от твое име и ще върне парите, но минава време. При мен минаха 2 месеца, докато банката ми отговори че парите са върнати, а от самолетната компания ми бяха пратили нареждането за връщане на парите около месец преди това. Просто след като банката върне парите ги държи при себе си колкото сроковете и позволяват. Така че следвай процедурата и бъди търпелива.

 

Говоря за Дайнерс и ПИБ. При оспорване на транзакции по другите КК на ПИБ много бързо отговарят и връщат парите.

Връзка към коментар

EМи, проблемът е там, че билетите в момента са станали на 500-600евро на Corsair. Аз започнала да купум билети от август месец, после онези фалираха, парите дали ще ги върнат,никой не знае. За втори път се опарвам и то по този нелеп начин. Те парите и сега стоят , но са стопирани , а аз пак нямам билети. златни ми излезнаха тези билети. Нали се сещаш до тук съм дала 750 евро и сега да купувам наново билети на космически цени. Не знам на кой да пиша . Кой котнтролира Opodo.  

Връзка към коментар
16 minutes ago, ZORI said:

EМи, проблемът е там, че билетите в момента са станали на 500-600евро на Corsair. Аз започнала да купум билети от август месец, после онези фалираха, парите дали ще ги върнат,никой не знае. За втори път се опарвам и то по този нелеп начин. Те парите и сега стоят , но са стопирани , а аз пак нямам билети. златни ми излезнаха тези билети. Нали се сещаш до тук съм дала 750 евро и сега да купувам наново билети на космически цени. Не знам на кой да пиша . Кой котнтролира Opodo.  

Парите най-вероятно само са авторизирани и ще се освободят след 15-45 дена взависимост от банката. 

Може да звъннеш  на дайнърс и да ги питаш за конкретната сума, дали е транзакция и авторизация само.

Ако е транзакция - с мейлите за отказ и т.н. отиваш в банката и оспорваш транзакцията, сумата ще ти я възстановят.

Ако е само авторизация и не ти се чака сама да "падне" - пак по същия път, май можеше и с мейл към Дайнърс с приложени докумети и да ти я освободят.

От оподо няма да получиш адекватен отговор и съдействие, само ще си изгубиш времето. Явно билети нямаш. така че трябва да си купуваш нови.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.