Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци, имам малко странен въпрос, но никъде не съм срещал решение: Ако един доста едър(пълен) човек си купи билет за самолет, то той е длъжен да прецени дали ще са му нужни една или две седалки т.е. да си купи един или два билета, или авиокомпания е длъжна да му осигури нужните удобства?

 

Въпроса не е просто от любопитство или с цел да обиди някой, а е личен и нужен за решаване на проблем с едно пътуване. 

 

Даже ако нужно мога да кажа и авиокомпаниите с който е възможно да пътуваме. 

Връзка към коментар

Имам приятел,който тежи около 220кг и е висок около два метра.Единственият вариант за пътуване в самолет е бизнес класа,което пък е около три пъти по-скъпо.Според мен авиокомпанийте не са длъжни да се съобразяват.Аз също имам подобни проблеми,защото съм доста наедрял,да не кажа надебелял.Просто избягвам нискотарифните и натискам съпругата по време на полет.За предстоящото пътуване до Мароко си доплатихме за първи ред седалки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте магеланци, имам малко странен въпрос, но никъде не съм срещал решение: Ако един доста едър(пълен) човек си купи билет за самолет, то той е длъжен да прецени дали ще са му нужни една или две седалки т.е. да си купи един или два билета, или авиокомпания е длъжна да му осигури нужните удобства?

 

Въпроса не е просто от любопитство или с цел да обиди някой, а е личен и нужен за решаване на проблем с едно пътуване. 

 

Даже ако нужно мога да кажа и авиокомпаниите с който е възможно да пътуваме. 

 

Здравей :) Авиокомпаниите не са длъжни да се съобразяват. Дори напротив. Зачетох се с кафето сега и попаднах на материали, според които се иска билетите за сериозно едрите клиенти да бъдат по-скъпи заради по-високия разход на гориво и не само, но не е прието официално. Явно трудно може да се обвие в официална форма. Тези дебати са основно в Щатите, където хората със сврътегло наистина не са малко... 

 

Нищо чудно някоя авиокомпания да има право да откаже пътуване поради невъзможност за спазване на нормите за безопасност - широчина на колани и прочие. Най-добре е да звъннете на авиокомпанията и да се поинтересувате предварително. Така ще се избегнат всякакви усложнения.

 

Успех!

Връзка към коментар

Не са задължени. Пътника трябва да може да се побере в седалката с едно разширение на колана. Ако му трябват повече от едно трябват две седалки. Дали му трябва 1 или 2 той трябва да си прецени, но при всички положения се консултирайте с авиокомпанията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И още нещо - при покупка на 2 седалки се плаща допълнително само тарифата на билета, а не и таксите :)

В много случаи това са само 20-30 евро в рамките на Европа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.