Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Този въпрос сигурно е много елементарен за хора с опит, но аз за първи път трябва да

правя онлайн чекин и не знам точно как се прави и с каква цел, моля ми погнете и да 

опишете как се прави това и неговите предимства

Връзка към коментар

ако споделиш с коя компания трябва да го направиш ще можем да бъдем по конкретни и да ти помогнем

 

Той улеснява бординга и при определени ситуации /липса на чекиран багаж/ ти спестява чакане на опашки. За нискотарифните компании ти спестява пари.

Връзка към коментар

За коя авиокомпания става дума? :)

При wizzair спестяваш пари (т.е. намаляваш стойността на билета).

При редовните авиокомпании можеш да си запазиш предпочитано място - правила съм с Луфтханза и с Австрийските авиолинии.

За Bg Air можеше до 24 часа преди полета да се направи и май ако си само с ръчен багаж. :)

Редактирано от woman_in_white
Връзка към коментар

За Bg Air можеше до 24 часа преди полета да се направи и май ако си само с ръчен багаж. :)

Няма такова нещо - човек може да се чекира с какъвто и да е багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма такова нещо - човек може да се чекира с какъвто и да е багаж.

 

Ето от сайта на бг ер, подчертала съм за багажа :):

 

Какво е Web check-in?

Web check-in е бърз и лесен начин да се регистрирате за полет и да запазите Вашето място в самолета като използвате само компютър и Интернет. Регистрирайте се за Вашия полет от офиса или дома, в удобно за Вас време, избягвайки чакане на опашките за чекиране на летището. Разпечатайте бордната  си карта и бъдете на летището най-късно 40 мин. преди полета. !(Ако пътувате без багаж)

Новата услуга е част от стратегията на "България Ер" за предлагане на качествено обслужване с цел удобство на нашите пътници, която към момента е възможна за полети излитащи от София, Варна, Бургас, Лондон (Heathrow и Gatwick), Цюрих, Милано, Париж, Берлин и Амстердам.

 

От кои летища България Ер предлага Web check-in?

Услугата е налична единствено от летище София, Варна, Бургас, Лондон (Heathrow и Gatwick), Цюрих, Милано, Париж и Берлин и Амстердам.

 

В случай, че желаете да направите Web check-in, моля кликнете тук.

Приветстваме всички с "Добре дошли на борда"

 

Кога мога да се уеб-чекирам?

Вашият полет е отворен за чек-ин 24 часа преди излитане и ще бъде затворен 2 часа преди излитане по разписание.

 

Източник: https://www.air.bg/bg/online-check-in/

Редактирано от woman_in_white
Връзка към коментар

Благодаря на всички които писаха по моя проблем с онлайн чекин.

Ще летя с Уиз ер и доколкото разбрах от инструкциите трябва да попълня формуляр и да го принтирам - във връзка с принтирането възникна и следния въпрос:

Мога ли да запазя попълнения формуляр в електронна поща и да го изпратя като прикачен файл

и да го принтирам в няккои офис-център, защото нямам принтер / и ако не може да се изпрати като прикачен файл - как да се принтира /

поздрави

Връзка към коментар

Благодаря на всички които писаха по моя проблем с онлайн чекин.

Ще летя с Уиз ер и доколкото разбрах от инструкциите трябва да попълня формуляр и да го принтирам - във връзка с принтирането възникна и следния въпрос:

Мога ли да запазя попълнения формуляр в електронна поща и да го изпратя като прикачен файл

и да го принтирам в няккои офис-център, защото нямам принтер / и ако не може да се изпрати като прикачен файл - как да се принтира /

поздрави

Може да го запазиш, изпратиш и допълнително принтираш.

Чекирането е лесно, но ако нещо те затруднява - пиши.

Връзка към коментар

Благодаря на всички които писаха по моя проблем с онлайн чекин.

Ще летя с Уиз ер и доколкото разбрах от инструкциите трябва да попълня формуляр и да го принтирам - във връзка с принтирането възникна и следния въпрос:

Мога ли да запазя попълнения формуляр в електронна поща и да го изпратя като прикачен файл

и да го принтирам в няккои офис-център, защото нямам принтер / и ако не може да се изпрати като прикачен файл - как да се принтира /

поздрави

На мястото където ще принтираш просто си влез в профила на Уиз и принтирай от там. Не е нужно да го запазваш и препращаш по имейл.

Връзка към коментар

Да добавя малко подробности. Чекирането се състои от просто попълване на форма - Имена, дата на раждане, паспортен номер, дата на издаване на паспорта, дата на изтичане. За дестинациите в Европа и лична карта върши работа. После имаш опция дали да ти се отвори картата директно за принтиране или да си я запазиш като pdf файл и да си я принтираш, когато и където ти е удобно. 

 

Както е писала Mary, лесен процес като цяло. Просто опитай, и ако запецнеш някъде пиши с коя точно стъпка имаш проблем :)

Връзка към коментар

А ще ми даде ли да се чекирам онлайн и най-вече да си избера места при полет на alitalia (София-Рим), опрериран от нашите хубостници? Имам много време до тогава, но темата ми се вижда подходяща да питам.

На сайта на италианците пише, че е възможно да не мога да се чекирам онлайн от София.

Връзка към коментар

Аз съм пътувала по същия начин за Милано с Алиталия, с полет опериран от България Ер. Един ден преди полета в сайта на България Ер можеш да се чекираш. По принцип това има смисъл само, за да си избереш място, каквото ти си искаш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря, точно заради местата питам :)

Значи - през сайта на България ер, не през италианците. Това беше ценно :)

Редактирано от Gamina
Връзка към коментар

А ще ми даде ли да се чекирам онлайн и най-вече да си избера места при полет на alitalia (София-Рим), опрериран от нашите хубостници? Имам много време до тогава, но темата ми се вижда подходяща да питам.

На сайта на италианците пише, че е възможно да не мога да се чекирам онлайн от София.

От кои летища България Ер предлага Web check-in?

Услугата е налична единствено от летище София, Варна, Бургас, Лондон (Heathrow и Gatwick), Цюрих, Милано, Париж и Берлин и Амстердам.

 

Източник: https://www.air.bg/bg/online-check-in/

 

София - Рим предполагам, че ще можеш, но обратно не :)

Връзка към коментар

Аха, аз тук гледах:
http://www.alitalia.com/ro_en/Informazioni-Supporto/checkin/index.html

 

 

Who may not use Web Check-in?

бля-бля-бля
Passengers departing from:
...................
  • St. Petersburg
  • Sofia
  • Teheran

 

Но явно важи за полетите, които те си изпълняват. 

Редактирано от Gamina
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.