Прескочи до съдържание

Пътуване със самолет до Прага през май 2015


Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Моля да ме насочите как най-изгодно бих могла да пътувам със самолет до Прага. Датите са 21-25 май 2015.

 

Благодаря!

 

Рано е, това не ми омръзна да го повтарям в последно време :) Единствената традиционна авиокомпания, която лети до там удобно е България Ер и в момента цените и са по над 200 евро, което е доста. За лоу костовете февруари-март най-рано да се гледа, а за да се види сега все пак е добре да има повече информация. Колко човека сте? Датите фиксирани ли са? Искате ли да имате куфари? Пренощуване в междинна точка проблем ли е? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Датите са фиксирани, защото ще сме на концерт. Специално отиването е фиксирано. Връщането може и на 24 май. Двама възрастни. Чекиран багаж не е необходим. Не знам дали си струва нощуване в междинна точка, защото като се добави цената на нощувката към билета и трансферите от и до още едно летище, сигурно ще е по-добре да хванем директния полет. В момента Бг еър имат промоция до Прага, но е за полети до 31 март.

 

Надявах се да ми дадете информация кои лоу-костове да гледам, че нямам идея.

 

Благодаря!

Връзка към коментар

Точно за това е добре да се гледа на пролет за билети през май, че тогава промоциите по-често обхващат периода :)

 

Чисто информативно до Прага работи с комбинация Wizz + Ryanair в Шарлероа:

 

W7 + FR	Sofia (SOF)	Prague (PRG)	1 CRL	Wed, 20 May	06:00	15:50	10 h 50	59.66	EUR
   Wizz Xclusive	   Sofia (SOF)	   Brussels (Charleroi) (CRL)		Wed, 20 May	06:00	07:45	2 h 45	30.67	EUR
   Ryanair	   Brussels (Charleroi) (CRL)	   Prague (PRG)		Wed, 20 May	14:25	15:50	1 h 25	28.99	EUR

 

На 20 май друго няма. За връщането нещо ей такова, макар че час и половина за прекачване е малко рисковано. 

 

Wizz Xclusive	Prague (PRG)	Sofia (SOF)	1 BGY	Mon, 25 May	10:55	17:10	5 h 15	77.27	EUR
   Wizz Xclusive	   Prague (PRG)	   Milan (Bergamo) (BGY)		Mon, 25 May	10:55	12:20	1 h 25	37.28	EUR
   Wizz Xclusive	   Milan (Bergamo) (BGY)	   Sofia (SOF)		Mon, 25 May	14:10	17:10	2 h 00	39.99	EUR

Става 140 евро + членство в дискаунт клуб към 160 евро на човек, което е много за лоу кост прекачвания. Чакай, има време!

 

Алтернативно мисля, че хора ходят до Берлин и от там с автобус до Прага, но нямам представа за логистиката и дали не отнема много време. 

 

Ако искаш сама да си направиш търсенето прегледай информативните теми на macf1an, в подписа му има връзка. 

Връзка към коментар

Благодаря ти много, Георги!

 

Въпреки, че обичам да правя всичко от рано - ще почакам. Накрая може и с колата да отидем. Весели празници!

Редактирано от achieva
Връзка към коментар

Може да се види вариант до Милано с Wizz и оттам Милано - Прага пак с Wizz. Много вероятно е да излезне по-евтино, отколкото директно с Бг еър. Друг е въпросът, че други разходи изникват по евентуалния престой в Италия, но пък всеки си преценява. Да посетиш Италия винаги е огромен бонус. 1 ден в Милано или Бергамо или езерата или нещо друго в района + лоукоста може да излезне по-малко от билета с редовната авиокомпания. Защо да си даваш парите на някой монополист, който държи безумни цени? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако все пак предпочита да лети с Бг еър, с директен полет не съм много сигурна дали е рано да се купува, защото аз така от много чакане за полета до/от Брюксел, че е рано сега се наложи да летя с WIZZ и да сменям летища, защото билетите се вдигнаха с над 100€ и повече не паднаха.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.