Прескочи до съдържание

Берлин - Килиманджаро - EUR299 за Великден


Препоръчани мнения

Авиокомпания: KLM


Маршрут:: TXL-AMS-NBO-JRO


Цена:: 299


Валута: €

Примерна дата на излитане:: 08/04/2015


Примерна дата на връщане:: 15/04/2015


Сайт за резервиране:: flugladen.de и други


Период на пътуване:: Има дати за цялата следваща година.

От няколко дни я подхвърлят тази оферта, та реших да ви я покажа.

София - Тегел с AirBerlin е около стотина евро тогава, та цената се връзва що-годе прилична.

Показал съм дати около почивните дни, но реално има през цялата година.

 

Ето линк за резервация:

http://www.flugladen.de/checkout/flightresults?#&_fromhome=true&p_type=F&__lanid=1031&oneway=0&out0_dep=BER&out0_arr=JRO&out0_date=20150408&out0_time=&in0_date=20150415&in0_time=&in0_dep=JRO&in0_arr=BER&adt=1&chd=0&inf=0&cls=Y&pagesize=10

 

Ако се направи до 26 Март, цените с Изиджет до Берлин са около 50 евро.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Цената е добра за Великден, но аз Винаги съпоставям периода на пътуване със сезона в района.

 

Март - май се водят най - дъждовните месеци в района. Дъждовете спират през юни, което е причина за Великата миграция на антилопите гну да започне тогава.

За изкачване на Килиманджаро - от юли/август (тяхна зима, наше лято т.е. сух сезон). 

Ако е за бизнес - горните ми съображения нямат значение.

 

Иначе летището ми харесва като локация - между Дар - Ес Салаам и Серенгети. Отдавна не съм се интерсувал докъде стигнаха плановете с по - малкото летще Аруша, което вече е доста близко до Серенгети. (?)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Не съм се занимавал с конкретни дати, но за заинтерованите - около месец февруари се води някакво затишие през дъждовния сезон и то се използва за маосвото раждане на антилопи - гну бебета. Това също е хубаво да се наблюдава като събитие в големи мащаби. Успех на желаещите - на мен Танзания засега ми е малко назад в плановете.  

Редактирано от Valley
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Иначе летището ми харесва като локация - между Дар - Ес Салаам и Серенгети. Отдавна не съм се интерсувал докъде стигнаха плановете с по - малкото летще Аруша, което вече е доста близко до Серенгети. (?)

50 км ги делят с килиманджарското.

Доколкото виждам, лети се от Аруша до Дар, Занзибар и две малки летища около Нгоронгоро, но няма нищо до Найроби.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Не съм се занимавал с конкретни дати, но за заинтерованите - около месец февруари се води някакво затишие през дъждовнич им сезон и то се използва за маосвото раждане на антилопи - гну бебета. Това също е хубаво да се наблюдава като събитие в големи мащаби. Успех на желаещите - на мен Танзания засега ми е малко назад в плановете.  

 

Януари и Февруари са затишие м-у кратките и дългите дъждове. Масовото раждане на гнутата може да стане по всяко време през Февруари, може и през началото на Март, в зависимост от валежите (гнутата имат способноста да задържат или да ускоряват раждането с + - две, три седмици). Цените обаче в района на Ндуту по това време са 450-500 долара и нагоре на човек при двама настанени. Обществени къмпинги в района няма. При 1,000 долара на вечер за двама и нагоре, цената на международния самолетен билет става последна грижа :) .

 

Същото е положението и при масовите пресичания на реки от стадата гну в западно и северно Серенгети, няма обществени къмпинги, а няколкото лагера започват пък от 650 долара на глава на вечер (при двама настанени) и нагоре.

 

Алернативата е да се гледат пресичания на река Мара в Масай Мара, Кения през Юли - Септември (това е в същата екосистема като Серенгети, животните не знаят, че преминават граница), където евентуално може да се мине и малко по-тънко, особено ако се отседне извън резервата (шансовете за виждане на пресичане обаче намаляват).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

50 км ги делят с килиманджарското.

Доколкото виждам, лети се от Аруша до Дар, Занзибар и две малки летища около Нгоронгоро, но няма нищо до Найроби.

 

Големия трафик е до Килиманджаро (JRO), Аруша е регионално летище и при наличието на JRO няма и да се развива повече. Има евтин и добър нискотарифен превозвач от около година и нещо - FastJet, DAR-JRO - 75 долара еднопосочно. Тези около Нгоронгоро не са летища изобщо, а писти, каквито има доста по разните резервати из страната, кацал съм на 4 такива в Танзания. Билетите за тях изобщо не са свързани с големите резервационни системи и портали, по-скоро се вземат или директно от авиокомпаниите, които летят до там или много по-често от сафари лагер и агенти продаващи сафарита, то за друго по тези места не се ходи.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Януари и Февруари са затишие м-у кратките и дългите дъждове. Масовото раждане на гнутата може да стане по всяко време през Февруари, може и през началото на Март, в зависимост от валежите (гнутата имат способноста да задържат или да ускоряват раждането с + - две, три седмици). Цените обаче в района на Ндуту по това време са 450-500 долара и нагоре на човек при двама настанени. Обществени къмпинги в района няма. При 1,000 долара на вечер за двама и нагоре, цената на международния самолетен билет става последна грижа :) .

 

Същото е положението и при масовите пресичания на реки от стадата гну в западно и северно Серенгети, няма обществени къмпинги, а няколкото лагера започват пък от 650 долара на глава на вечер (при двама настанени) и нагоре.

 

Алернативата е да се гледат пресичания на река Мара в Масай Мара, Кения през Юли - Септември (това е в същата екосистема като Серенгети, животните не знаят, че преминават граница), където евентуално може да се мине и малко по-тънко, особено ако се отседне извън резервата (шансовете за виждане на пресичане обаче намаляват).

Хубав извод си направил: "При 1,000 долара на вечер за двама и нагоре, цената на международния самолетен билет става последна грижа ".

Понякога си спомням за египтяните до Дар  - около 500 евро кръжат с тръгване от Истанбул. При Air Arabia от Истанбул през Шаржа съм виждал цени в диапазона 400-500 евро. Катарците  - и те могат да го докарат на подобни цени. Други не съм следил, но да се поглеждат и Луфтханза и КЛМ за всеки случай и спокойствие на съвеста.

 

Офф топик: за Танзания са ми се натрупали страшно много неща за гледане, но миграцията на гнутата през реките най - много ме плаши дали ще мога да я видя точно в тези няколко дена, в които може да съм попаднал там в тези мащаби, които са се запечатали в съзнанието ми от кадрите по телевизията.

Връзка към коментар

Хубав извод си направил: "При 1,000 долара на вечер за двама и нагоре, цената на международния самолетен билет става последна грижа ".

Понякога си спомням за египтяните до Дар  - около 500 евро кръжат с тръгване от Истанбул. При Air Arabia от Истанбул през Шаржа съм виждал цени в диапазона 400-500 евро. Катарците  - и те могат да го докарат на подобни цени. Други не съм следил, но да се поглеждат и Луфтханза и КЛМ за всеки случай и спокойствие на съвеста.

 

Офф топик: за Танзания са ми се натрупали страшно много неща за гледане, но миграцията на гнутата през реките най - много ме плаши дали ще мога да я видя точно в тези няколко дена, в които може да съм попаднал там в тези мащаби, които са се запечатали в съзнанието ми от кадрите по телевизията.

 

Миграцията и по-специално масово пресичането на реки (гнута и зебри го правят заедно) според мен е по-достъпна (относително) от финансова гледна точка в Масай Мара, Кения. Само дето има и повече хора. За 5 дни в Мара видяхме 5 пресичания на реката (река Мара), като само един пълен ден сме дебнали (2 пресичания), другите 3 ги видяхме при просто проверка какво става около реката (но бяхме отседнали много близо). По някое време ще пусна фотопис и за там сигурно. Ако отидеш в Масай Мара по правилното време (Август-Септември), стоиш 3-4 дни и се мотате около реката (това да ви е основната цел) имаш едно 90% шанс да видиш пресичане и бих казал около 50% да видиш повече от едно.

 

Другия ти шанс за пресичания на река са в Грумети (част от Серенгети под различен мениджмънт) или Серенгети Мара, където може би е най-добре (много по-мало хора), но много малко лагери наоколо (умишлено) и няма бюджетна опция. Евентуално можеш да вземеш сафари на обществен къмпинг в централно Серенгети (Серонера) и ако са навити при целоднвевн гейм драйв да ходят до северно Серенгети (река Мара) с цел дебнене за пресичане, ама тогава голяма част от деня ще минава в път (не, че този път пак не е в резервата де), а и трябва сафари гида да е навит да прави това. Аз съм си го мислел.

 

Turkish понякога дават не-лоши цени до Дар и Килиманджаро, но като цяло по-скъпи от катарците.

 

Ако искаш да видиш абсолютно невероятен, изключително красив и див парк в Танзания, иди в Руаха, на теб специално на 100% бих ти го препоръчал без да се колебая, мястото не е много за first-timers. Има всичко - библейски пейзажи с огромни баобаби, характерни растения и животни и за Източна и за Южна Африка (там се застъпват районите), равна савана (Малкото Серенгети), хълмове с копже (скали), планини наоколо, много малко хора. От 16 африкански парка, в които съм ходил (включително и делтата на Окаванго), Руаха е номер 1 . Единствения още по-див парк в Танзания е Катави, но там не съм ходил още.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.