Прескочи до съдържание

Забавен багаж - България Еър


Препоръчани мнения

Искам съвет, магеланци. Как да процедирам от тук нататък? Вчера на полета от София до Барселона тук в Барселона не си получих багажа както и половина самолет не си го получи. Дадоха ми документ и сега ще чакам да ми го донесат. От тук на татък какво мога да направя, мога ли да искам обезщетение? Първо към тях ли трябва да се обърна?  

Връзка към коментар

Още на летището е трябвало да ти кажат какво ти се полага. Веднага се свържи с авиокомпанията и подай оплакване с въпросния номер. Ако имаш застраховка на кредитната си карта, покриващата подобни случай - обади се и на тях.

Най-важното - почни да пазиш касови бележки за всякакви дрехи и тоалетни принадлежности.

В рамките на 100-150 евро на човек ще ви ги изплатят, даже и двойно, ако имаш споменатата застраховка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На самото летище следва да се изготвите  Proporty Irregularity Report с което се регистрира забавата на багажа и получаваш обезщетение за причиненото неудобство.

Мисля, че право на обезщетение за застрахователно събитие по кредитна карта или друга застраховка имаш  само в случай че не получиш такова от авиокомпанията реализираща полета.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.