Прескочи до съдържание

за пушачи


Препоръчани мнения

Е все пак има и такива между нас  :blush:.Започвам с въпрос , но ще добавя моя опит.Някой знае ли как стои въпроса с цигарите за Тайланд ида разчитам ли на летищата -  tax free Истанбул и Бахрейн?

Връзка към коментар

Аз не съм пушач, но пътувам с такива и имам наблюдения. В Истанбул това duty free e само на теория, страхотно скъпо е всичко ,повече от нормалните магазини. В Тайланд цигарите са доста по-евтини, не ти трябва да мъкнеш, но имай предвид ,че има доста забрани за пушене, вкл. за паркове. 

Връзка към коментар

Той пита за Бахрейн и ми е интересно с коя авиокомпания лети от Истанбул със стоп в Бахрейн за Тайланд , щото се сещам само за една не особено популярна ?

 

Ако е за ОАЕ имам съвсем пресен спомен около 15-30 $ за стек са , като примерно "Ротманс" бяха около 15 долара , "Малборо" 25 долара , "Парламент" 30 долара за стек .

 

Всъщност май в София и алкохола , и цигарите , та и парфюмите в безмитните магазини са най-евтини .

Връзка към коментар

Включвам се от мястото на събитието и като пушач (все още за съжаление), мисля че мога да дам съвсем коректна информация. В Тайланд няма голямо разнообразие на маркови цигари. Продават се предимно Marlboro и LM, като първите са с цена 92-100 бата, което е около 5 лв., а вторите - 70 бата (3,50 лв.)  Има и местни, които са по-евтини, но не съм ги пробвал никога. Ако не ти пречат ужасните снимки, с които са нашарени кутиите, няма смисъл да мъкнеш цигари в багажа си. Летище Истанбул по мое мнение е едно от най-скъпите на Света и не само цигарите, но каквото и да е било друго си е цифра. За Бахрейн не мога да кажа нищо, тъй като не съм бил там, но едва ли ще е нещо по-различно от съседните Катар и ОАЕ, а там цената на марковите цигари е 20-25$ на стек.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В действителност кутия "Боро" в ОАЕ е около 2 долара на летището, но по-странното е, че в Абу Даби струва долар по магазините, според местни пушачи.

Връзка към коментар

Той пита за Бахрейн и ми е интересно с коя авиокомпания лети от Истанбул със стоп в Бахрейн за Тайланд , щото се сещам само за една не особено популярна ?

 

Ако е за ОАЕ имам съвсем пресен спомен около 15-30 $ за стек са , като примерно "Ротманс" бяха около 15 долара , "Малборо" 25 долара , "Парламент" 30 долара за стек .

 

Всъщност май в София и алкохола , и цигарите , та и парфюмите в безмитните магазини са най-евтини .

ААААбсолютно прав си!

Като изключа летището в Сингапур, дето цените бяха наистина много ниски, на нашето си е най-тънко за пазаруване. Имам предвид парфюми и други джунджурии.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Не ми се щеше да отварям нова тема за цигарите, за това директно питам тук.

Трябва да нося цигари на приятели в Англия. Пътувам с голям куфар с WizzAir. Може ли да ми кажете колко епозволеното количество, за да не стане засечка на летището и ровене в куфара?!

Благодаря !;)

Връзка към коментар

Не ми се щеше да отварям нова тема за цигарите, за това директно питам тук.

Трябва да нося цигари на приятели в Англия. Пътувам с голям куфар с WizzAir. Може ли да ми кажете колко епозволеното количество, за да не стане засечка на летището и ровене в куфара?!

Благодаря ! ;)

 

На теория няма ограничения, на практика, ако носиш повече от определени количества може да разпитват. Ето я страницата: https://www.gov.uk/duty-free-goods/arrivals-from-eu-countries

 

Cigarettes 800

 

Гледай задължително да са с бандерол. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.