Прескочи до съдържание

Накъде в тоя студ от София за еднодневно пътуване?


Георги

Препоръчани мнения

Тия дни понеже са доста почивни и май няма да ни свърта само да стоим в София (колкото и да е очарователна празна!), се чудим къде да мръднем за един ден? Без преспиване, без дълги пешеходни преходи и без съмнително изчистени пътища, че в тоя студ не си е работа. Така както го пиша звучи, че едва ли не трябва да стоим в колата и да не излизаме или най-много в някой мол, ама се надявам някой да даде гениално предложение :)

Връзка към коментар

Тайна, майна!

 

Мислех си го за Пловдив, но и там ще изпукаме по улиците, нека се стопли повечко :) Явно е нерешима дилема и ще седим на топло. 

Връзка към коментар

Може би до Сърбия. Ако не сте преяли по празниците. Или до Самоков. При тези температури не виждам друг вариант за разнообразие освен добра кръчма. Освен ако не си извадиш екипировката за Исландия, не мога да си представя как ще изпитате удоволствие от разходка, по-дълга от 5минути.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мислех си го за Пловдив, но и там ще изпукаме по улиците, нека се стопли повечко :) Явно е нерешима дилема и ще седим на топло. 

 

Ами за уикенда го дават 8-10 градуса максимална. На слънце ще е още 3-4 отгоре. За айляк става. 

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Плескавици в сръбско. :)

 

На верния автомобил нещо му нямаме пълно доверие напоследък и за това отпаднаха чуждите държави. Мислехме и Сърбия и Гърция иначе. Абе в крайна сметка и няколко дни пълно излежаване вкъщи не са за изхвърляне. 

 

А пловдивската сбирка я мисля някоя от следващите седмици. Петък срещу събота или събота срещу неделя, пиша ти нарочно тук и ти да го мислиш :)

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Бях там миналата неделя. Все пак трябва да отбележа, че има едно място, където готвят по-вкусно. Точно на отбивката за ресторанта е, но миналата седмица видях, че му правят ремонт.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ресторант Капица, близо до Димитровград. 

Не мога да открия сайт, само този блог: http://mytips4trips.blogspot.com/2014/03/blog-post_17.html

Супер! А има ли някое местенце, което може да се комбинира и с нещо за "виждане"?

Връзка към коментар

Да, на около 15 км след Цариброд има отбивка за Суково в ляво. Точно след един мост се пада. Минавате селото и отивате до Суковския манастир. Разглеждате го и продължавате към Погановския, на който църквата му е от 14 век. Пътят е живописен като се минава през каньоновидна долина на река Ерма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами, той е доста голям, така че мисля ако сте двама, ще се намери място. Аз не разбрах миналата седмица дали имахме резервация, но май имахме. Иначе може да минете да запазите и да идете до манастирите. Може и в Пирот да идете и да хапнете. Там има и една крепост на входа на града, която може да се разгледа, а самият център не е нищо особено, но може да поразпитате за ресторанти. Има хубави. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Задължителна е резервацията за Капица, особено при хубаво време.Това вече е квартална софийска кръчма, едни познати скоро се върнаха чак до Сливница да хапват,дори в Димитровград не е имало места.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Бях там миналата неделя. Все пак трябва да отбележа, че има едно място, където готвят по-вкусно. Точно на отбивката за ресторанта е, но миналата седмица видях, че му правят ремонт.

 

Има ли го още това, другото, дето готвели по-вкусно? 

 

А някакви други сгодни ресторанчета в околията да препоръчате, да речем, в радиус до Пирот? 

 

Иначе Капицата го пробвахме миналата седмица. Наистина уникално, но поразпитах и ми казаха, че преди да го надуши масовият човек, било още по-уникално (и по-евтино, и с по-големи порции). 

Връзка към коментар

Имa го. Когaто бяхме нa 28 мaрт го ремонтирaхa и прaвехa нaвес отвън. Явно искaхa дa го нaпрaвят по-привлекaтелно предвид конкуренциятa. Инaче в Пирот имa добри ресторaнти от товa, което съм чувaл и то не един. Отивaте в центърa и питaте и ще ви кaжaт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте! Същият въпрос имаме и ние - еднодневно пътуване от София, на къде? Мислим утре сутрин (19.11.15г., четвъртък) да избягаме от ежедневието на София до петък по обяд, но се чудим на къде. Вие някакви съвети за ден и половина разходка? Предварително благодарим :)

Връзка към коментар

Един се изкачва на планински върхове - един по един, всяка седмица, понякога си взема отпуск дори...
А и планината си е единственото място, където човек може да си почине през всеки сезон.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Власинско езеро в Сърбия.Пътя минава и през Трън ,та може и ждрелото да се види.На езерото има 3-4 кръчми ,най-новата която е BEST.Тя е най-нова ,но и най-скъпа.Има и хотел Власина-празен и студен тип Балкантурист от 1970г и хотел Нарцис който е оптимален като качество на обслужването,храна и цени.

От Власинското езеро на 30км успоредно на границата може да се стигне до Босилеград,град изцяло български и от там през границата до Кюстендил.Има и друг маршрут,към Сурдулица.Град около 15 000 човека с половина население етнически българи и кмет етнически българин.Пътят до града е живописен,планински ,минава през букова гора.Има доста завои ,но пък качестото на асфалта е мн.добро.

Само да вметна,някой ако иска да яде т.нар "автентична сръбска скара" не бива да се надява ,че може да го стори до Лесковац или НИШ.Трябва да се влезе доста към Шумадия(Крушевац,Кралейво,Прокупйе или най-общо казано по поречието на река Морава.(около 200-250км ) от София .

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние решихме да отидем до Благоевград. И двамата не сме били там и въпреки, че не е кой знае колко забележителен град, не пречи да се види. Тааа, еднодневната екскурзия мина много добре и сме доволни :)

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Бях там миналата неделя. Все пак трябва да отбележа, че има едно място, където готвят по-вкусно. Точно на отбивката за ресторанта е, но миналата седмица видях, че му правят ремонт.

Krum4ov, гледам в мапса и близо до Капица излиза кръчма Lukavacki mlin. Дали е това за което говориш? Утре смятаме да посетим фестивала Пеглена колбасица в Пирот. Освен хапване и пийване и малко културна програма- Суковски и Погановски манастир, ждрелото на р. Ерма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не, не е това. Заведението, за което аз говоря е точно на ъгъла на тази улица с главния път Е80. Един приятел ходи преди около два месеца и каза че трима човека са се нахранили за 20 лева и е било много вкусно. Аз пък мислех да ходя другата седмица вторник или сряда. Така че моля те за мнение като се върнете за това или евентуално друго заведение ако посетите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За съжаление, няма да съм много полезна, защото моето пътуване се провали. За ходене, ходихме до Пирот, но като планувано пътуване с набелязаните места не се получи. Още в София имаше едночасово задръстване по околовръстното, после на митницата 2 часа, два часа чакахме. Системата им ли не работеше, какво ли не знам. Стигнахме достатъчно късно и не остана време за манастирите, а и по тъмно тръгнахме обратно. Аз исках най-вече да видя ждрелото на р. Ерма. 

Най-общото ми впечатление е- балканска работа. Съжалявам, че  не се получи и останах с това впечатление. Иначе храните които опитах бяха много вкусни- суджуците, разни меса пушени, сирене. Това на фестивала и каквото си купихме. Но прочутата плескавица не е мойта храна. И тук като съм яла и там, не ми хареса.

Като полезна информация за обмяна на валута мога да кажа, че най-добрия курс е веднага след сръбската митница, на едно гише на което пише Bank. 57 динара за лев. На другите места, поне на тия които питаме, беше 55 динара за лев.  Но по-изгодно е да се сменя евро-117,6 динара за 1 евро.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.