Прескочи до съдържание

Анкета - накъде да се развиваме?


Коя сфера от сайта си заслужава да развием повече?  

81 магеланци са гласували

  1. 1. Коя сфера от сайта си заслужава да развием повече?

    • Технически детайли по резервации
    • Добри оферти за самолетни билети и хотели
    • Повече информация за различните дестинации
    • Друго (моля пояснате)


Препоръчани мнения

Здравейте и успешна пътешественическа година на всички!

 

Аз още разцъквам из форума и нямам много стаж в него, но да си кажа от позицията на новак: би било супер информацията за държавите да е по-организирана, защото ако човек не е особено ориентиран из форума, отнема малко време да намери и прочете каквото го интересува. На второ място за мен идват техническите детайли и 'хватки' за резервации, още повече ако са подплатени с личен опит. Страшно са ми интересни и пътеписите, точно защото има конкретна информация кой с какво се е сбъскал и какво може да се очаква от дадена дестинация. Информацията за оферти преглеждам най-рядко, защото те често са доста мимолетни и докато се усети човек да прочете, може и вече да не важат.  

 

Една идея за организацията на информация, която обаче не знам дали е изпълнима технически - възможно ли е да се въведат тагове за темите/постовете? Така може да не се правят кой знае какви промени в сегашния вид на форума, но да се позволи бързо сортиране и намиране на всички теми или постове, в които се споменава, да кажем, отсядане в хостел, или примерно Мароко. Друг е въпросът колко подробно ще трябва да се определят тези тагове и дали ще са предварително фиксирани в някакъв вид меню, от което да се избира (от типа например на държава, забележителност, компания превозвач и т.н.), или свободно определяеми от авторите. Донякъде ще се дублира функцията "Търсене", но пък в търсенето май не могат да се комбинират термини от типа на "къмпинг + Европа" или "градски транспорт + Барселона", например.

 

Размишлявам на глас просто, форумът си е чудесен и в сегашния му вид! И супер полезен  :)  Пък колко мечти и планове вдъхновява даже няма нужда да казвам...

Връзка към коментар

Аз с удоволствие ще направя такъв за Ню Йорк.

Добре е да има унифицирана структура, която да попълваме. Така информацията за различни градове ще е подредена по еднакъв начин и лесно ще се чете - всеки ще си гледа това, което търси - транспорт, туристически места, музикални сцени, хотели, ресторанти.

 

Да, и аз съм за унифицирана структура.

Някой по-нагоре беше споменал, че тези пътеводители за градове ще бъдат твърде субективни (не можах да го намеря, иначе щях да цитирам), но аз мисля, че все пак трябва да има някаква обща детайлна информация за града. Целта е да се ориентират хората какво да очакват, къде отиват, разни типични за този град неща - примерно как да се стигне до там, основни забележителности, не толкова известни, но интересни места за посещение, неща за правене, най-добри места за снимки, най-доброто време на годината за посещение, емблематични местни ресторанти.

Вече от субективните неща като хотели и ресторанти - може да се споменат по няколко от всеки ценови клас, пак с цел ориентация на търсещите информация.

 

Аз лично никога не чета частта за хотелите и ресторантите от пътеводителите. Хотелите си ги избирам по мой си вкус, като най-важното е да са на пъпа на центъра на града, а ресторантите на място ги избираме.

Редактирано от Травеолани
Връзка към коментар

Аз сега се сетих за нещо. При публикуване в "Полезна информация за пътешественици" има един зелен текст, че постът трябва да бъде одобрен от модератор. Ще може ли да се разшири с част от обясненията в закачената тема, защото явно хората не я четат и не са наясно, че там темите са повече от тип статии

Връзка към коментар

И според мен трябва да се систематизират различните държави, както има за Италия в момента. В момента в раздел Европа има 16 страници - тук Испания, там Германия, там Португалия, Турция, Холандия и т.н. За другите континети също - Азия и Южна Америка почти всеки втори е бил вече, а който не е - се надява тази година :) Това е много важно и също да се дават практически съвети от първо лице в началото на всеки град. Например все още не съм ходил в Мадрид,а знам че много хора оттук са били - отварям си Испания-> Мадрид- > и започвам да си чета - 1. Как се стига най-лесно и евтино от летището до центъра и т.н. Не, че не мога и сам да си проверя, както си правя винаги, но ще ми е по-готино да прочета някой който е бил там и го е описал накратко от свой опит. 2. Градски транспорт, цени, линии и т.н. по реда на нещата,които са важни и полезни като идеш на непознато място...

 

Това определено би било полезно.По-систематизирано и за всяка държава/град/забележителност всичко на едно място.Не че се лутам много когато търся,но би било по-удобно. :-)

 

П.п. Честита Нова Година на всички!Бъдете по-усмихнати и позитивно настроени!Пожелавам ви много нови дестинации и попътен вятър! :-)

Връзка към коментар

Много набързо да коментирам само :)

 

Бай Кольо, малка група сме още за да натискаме, но с времето се надявам и това да стане :)

 

the7endless, тагове и в момента има, друг е въпроса, че за да работят трябва да се попълват редовно и прилежно. А това почти никой не го прави, а и да го прави малко хора обръщат внимание. Да го правят пък други хора, които да тагват всяка тема е ужасна работа. Иконките, които ползваме в момента (оранжевото моливче пред дневниците) ще са като основа на бъдещата реорганизация по дестинации. В момента, ако кликнеш на моливчето ще излезнат всички теми-дневници, пробвай :) Може да имаме такива иконки за забележителности, ресторанти, музеи и т.н...

 

Травеолани, по-горе също писах, в сборните пътеводители трудно ще има субективизъм, те ще са само с наситена конкретна информация. Няма как да обясниш ползването на метрото във Ванкувър по субективен начин или поне ще е трудно :) Вече за ресторанти, хотели, там мнения бол и това няма да ни е приоритет в организацията. Разбира се, всеки може да си даде мнението кой хотел и ресторант му е харесал, но тази информация няма да влиза в пътеводителите, точно защото вкусовете са много различни. 

 

neuromancer, сега ще видя да го направя по-ясно, но ще си местим, няма как :)

Връзка към коментар

Травеолани, по-горе също писах, в сборните пътеводители трудно ще има субективизъм, те ще са само с наситена конкретна информация. Няма как да обясниш ползването на метрото във Ванкувър по субективен начин или поне ще е трудно :) Вече за ресторанти, хотели, там мнения бол и това няма да ни е приоритет в организацията. Разбира се, всеки може да си даде мнението кой хотел и ресторант му е харесал, но тази информация няма да влиза в пътеводителите, точно защото вкусовете са много различни. 

Именно, и аз това имам предвид :).

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

След като се пита, ще пиша и аз.

Мисля, че ще е доста по-добре, да се направят подфоруми за отделните континенти. Оттам за Европа, трябва да има подфоруми за основните европейски държави, все пак са най-посещаваните. За южна Америка, Азия и другите, може да има само един общ подфорум.

Вече във всеки подфорум, да има важни теми в началото му, за пътуване, хотели, транспорт, храна и други, като всеки може да чете и пише в тях. По-надолу може да има различни теми, свързани с дестинацията. Така ще е много по-лесно за всички.

Връзка към коментар

А може би не е съвсем лоша идея да си направим една тема за car pooling ?

Като начало - до околните балкански летища.

 

 

Ами можеш да започнеш, не пречи. В този форум мисля, че е подходящо място, особено ако става въпрос само за летищни трансфери  :) И нека споделянето се ограничи до споделяне на разходи за гориво, да не стане някаква търговска услуга, че ще ядем бой :)

 

След като се пита, ще пиша и аз.

Мисля, че ще е доста по-добре, да се направят подфоруми за отделните континенти. Оттам за Европа, трябва да има подфоруми за основните европейски държави, все пак са най-посещаваните. За южна Америка, Азия и другите, може да има само един общ подфорум.

Вече във всеки подфорум, да има важни теми в началото му, за пътуване, хотели, транспорт, храна и други, като всеки може да чете и пише в тях. По-надолу може да има различни теми, свързани с дестинацията. Така ще е много по-лесно за всички.

 

Трябва да се внимава с цепенето. Защото много държави често се комбинират с едно пътуване. За пример мога да дам Югоизточна Азия. Почти никой не седи само в една единствена държва там. По подобен начин Белгия често се комбинира с Холандия и т.н. И да не стане супер раздробено и един план да е разпецен из 4-5 подфорума. Но да, като цяло това е идеята и лека полека върим към нея. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.