Прескочи до съдържание

дневник Аржентина...по моя си начин.


mililia

Препоръчани мнения

Да не остана по-назад от Лили и аз реших да пусна тема за пътуването си до Аржентина. :(

Огромната ми страст към тангото и желанието да посетя Аржентина ме подтикнаха да си закупя от евтините билети, без да се замисля дали пътуването ще е по-силите ми. За разлика от Лили за мен това ще е първото пътуване из този континент и определено доста съм притеснена от това дали ще се справя. Изникнаха ми хиляди въпроси не само по организацията кое да се види и как да направя пътуването възможно най-ефикасно /с оглед на периода, през който ще пътувам и краткото време от две седмици/, но и доста въпроси свързани със сигурността ми, обмяната на пари, придвижване и т.н. и т.н. Та в тази връзка смятам да мисля тук на глас, да задавам много въпроси, включително и много тъпи такива, но като за човек, дето ще прави нещо такова за първи път наистина ще имам нужда от съвети и помощ.

Пътуването ще бъде 9-22 април с полети Мадрид-Буенос Айрес-Мадрид-Берлин. В тази връзка ето първите ми въпроси, поставени отзад напред:

1. Пристигам в Берлин на летище Тегел вечерта към 22.45. Не съм била в Германия и нямам идея от транспортните комуникации там. Има ли начин да се придвижа до Берлин и удачно ли е да го правя почти посред нощ? Тук имам два варианта и трябва да избера от тях:

1.1. Летя за България на другия ден и поради тази причина оставам на летището цяла нощ и не се притеснявам как ще се оправя през нощта в непознат град

1.2. Тъй като предстои уикенд оставам ден-два, за да разгледам града. Този вариант ми харесва повече, но пък се появява въпроса с придвижването през нощта. 

Моля да споделите каква е сигурността в града, имайки предвид, че съм сама жена и удачен ли е втория вариант. Съветите от дамите ще ми бъдат от голяма полза.

2. Има ли къде да оставя багажа си на летището в Мадрид? Ако няма къде на друго място бих могла да го оставя? Имам цял ден да обикалям из града. Там също ще ми е първото посещение.

3. Пристигам на летището в Буенос Айрес и преживявам вероятно "лек" шок. Нямам представа от обстановката и съм с целия си багаж. Да взема такси до центъра на града или да се пробвам с автобуси, шатъли или там каквото има за придвижване? Таксито си е скъп вариант, но ако сигурността ми го налага ще предвидя голяма сума именно за този тип придвижване. После остава проблема с придвижването из града. Все още не съм решила дали да търся хотел/хостел, наема стая от AirBnb или да търся човек от Каучсърфинга.

4. Въпроса с парите. Вероятно удачната валута за носене е US долар. Ще се опитам да предплатя всичко, което може от тук, но така или иначе ще трябва да имам достатъчно пари в кеш и там. Може ли от тук да се закупят Аржентински песос и добра идея ли е това. Тегленето на пари от дебитна карта там вероятно също е добра идея?

5. За сега си мисля да посетя водопадите в Игуасу и от двете страни. Удачно ли е да отседна само в Пуерто Игуасу от аржентинска страна и при обиколката от бразилска страна сутринта да мина границата и вечерта да се върна? От логистична точка този вариант ми е по-удачен, а вероятно и по евтин.

6. Някой, ако е обикалял провинция Салта да ми каже колко време да отделя за там. Възможно ли да се отседне в Салта и от там с еднодневни турове или придвижване да посетя интересните места като  Кafayate, Purmamarca и Humahuaca? Мисля, че ако е възможно всичко това да се направи с еднодневни турове ще ми бъде по-лесно, отколкото да обикалям с багажа.

 

Все още не мога да реша за програмата си, но като чели се насочвам към него такова:

Буенос Айрес - 3 дни пълни дни

Игуасу - 2 дни пълни

Салта - 3 поне пълни дни 

Имам полети да Игуасу, след това до Салта и после връщане в Буенос Айрес. Те също като цяло ще отнемат по 1 ден, та общо 3 дни в придвижване.  Оставям повече време за тях, но с оглед че не ми е познат района по-добре да предвидя време и за ориентация.

 

Ако планираното време е ок, бих могла да направя връщането от Салта до Мендоса вместо Буенос Айрес и да отида с автобус от там до Сан Луис, където да разгледам още един парк за ден /1 нощувка/ и да се върна в Буенос Айрес с автобус за полета на 22, който е чак вечерта към 7. Другия вариант е да запълня времето с престой още 1-2 дена накрая в Буенос Айрес и да взема няколко урока по танго.

 

Та това за сега. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

 5. За сега си мисля да посетя водопадите в Игуасу и от двете страни. Удачно ли е да отседна само в Пуерто Игуасу от аржентинска страна и при обиколката от бразилска страна сутринта да мина границата и вечерта да се върна? От логистична точка този вариант ми е по-удачен, а вероятно и по евтин.

Няма проблем да си базирана от аржентинската страна, има лесен транспорт до Бразилия (рейсчета или такси) и един ден ще ти стигне да видиш водопада и да се върнеш обратно. Ако не правиш допълнителни неща като разходки из джунглата или лодка до под водопада (които трябва да ги има и откъм Аржентина), около 2-3 часа стигат от бразилска страна. Откъм Бразилия са парка с птиците и разходка с хеликоптер, които ги няма от другата страна.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Няма проблем да си базирана от аржентинската страна, има лесен транспорт до Бразилия (рейсчета или такси) и един ден ще ти стигне да видиш водопада и да се върнеш обратно. Ако не правиш допълнителни неща като разходки из джунглата или лодка до под водопада (които трябва да ги има и откъм Аржентина), около 2-3 часа стигат от бразилска страна. Откъм Бразилия са парка с птиците и разходка с хеликоптер, които ги няма от другата страна.

Благодаря ти. Имаш ли идея /глупав въпрос със сигурност имаш/ колко трае пътя от Пуерто Игуасу /или Порто Игуасу?/ до водопадите от бразилска страна и вероятно ще трябва с един автобус да пресека границата и там на място да взема друг до водопадите. Ако има някакъв линк с разписание на такива автобуси ще ми свърши работа. Възможно ли е да направя в един ден и водопадите и парка с птиците и след това да се върна /с оглед разписанието на автобусите/ ? Така както го беше написал Уилкс е възможно, но пък и пътуването от-до Аржентинската част изисква време.

Хиликоптера ще изпусна. Не ми е във възможностите особено след като видях цените на полетите в Аржентина.

Разходката в джунглата ? Какво представлява?

Всъщност истинския ми проблем е не толкова отсядането от двете страни, колкото загубата на време в настаняването и на двете места и ориентирането. После пак ще трябва да се връщам към Буенос Айрес и гледайки цените по-удачно е и двата полета да са от пуерто Игуасу вместо един от тях да е от Foz do Iguasu.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Относно берлинското летище, била съм там веднъж, съвсем скоро, и не мисля, че има условия за спане изобщо.То малко и грозно и от години строят ново, но все още не е завършено.

Като цяло Германия е много добре уредена и що се отнася до транспорт от летището има автобуси - TXL, които спират на централната гара и отиват до Александърплац. Като цяло транспортът е по график и са доста стриктни. Имат си дори книжки с разписанията и при посещенията си съм забелязала колко са точни.

Ако решиш да останеш в Берлин, а аз смятам, че тази възможност не е за изпускане, виж хотел близо до Александърплац. Поне на мен ми се струва най-приятното място за отсядане.

Най-неприятните за мен места в Германия са точно ЖП-гарите, въпреки че те са много удобни, имат магазини, но са и пълни с отрепки и едва ли бих се чувствала комфортно да се разхождам сама там нощно време. През деня няма проблеми.

Конкретно за Берлин съм чела и че такситата са сравнително по-евтини от тези в останалата част на Германия и в краен случай би могла да ги използваш.

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами да си призная нямам лични впечатления, защото аз стигнах само до границата :) . Не е директен автобус, т.е. рейса е от автогарата в Пуерто Игуасу (Аржентина) до автогарата във Фоз до Игуасу и оттам трябва да вземеш друг до водопадите. Обаче са много начесто (12 дневно според интернет). В краен случай винаги може и с такси, но за сам човек може да не е много изгодно. Според интернет първия автобус от Пуерто Игуасу тръгва в 7:30, последният от Фоз обратно е 18:15 (http://essemundoenosso.com.br/2012/10/04/onibus-de-foz-do-iguacu-para-a-argentina/). Според мен е напълно възможно да се направи за един ден. Официално разписание не видях. Wilks като се върне може би ще даде пресни впечатления.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно оставянето на багажа на летището в Мадрид виж www.aeropuertomadrid-barajas.com./eng/left-luggage-office.htm

Редактирано от Ханку Брат
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

3. Пристигам на летището в Буенос Айрес и преживявам вероятно "лек" шок. Нямам представа от обстановката и съм с целия си багаж. Да взема такси до центъра на града или да се пробвам с автобуси, шатъли или там каквото има за придвижване? Таксито си е скъп вариант, но ако сигурността ми го налага ще предвидя голяма сума именно за този тип придвижване. После остава проблема с придвижването из града. Все още не съм решила дали да търся хотел/хостел, наема стая от AirBnb или да търся човек от Каучсърфинга.

Най-известния превоз от летището до БА е Manuel Tienda León (http://www.tiendaleon.com/) ($ в цените трябва да означава песос)

С жена ми ползвахме автобусите им и не мисля, че има някакъв риск. Шок мисля, че няма да има, града си изглежда като обикновен южноевропейски град, освен опасността от джебчии и дребни измами не мисля, че има и други. Щом си била в Южна Италия няма от какво да те е страх. Повишено внимание и това е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еми, ето ти сайта за градския транспорт в Берлин:

http://www.vbb.de/en/index.html

имат и мобилно приложение

 

Доколкото виждам последният автобус (примерно за Александерпатц, както са ти предложили) е в 12:30 и след това в 04:30.

 

Аз се придвижвах късно последния път, Беше ми малко притеснено, хотелът беше далече, с неколко смени и повече от час път, но притесненията си бяха само в моята глава. По-неприятното е, ако се наложи да питаш някого. Но, ако си проучила как да стигнеш, най-добре да нямаш смени, едва ли ще имаш проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно оставянето на багажа на летището в Мадрид виж www.aeropuertomadrid-barajas.com./eng/left-luggage-office.htm

 

Благодаря много. Значи ще мога да обикалям из Мадрид :)

Най-известния превоз от летището до БА е Manuel Tienda León (http://www.tiendaleon.com/) ($ в цените трябва да означава песос)

С жена ми ползвахме автобусите им и не мисля, че има някакъв риск. Шок мисля, че няма да има, града си изглежда като обикновен южноевропейски град, освен опасността от джебчии и дребни измами не мисля, че има и други. Щом си била в Южна Италия няма от какво да те е страх. Повишено внимание и това е.

 

Благодаря. Едно притеснение по малко. Да ти кажа, че Южна Италия /изключвам Неапол/ си е доста по-сигурна от Милано например. :lol:

Еми, ето ти сайта за градския транспорт в Берлин:

http://www.vbb.de/en/index.html

имат и мобилно приложение

 

Доколкото виждам последният автобус (примерно за Александерпатц, както са ти предложили) е в 12:30 и след това в 04:30.

 

Аз се придвижвах късно последния път, Беше ми малко притеснено, хотелът беше далече, с неколко смени и повече от час път, но притесненията си бяха само в моята глава. По-неприятното е, ако се наложи да питаш някого. Но, ако си проучила как да стигнеш, най-добре да нямаш смени, едва ли ще имаш проблеми.

Мерси Лили. Ориентирах се да търся нещо под наем в хотела на Александърплац. 

 

Ей, благодаря на всички за помощта. Бях блокирала "леко" от стрес :lol: , ама с ваша помощ нещата взеха да ми се подреждат едно по едно. Вече на 4 от въпросите имам отговори, което е много добро начало.

Имам да проуча още няколко неща, за да реша какъв да е маршрута. Силно ме привлича да разгледам природата там, но пък е твърде ново изпитание за мен. Значително по лесно и евтино ще бъде да обикалям с автобус по градчетата Буенос Айрес, Кордоба, Мендоса и т.н., ама като ще е ново преживяване да бъде поне такова напълно :) .

 

Някой има ли идея за въпроса с обмяната на парите там и тук. 

Лили, знам че е различна дестинация, ама ти всичко в кеш ли носеше или теглеше от пост терминали? 

Ако ходиш по тези места, искам картички, моля :-)

Ще ги имаш стига да разбера как да го направя./ туровете де, не намирането на картички :lol: /

Мисля, че за тези неща ще ми трябват организирани турове особено ако се базирам на едно място и все още проучвам възможностите за това. Вероятно може да се разбере и на място, ама не ми се ще да платя един куп пари за самолетни билети и да видя, че мога да разгледам само града, а не и тези красоти. Сигурно фотошопа си е казал думата, ама трябва и на живо да е хубаво.

Връзка към мнение

Видях, че си се панирала, но едва ли има защо. Ако толкова се притесняваш и се вълнуваш от тангото, може да останеш в БА през цялото време и пак да си изкараш добре.

За валутата - предполагам, че може да теглиш от банкомат. nomad мисли да пробва да обменя долари по черния курс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тук има инфо за парите:http://magelanci.com/topic/1296-смяна-на-валута-и-банкомати-в-буенос-айрес-и-сант/

Flytraveller може би ще се включи, аз бях по-отдавна и не съм надежден източник. Виж и дневника му за Буенос Айрес:http://magelanci.com/topic/3073-аржентина-уругвай-чили-и-бразилия-2013/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хостелите в БА са многобройни, евтини и надеждни. Аз бях отседнала в ето този: http://www.hostelarrabal.com.ar/ , като си направих резервация през hostelworld.com. Хостелът е на една тиха малка уличка, точно зад големия булевард de Julio и ми беше много удобен за ходене пеша из центъра, а също и за транспорт (метро и автобуси). Аз също смятам, че дори в БА да решиш да си останеш през цялото време няма да скучаеш. Ла Бока е най-туристическото място, но освен Ел Камино, не ти препоръчвам да се мотаеш там много-много. Сан Телмо, Палермо, Риколета  са далеч по-приятни квартали за посещение. Има много хубав музей на изкуството, неделеч от известното гробище Риколета. 

 

Относно Couch Surfing. Избрах в БА да съм на хостел, защото ми дава повече свобода. Когато си на гости, особено пък ако оставаш за повече от 2 нощи е доста сложно за организиране. Другата причина беше, че след като пътувах сама в хостел имах най-голям шанс да срещна други пътешественици като мен, които да ми дадат добри съвети. (както например Джейк от САЩ, който ми каза да посетя Пуно и островите по Титика от Перуанската страна). Но Couch Surfing може да бъде полезен за нещо друго. Повечето големи градове, БА включително, освен места за спане си имат и добре организирана социална група, и се организират много срещи и събирания. Там може да срещнеш отзивчиви местни млади хора, както и чужденци пребиваващи или пътуващи. Аз ходих на няколко такива събирания и завързах чудесни познаства. 

 

Иначе при посещението ми на други места в Аржентина - Санта Фе и Кордоба, използвах CS. Там стоях само по 2 дни и ми беше удобно някой местен да ме ориентира. И на двете места имах невероятни домакини и останах с много цветни и емоционални спомени. 

 

Съветвам също така използването на free walking tours, където е възможно. Разбира се те са подходящи за някой, който обича да ходи дълго, защото обикновено продължават 2-3 часа. В БА има няколко организирани, ако отседнеш в хостел със сигурност ще ти дадат брошури. Можеш и във FB да намериш страници на най-популярните, струва ми се, че бяха записани и в CS. 

 

За пътуване в градски транспорт ще ти трябват много монети.Ако ще стоиш 2-3 дни в БА е ок, но ако решиш да поостанеш тогава най-добре си купи електронна карта, която да зареждаш в метрото или на будките. 

 

Добре е да имаш песо в себе си при пристигането. Едно, че иначе ще трябва да се редиш на опашка в банката пред летището, второ, че в нея е официалния курс, който е по-нисък. Ако ще пътуваш с автобус до центъра обаче, пак ще трябва да се отбиеш до банката за монети (САМО ОТ ПО 1 ПЕСО) Аз обмених не голяма сума (мисля че бяха 30 евро) в София преди да замина и си спомням, че после като сравнях нямаше голяма разлика в курса в БГ и "истинския-неофициален" в БА. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Надя, благодаря за ценните съвети и информация от първа ръка.

 

 Ла Бока е най-туристическото място, но освен Ел Камино, не ти препоръчвам да се мотаеш там много-много. Сан Телмо, Палермо, Риколета  са далеч по-приятни квартали за посещение. Има много хубав музей на изкуството, неделеч от известното гробище Риколета. 

 

 

Иначе при посещението ми на други места в Аржентина - Санта Фе и Кордоба, използвах CS. Там стоях само по 2 дни и ми беше удобно някой местен да ме ориентира. И на двете места имах невероятни домакини и останах с много цветни и емоционални спомени. 

 

Съветвам също така използването на free walking tours, където е възможно. Разбира се те са подходящи за някой, който обича да ходи дълго, защото обикновено продължават 2-3 часа. В БА има няколко организирани, ако отседнеш в хостел със сигурност ще ти дадат брошури. Можеш и във FB да намериш страници на най-популярните, струва ми се, че бяха записани и в CS. 

 

За пътуване в градски транспорт ще ти трябват много монети.Ако ще стоиш 2-3 дни в БА е ок, но ако решиш да поостанеш тогава най-добре си купи електронна карта, която да зареждаш в метрото или на будките. 

 

Добре е да имаш песо в себе си при пристигането. Едно, че иначе ще трябва да се редиш на опашка в банката пред летището, второ, че в нея е официалния курс, който е по-нисък. Ако ще пътуваш с автобус до центъра обаче, пак ще трябва да се отбиеш до банката за монети (САМО ОТ ПО 1 ПЕСО) Аз обмених не голяма сума (мисля че бяха 30 евро) в София преди да замина и си спомням, че после като сравнях нямаше голяма разлика в курса в БГ и "истинския-неофициален" в БА. 

Няколко въпроса:

Разбрах, че Палермо и Риколета са тихи и спокойни квартали. Това важи ли и за вечерите т.е. прибиране към 10 вечерта сама, доколко ще е разумно?

От проучването ми установих, че клубовете за танго са основно в Сан Телмо. Доколко прибирането вечер за сама жена там е разумно?

Тези карти, които се зареждат от всяка спирка на метро ли може да се закупи и ако не, къде да ги търся? Въобще има ли няккава особеност около пътуването в метро и автобус, която е хубаво да се знае?

Възможно ли е еднодневно пътуване до Кордоба и връщане в Буенос Айрес? Имам един ден накрая, който бих могла да използвам за пътуване до там.

От къде в България закупи песос? Няколко идеи за стойността на храната там?

Доколкото успях да установя престъпността и измамите са основно в Буенос Айрес и извън столицата нещата са значително по-спокойни. Така ли е?

 

Благодаря за идеята за турове. То човек, ако не обикаля по цял ден местата, които посещава, кога друг път ще го направи. Имаш ли идея на какви езици се водят? 

 

Идея за стойността на урок по танго?

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Имам нужда от малко помощ от спецовете по самолетните билети.

 

Бихте ли се пробвали по следните отсечки:

Буенос Айрес - Порто Игуасу /по възможност 12 април/

Порто Игуасу - Салта /евентуално 15 април/

Салта - Буенос Айрес /евентуално 20 април/

 

Полетът Порто Игуасу - Салта може и да е от някое много близко и удобно летище до Порто Игуасу стига да може да се избегне връщане до Буенос Айрес или минаване през Сао Паоло, което прави полета още по неудобен или скъп.

 

Най-доброто, което успях да намеря е на цена 621 евро, което си е стабилна сума на фона на 250 евро до Аржентина.

 

 

Отделно не успявам да намеря нощни автобуси по трасето БА-Порто Игуасу и обратно, което вероятно също би било опция. Ако от ходилите там някой има линк на автобусна компания, която има такива преходи, моля за него. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ти предлагам да се придвижиш с автобус до Игуасу със спирки в Росарио и Посадас, преди да достигнеш Пуерто Игуасу. Доколкото разбирам, време имаш.

 

Ей тези неща ми харесаха:

Cafayate

https://www.google.bg/search?q=cafayate+salta&rlz=1C1SKPL_enBG431&espv=2&biw=1280&bih=685&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=YZymVLuSOIr3Uo-2gJgL&ved=0CC0QsAQ

 

Humahuaca

https://www.google.bg/search?q=humahuaca+argentina&rlz=1C1SKPL_enBG431&espv=2&biw=1280&bih=685&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=r5ymVOnGC-G9ygON44KoAQ&sqi=2&ved=0CDYQsAQ

 

Purmamarca

https://www.google.bg/search?q=humahuaca+argentina&rlz=1C1SKPL_enBG431&espv=2&biw=1280&bih=685&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=r5ymVOnGC-G9ygON44KoAQ&sqi=2&ved=0CDYQsAQ#tbm=isch&q=purmamarca+argentina

 

Parque Nacional Sierra de las Quijadas

https://www.google.bg/search?q=Parque+Nacional+Sierra+de+las+Quijadas&biw=1280&bih=685&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=FJ2mVPvlDcWqUa-ohKAL&ved=0CB4QsAQ

А тези неща са прекрасни, но адски много си приличат. Виж как стои въпроса с логистиката и си избери не повече от 2. За съжаление, не съм бил там, а и на мен много ми харесват

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Буенос Айрес - Игуасу излиза 155 евро с ЛАН и 160 евро с Аеролинеас директно с авиокомпаниите. Трябва да се гледат тарифи за чужденци, според сайта проверяват дали имаш местно жителство. За аржентинци е 115 евро.

Може да се види през някакви апокрифни сайтове какво дава.

Ако ти се вижда скъпо, виж имаше някакъв Visit Argentina pass. Или ако имаш мили в Skyteam или Oneworld.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Буенос Айрес - Игуасу излиза 155 евро с ЛАН и 160 евро с Аеролинеас директно с авиокомпаниите. Трябва да се гледат тарифи за чужденци, според сайта проверяват дали имаш местно жителство. За аржентинци е 115 евро.

Може да се види през някакви апокрифни сайтове какво дава.

Ако ти се вижда скъпо, виж имаше някакъв Visit Argentina pass. Или ако имаш мили в Skyteam или Onewor

Цена от 155 евро ми се струва чудесна на фона на това дето намирам аз. На сайта на Lan  ми излиза това:

 

http://booking.lan.com/en_ue/apps/personas/compra?fecha1_dia=12&fecha1_anomes=2015-04&fecha2_dia=15&fecha2_anomes=2015-04&otras_ciudades=&num_segmentos_interfaz=2&tipo_paso1=caja&rand_check=1022.9007783345878&from_city2=IGR&to_city2=BUE&auAvailability=1&ida_vuelta=ida_vuelta&vuelos_origen=Buenos%20Aires,%20Argentina%20(BUE)&from_city1=BUE&vuelos_destino=Iguazu,%20Argentina%20(IGR)&to_city1=IGR&flex=1&vuelos_fecha_salida=12/APR/2015&vuelos_fecha_salida_ddmmaaaa=12/04/2015&vuelos_fecha_regreso=15/APR/2015&vuelos_fecha_regreso_ddmmaaaa=15/04/2015&cabina=Y&nadults=1&nchildren=0&ninfants=0

 

Аз ли бъркам нещо или гледам не там където трябва. За паса, казаха че го няма вече, а мили нямам.

Връзка към мнение
 

Цена от 155 евро ми се струва чудесна на фона на това дето намирам аз. На сайта на Lan  ми излиза това:

 

http://booking.lan.com/en_ue/apps/personas/compra?fecha1_dia=12&fecha1_anomes=2015-04&fecha2_dia=15&fecha2_anomes=2015-04&otras_ciudades=&num_segmentos_interfaz=2&tipo_paso1=caja&rand_check=1022.9007783345878&from_city2=IGR&to_city2=BUE&auAvailability=1&ida_vuelta=ida_vuelta&vuelos_origen=Buenos%20Aires,%20Argentina%20(BUE)&from_city1=BUE&vuelos_destino=Iguazu,%20Argentina%20(IGR)&to_city1=IGR&flex=1&vuelos_fecha_salida=12/APR/2015&vuelos_fecha_salida_ddmmaaaa=12/04/2015&vuelos_fecha_regreso=15/APR/2015&vuelos_fecha_regreso_ddmmaaaa=15/04/2015&cabina=Y&nadults=1&nchildren=0&ninfants=0

 

Аз ли бъркам нещо или гледам не там където трябва. За паса, казаха че го няма вече, а мили нямам.

 

Ах, това е отиване и връщане, аз гледам само отиване, извинявай.

Няма го South American AirPass на LAN и TAM, този е друг, само за Аржентина с Aerolineas Argentinas.

http://www.aerolineas.com.ar/en-eu/cheap_flights/visit_argentina

Три полета са $540, пак по-добре от 620 евро

Връзка към мнение

Аз ти предлагам да се придвижиш с автобус до Игуасу със спирки в Росарио и Посадас, преди да достигнеш Пуерто Игуасу. Доколкото разбирам, време имаш.

 

А тези неща са прекрасни, но адски много си приличат. Виж как стои въпроса с логистиката и си избери не повече от 2. За съжаление, не съм бил там, а и на мен много ми харесват

Последното място отпада от праграмата поне за сега, защото е далече от останалите. Логистично е 1 ден за първото и 1 ден за другите две. Верно, че са еднотипни, ама  щом могат да се впишат в еднодневен трип по-добре да ги направя и двете.

Времето е доста само на пръв поглед и то за хора с опит на континента. Аз си оставям повече време за преходите, че ако нещо се обърквам с оринтацията ще стане фал. Откакто бях разграфила Сицилия на минути и не ми се получи гледам с южните народи да го карам яваш-яваш. Ама още ще го мисля. Накрая може да избера само последното и да направя автобусен преход БА-Сан Луис-Мендоса-Кордоба-БА. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 
 

Ах, това е отиване и връщане, аз гледам само отиване, извинявай.

Няма го South American AirPass, този е друг, само за Аржентина.

http://www.aerolineas.com.ar/en-eu/cheap_flights/visit_argentina

Три полета са $540, пак по-добре от 620 евро

Това и аз го гледах, ама нещо не успявам да се ориентирам в него. Как да го закупя? И как да се ориентирам с полетите по моите трасета? Не виждам някъде Буенос Айрес, освен за полетите към Патагония. Това значи ли, че мога да правя полети напр. Кордоба-Игуасу, а не БА-Игуасу. То и така пак е по-добре, но все пак, ако става от БА ще е супер. И първо се закупува паса, а след това отделните полети или е по друг начин. Ако имаш идея, разбира се.

Връзка към мнение

На таблицата най отгоре е From / To BUE, т.е. това са полети от Буенос Айрес. По-долу internal legs са директни полети между други точки, поне аз така го разбирам. Това не съм го буквал, ама ми изглежда да може от страницата, избираш си residence other countries и отваря друга страница, където си букваш. Първо му даваш номера на билета, с който пристигаш в Аржентина, и фалшив става (само за проба, иначе ти трябва истинския!), ей сега го проиграх. Само че идва 737 USD с таксите, пак много ми изглежда, ама явно в Аржентина е така... 

По възможност избирай летище Аеропарке, то е в града, другото е по-далече.

Връзка към мнение

На таблицата най отгоре е From / To BUE, т.е. това са полети от Буенос Айрес. По-долу internal legs са директни полети между други точки, поне аз така го разбирам. Това не съм го буквал, ама ми изглежда да може от страницата, избираш си residence other countries и отваря друга страница, където си букваш. Първо му даваш номера на билета, с който пристигаш в Аржентина, и фалшив става (само за проба, иначе ти трябва истинския!), ей сега го проиграх. Само че идва 737 USD с таксите, пак много ми изглежда, ама явно в Аржентина е така... 

По възможност избирай летище Аеропарке, то е в града, другото е по-далече.

Мерси, нещо ми забива сайта явно, защото след вкарването на номера не билета не помръдва нататък. Ама като гледам цялата игра е за по-марко от 20 евро /737 долара излизат около 606 евро/ и ако ги купя през Орбитц за 621 евро ще си спестя главоблъскането.

Връзка към мнение

Здрасти Milia, 

 

За Буенос Айрес- погледни на кое летище ще кацаш, защото едното е в самия Буенос Айрес, (казва се Aeroparque Inernational Jorge Newbery )- т.е. покрай него минават всякакви градски автобуси и извънградското - Aeropuerto Internacional de Ezeiza. От второто можеш да си хванеш шатъла (http://www.tiendaleon.com/) който видях че ти е препоръчал и neuromancer, тъй като за сам човек е доста удобен като цена. Можеш срещу малко повече пари да те закарат до хостела/хотела в който ще спиш. Хостелът в който отседнах беше в  Сан Телмо. Много приятен квартал и се чувствах безопасно там. Буенос Айрес е от градовете които не спят и си има хора по улиците до много късно. Аз нямах притеснения да ходя напред назад през нощта Хостелът в който спах е https://www.booking.com/hotel/ar/carly.en-gb.html?aid=368032&sid=7913dabd43253c5abc0547cf0a5608c4;dcid=2#map_closed. Леко е мизерен, но пък е на страхотно място и на добра цена. От него лесно се стига до квартал Ла Бока и Ел Каминито (около 30тина минути пеша). За Ла Бока трябва да знаеш, че не е хубаво да ходиш с голям фотоапарат на врата и да си пазиш чантата, но дори и да не ме послушаш  J , който и да те срещне по пътя ще ти напомня да си внимателна и че има крадци J. Много са любезни!   Можеш да обмениш пари на летището (малко дървен курс, ама малко) да теглиш от банкомати или да сменяш пари в обменни бюра - casas de cambio https://www.google.bg/maps/search/casas+de+cambio+buenos+aires/@-34.6027623,-58.387416,14z  (ето карта с тях), тъй като в банките не искат да обменят, а обменните бюра леко трудничко се намират (от личен опит казвам).

Пази си монетите за билетчетата в градския транспорт!!!

За вътрешните полети – като цяло аз се мъчих, мъчих да си купя билетите онлайн и най-накрая ща не ща им се обадих по телефона- мисля, че и aerolineas и lan все нещо не им работи при онлайн закупуването и се опитват да те накарат да им звъннеш.

За Салта – градът е приятен, сравняват го със Севиля и наистина прилича- особено нощем, но за един ден се обхождат по интересните неща, дори му е много. За Пурамарка – на два часа е от Салта и често казано изглежда доста автентично – лично аз бих отишла и бих останала да спя там, а и определено си е туристическо място J

Поствам ти и хостела ми в Салта, че не беше лош https://www.booking.com/hotel/ar/posada-casa-de-borgona.en-gb.html?aid=368032&sid=7913dabd43253c5abc0547cf0a5608c4;dcid=2

 

За таксита – В Аржентина имат един особен вариант на таксита, които се наричат remises и се смятат за по-евтиния и удобен вариант. Те са си таксита, но цената им се уговаря предварително. Самите аржентинци предпочитат el remis пред el taxi. Ако пътуваш до летището примерно от Буенос Айрес и сте двама – цената на едно от този тип таксита, ще ти е по изгодна от шатъла и цената дори е почти на половина. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.