Прескочи до съдържание

дневник Аржентина...по моя си начин.


mililia

Препоръчани мнения

Петя, благодаря за инфото.

Знам за двете летища, но това не е проблем защото като цяло вътрешните полети са си от/до градското летище.

И аз се спрях на хостели и намерих един в Сан Телмо много близо до там където би следвало да ме остави автобуса от другото летище. Стаята е самостоятелна с обща баня и като цяло мястото е тихо. Цената е много добра, отзивите не са много, но пък са добри и то от хора на моята възраст. Още ме е страх да резервирам, тъй като не съм нясно с програмата си.

Апаратът ми е стар и най-елементарен, нося го в ръка и се надявам, да не му обърнат никакво внимание.  Когато съм в района на Ла Бока си мисля да не нося чанта въобще, а да напъхам малко пари в джобовете на панталона и с апаратът в ръка, така да обиколя. Надявам се, че по този начин бих избегнала някои неприятности. 

 

Я дай повече инфо за района на Салта. Севиля ми е любимия град, така че сигурно ще ми хареса ммного. Идеята ми да отседна там е, че се намира между Кафаяте от една страна и Хумахуака и Пурмамарка от друга и така ще мога да обикалям, без да мъкна багаж със себе си, а вечерите да прекарвам в Салта. Самите обиколки из тези места организирани ли да ги правя или ще мога и сама? Бих предпочела организираните, че обикалянето по скалите ще е много ново за мен. Между впрочем Хълмът със седемте цвята вижда ли се от самите градчета там или си трябва специално намиране. Ако имаш някакви фирми дето правят  турове там дай препоръки. Въобще каквото и да се сетиш за този район пиши. За сега единственото запазено нещо с анулация е един хостел там. Твоят обаче е малко по евтин, така че мога и да променя нещата.

 

Петя, сигурно си ползвала автобусни преходи. Каква е разликата межу Cama и Semi Cama. Какво да избирам, ако пътувам с тях? 

 

Здрасти Milia, 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здрасти пак, 

Маршрутът ми беше Сан Педро де Атакама - Салта (8-9ч). За автобусите Cama (легло) и Semi Cama (полу-легло). Semi cama е добър вариант ако пътуваш през деня- почти си легнала хоризонтално с опънати крачета.  Като цяло там пътуват доста големи разстояния с автобуси и хората не си правят забележки кой колко си е пуснал назад седалката. Освен това е по- удобно за зяпане през прозореца-определено няма да ти е скучен пейзажа. Имай предвид, че автобусите са им доста удобни и не са с нагъчкани седалки като при нас!!! 

За Салта - хубав град, ама не може да стигне Севиля!!! И наистина обикаляш забележителностите за половин ден (ние ги обиколихме за 2-3 часа). Имат доста голяма автогара (в БА не ме беше страх от джебчии дори и в Ла Бока, но на тая автогара се притеснявах- прилича на наша автогара :) ), която е на 15тина минути бърз ход от центъра, като вървиш по една голяма улица. През Пурмамарка само минах, но много туристи от автобуса слязоха там и то такива като нас. Предполагам, че има много туристически агенции за разходки наоколо- наподобява ми Сан Педро де Атакама.  Хълмът със седемте цвята се вижда от автобуса - дори коментирахме, че как няма са толкова шарени латиноамериканските дрехи и картини, като всичко наоколо е шарено.  Ако искаш мога да погледна по сайтовете им за туристически агенции :)

Редактирано от petia_a_z
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не съм ходил там и мнението ми е субективно, но ако ме питаш мен - отдели повече време за Буенос Айрес, това което пита по-рано. Мисля , че няма да съжаляваш и не се страхувай чак толкова от обири, престъпници и т.н, - това си е малко и до късмет, може да ти се случи навсякъде по света, а и не пътуваш за първи път, знаеш основните правила и имаш опит :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не съм ходил там и мнението ми е субективно, но ако ме питаш мен - отдели повече време за Буенос Айрес, това което пита по-рано. Мисля , че няма да съжаляваш и не се страхувай чак толкова от обири, престъпници и т.н, - това си е малко и до късмет, може да ти се случи навсякъде по света, а и не пътуваш за първи път, знаеш основните правила и имаш опит :)

 

Ценя всяко мнение, защото винаги нечия мисъл може да ме насочи да видя неща, които съм пропускала. 

 

Програмата до този момент я виждам в този вид:

1 ден. Мадрид - цял ден обикаляне - все още нямам билет с надеждата, че може да намалят цената, но пък едва ли - точно между католическия и православния Великден ще се случи. 

2,3,4 ден - Буенос Айрес

5,6,7 ден - Игуасу - включвам ден за пътуване и разглеждане на Порту Игуасу, ден за аржентинската трана и ден за бразилската страна - водопади и парк.

8,9,10,11 ден - Салта, Кафаяте, Пурмамарка и Хумахуака. В Салта ще се базирам, но ще и отделя само следобеда в дена на пристигане и вечерите.

12,13,14,15 ден Буенос Айрес  - включен е трансфера от Салта, а последния ден отпътувам, но пък е късния след обяд.

16 - загубен в полети,

17,18,19 ден Берлин -   последния ден вечерта е полета за София. Билет закупен, хост /стая/ на Александърплац намерен.

 

До момента набелязаните места за евентуални нощувки са на поносими цени.

 

Проверявах да променя два от полетите с автобус, ама цените не падат особено много. Самолетни билети 620 евро, а самолети и два дълги прехода с автобус към 560-580 евро, та мъката по дългото пътуване май не си заслужава. Пробвах да правя спирки в преходите, но цените не падат, а тъкмо напротив. Освен това се губи време в разнасяне на багаж, ориентация и т.н., което време бих могла да използвам в БА.

 

Правейки калкулация на цените за транспорт в Аржентина се сещам за един случай. В миналото карах курс по испански език и дойде да си поговори с нас една доста интересна дама, преподавател в някакъв университет в Аржентина. Разказа ни къде и какво е видяла в България и се оказа, че доста е обиколила. Естествено ние започнахме да питаме за местата в Аржентина, които са интересни да се видят. Тогава дамата каза, че и е по- евтино да лети и обикаля из Европа, отколкото из самата Аржентина и не можеше да се похвали с много посетени места там.

 

 

На този етап толкова. Ще се мисли още за програмата.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Надя, благодаря за ценните съвети и информация от първа ръка.

 

Няколко въпроса:

Разбрах, че Палермо и Риколета са тихи и спокойни квартали. Това важи ли и за вечерите т.е. прибиране към 10 вечерта сама, доколко ще е разумно?

От проучването ми установих, че клубовете за танго са основно в Сан Телмо. Доколко прибирането вечер за сама жена там е разумно?

Тези карти, които се зареждат от всяка спирка на метро ли може да се закупи и ако не, къде да ги търся? Въобще има ли няккава особеност около пътуването в метро и автобус, която е хубаво да се знае?

Възможно ли е еднодневно пътуване до Кордоба и връщане в Буенос Айрес? Имам един ден накрая, който бих могла да използвам за пътуване до там.

От къде в България закупи песос? Няколко идеи за стойността на храната там?

Доколкото успях да установя престъпността и измамите са основно в Буенос Айрес и извън столицата нещата са значително по-спокойни. Така ли е?

 

Благодаря за идеята за турове. То човек, ако не обикаля по цял ден местата, които посещава, кога друг път ще го направи. Имаш ли идея на какви езици се водят? 

 

Идея за стойността на урок по танго?

Риколета се води като тузарски квартал и наистина е много спокоен и тих. Но също така и доста скучен. Палермо от своя страна е хубав квартал, но през нощта се оживява и се превръща в доста шумно и оживено място. За прибирането в 10 вечерта...какво да ти кажа, аз не съм се чувствала заплашена. Веднъж се прибирах с автобуса в 4 сутринта от Палермо към хостела и всичко беше нормално. Дори по някое време се качи един младеж с контрабас, което беше като на филм :) Но аз по принцип не съм много плашлива и се ръководя от идеята, че и на другия край на света хората нормални хора с нормален живот :) 

 

Сан Телмо е старинен, артистичен квартал и има предимно обществени сгради (офиси, ателиета, заведения и т.н.) Не съм замръквала там и не мога да ти кажа, дали тъмни и странни субекти почват да се примъкват по ъглите, но пък арт-крафт пазара в неделя не е за пропускане. 

 

Картите се купуват от будките, на които пише SUBE. На тези места, както и на касите в спирките на метрото може да ги зареждаш. Относно специфичното, когато се качиш в автобус трябва да кажеш къде отиваш, за да те таксуват съответната сума.

До Кордоба не можеш да идеш и да се върнеш за 1 ден. Пътуването само в едната посока е към 6-7 часа (мисля, че беше към 600-700км разстояние). Но пък можеш да отидеш до Тигре...Има специален влак до там, който минава през няколко очарователни места..Ако си фен на приключенията можеш да отидеш до гара Ретиро и оттам да вземеш безплатния влак, с който пътуват местните. (Но да знае, че той често е пълен и трябва да си внимателна с вещите си).

 

В България песос обмених на едно бюро на бул. Дондуков. Не помня как се казваше обаче. Храната в Аржентина е сравнително евтина. Пицата, пастата и въобще всичко, което имат за ядене е много вкусно, а сладоледа според мен е най-добрият на света. Кафето се пие задължително с медиа-луна, което е нещо като кроасан, ама не баш  :rolleyes: 

Навсякъде по света извън столицата е по-спокойно. ^_^ 

Free walking tours са на английски, защото дори и в испаноезична страна, международният език е английски.

За тангото: Аз посещавах тази школа. http://dni-tango.com/?lang=en След проучване установих, че цените им са сред най-добрите, школата е на удобно място (в Палермо обаче) и също така предлага и други интересни занимания, като контемпорари денс например. И освен това – не са създадени за туристи, което значи че няма да ти одерат кожата. :) 

Редактирано от kafcheto
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здрасти Milia, 

 

За Буенос Айрес- погледни на кое летище ще кацаш, защото едното е в самия Буенос Айрес, (казва се Aeroparque Inernational Jorge Newbery )- т.е. покрай него минават всякакви градски автобуси и извънградското - Aeropuerto Internacional de Ezeiza. От второто можеш да си хванеш шатъла (http://www.tiendaleon.com/) който видях че ти е препоръчал и neuromancer, тъй като за сам човек е доста удобен като цена. Можеш срещу малко повече пари да те закарат до хостела/хотела в който ще спиш. 

 

Петя, тъй като се спрях на този вид шатъл до Буенос Айрес имам следния въпрос. От сайта е възможно закупуване на билета по интернет, но не знам, ако го купя така как след това да направя доплащане за извозване до хотела? Имаш ли идея въобще как се прави доплащането? Четейки за бус терминала на тази компания разбрах, че мястото е опасно и не е препоръчително движението извън някаква част. В тази връзка ми е наложително да си закупя и трансфер до хотела. Предполагам, че отиването до международното летище ще е по същия начин - el remis до бус терминала и от там шатъл.

А докато пиша това се сещам дали единствената спирка на шатъла е бус терминала или има някъде спирка и на площад 25 Де Майо или някъде близо до хостела ми.

 

Разучих най-подробно знаците на фалшивите пари. Направих и теста за разпознаване на истински и фалшиви пари и резултата ми е 100% успеваемост. Дали и реално е толкова лесно и елементарно, ще разбера на място.  

 

 

И въпрос към посетилите Игуасу. Необходима ли е ваксина за жълта треска? Според гида на Lonely plаnet тропическите гори там са зона, където е разпространена болестта. И как стои въпроса с репелентите? Доколкото успях да разбера са необходими. 

Някой правил ли е разходка из джунглата там, за да наблюдава животните? Изглежда интересно, но пък ми се струва туристически капан. Едва ли докато си се разхождаш можеш да видиш свободно придвижваща се пума и как ли точно се развива срещата? :lol:

 

И накрая - трябва ли да си купувам преходник за контактите. Дали по хостелите ще има такива или намирането и закупуването на такъв ще си е моя грижа и за моя сметка?

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако трябва да сме стриктни, Игуасу влиза в зоната на разпространение на жълта треска (преходна зона). Та ако искаш да си сигурна, сложи. Ама за два дена, ако не искаш да се ваксинираш и не смяташ да ходиш другаде, където има, може би е излишно. Репеленти си вземи.

Тур за животни не съм правил, но ягуар или пума не очаквай, може да видиш тукани, ара, маймуни, едни големи гущери. Ама тях може да ги видиш и без тур, стига да няма много хора на мястото. Може би ще ви поразкажат нещо, ще ви покажат джунглата и така...

Преходници може би трябва да си купиш, в нашия хотел твърдяха, че дават, но така и не се доредих да има свободен и изкарахме последния ден от 4 без телефони. Виж там има ли и ако не, купи. То като е хостел може да имат и по-разпространени контакти...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преходници може би трябва да си купиш, в нашия хотел твърдяха, че дават, но така и не се доредих да има свободен и изкарахме последния ден от 4 без телефони. Виж там има ли и ако не, купи. То като е хостел може да имат и по-разпространени контакти...

Идея от къде да си купя? Например на летището дали ще има?

Връзка към мнение

По електричарските магазини и дори по-големите супермаркети трябва да има прости и евтини, на летищата предлагат обикновено универсални и скъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://hostelshuttle.com.ar

 

Тези те карат директно до хостела , но са по-нарядко.

Аз мисля да ползвам тях.

Ей Стенк, супер е този превоз. Моят хостел е на 2 блока от първия хостел, посочен за спирка съвсем в близост до авеню Индипенденсия. Само дето съветват да не се мотаеш по малките улички, ама все някак ще се добера и до моят хостел. 

Връзка към мнение

 За (http://www.tiendaleon.com/) - имат си будка от която да си закупиш билет веднага след като излезеш от вратите на летището. До тях е и стоянката на такситата. Честно казано не виждам смисъл да си купуваш билети онлайн. Следиш си потока от туристи, който си те отвежда до такситата и в дясно е будката на шатълите- няма как да се объркаш. А и има голяма табела като слънце :) Там си има туристи, които си чакат реда да се качат.  Миналата година по това време цената на шатъла беше 100 песос до центъра и 130 песос до хостелът ти.  Ако си вземеш до хостела (ние така направихме)- първо те свалят с голям автобус до града и си имат една разпределителна спирка като малка автогара, където те качват по малки бусчета като маршрутки, в зависимост в кой край на града отиваш и си те доставят на посочения от теб адрес. За опасностите на летището- ами не ми се видя опасно- летище като летище! Леко ми напомняше на римското. За еl remis- от хотела до летището ни взеха 240 песос и това е добър вариант ако сте двама или трима. Иначе шатълите не идват да те вземат от хотела за да те закарат до летището, а трябва да отидеш до спирката им. Имат близо до хостела ти  (ако решиш с тях да се връщаш). Това е за летище Ezeiza. А Aeroparque линия № 33 минава близо до хостела ти. http://www.omnilineas.com.ar/buenos-aires/colectivo/linea-33/

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

E , посред бял ден едва ли е толкова страшно. Аз мисля да заложа точно на America Del Sur.

Ако искаш погледни и Хостел Tango Hogar. Цените му са доста по-ниски. Ревютата, които прочетох са добри и са по-точно като за къща за гости.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преходници (от най- обикновения тип) ако забравиш - има магазин на улица defensa (близо ти е до хостела) в отсечката от Carlos Calvo до площад Mayo. (като вървиш към пласа Майо се пада от лявата страна- малко магазинче железария- мисля че беше в близост до Indipensa, но да не те излъжа- провери си по цялата отсечка).  

Редактирано от petia_a_z
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отзивите са хубави , но този път съм сам и предпочитам място , където мога да общувам с повече пътешествници.

Не държа толкова на уединение :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

предпочитам място , където мога да общувам с повече пътешествници.

А Южна Америка е идеалното място за това :) Аз каквито хора срещнах из Патагония, и изобщо из ЮАмерика, досега не съм виждал никъде. И в ЮИ Азия има, не е като да няма, но там има и много trash, някакви лигави и разглезени келеши, които си мислеха че като са в Азия, са най-великите на земята. И постоянно парадират на висок глас някакви малоумни простотии. Повечето, не всички.

В Южна Америка за мен са истинските travelers, такива за които пътуването е житейска философия, а не е просто отмятане на поредната държава. С изключително ценна и полезна информация, която споделят и те, и аз съответно. Ще спомена двама-трима в темата си, и какво съм научил от тях, само да остане време за писане :)

 

Да го напиша тук, така и така е станало въпрос - за контактите в Аржентина. Аз имах адаптер, но изобщо не ми се наложи да го използвам, докато не стигна обратно в Европа в Лондон :D

Навсякъде из Аржентина (включително в Бс Ас на летището, не съм имал нощувка в града сега), контактите ставаха за нашите щепсели без проблем. Те са си за техните, но отворите са така направени, че нашите пасваха идеално. Не знам дали навскякъде е така, но предполагам в хостели и хотели, ще са такива особено на туристически и популярни места. Включително и на външни, които са изведени на улицата от кафенета или хотели. Изпробвано лично.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте. Аз съм нова за сайта....регистрирах се токущо. Интересни съвети и отзиви прочетох.

Не разбрах обаче колко песос са необходими на ден в Буенос Айрес за храна....транспорт и разни такси за забележителностите :huh:

 

 

Връзка към мнение

Здравейте. Аз съм нова за сайта....регистрирах се токущо. Интересни съвети и отзиви прочетох.

Не разбрах обаче колко песос са необходими на ден в Буенос Айрес за храна....транспорт и разни такси за забележителностите :huh:

Здравей, julizahar4e!

 

Много обичам, когато хората задават твоя въпрос, защото отговорът е един и същ - Зависи колко харчиш  ;) Работата, е там, че всеки има различни нужди, интереси, предпочитания...Както се казва -  човек знае 2 и 200..Например ето сега Millia се е решила да плати около 200 песос (около 25-26 лв.) за шатъл до хотела...Аз платих 8 песос (по малко от 2 лева) за градски транспорт до моя хостел и разчитах на помощта на местните да ми кажат къде точно до сляза...След това има разлика дали ще отседнеш в хотел, хостел или дори ще разчиташ на някой CS да те приюти...Храната е друг въпрос - в супермаркетите можеш да намериш евтини продукти (яйца, мляко, хляб, плодове, зеленчуци, бисквити, спагети и т.н.) които сама да си готвиш в хостела или пък може да предпочиташ да ядеш в ресторанти, където разходите ще бъдат други. После следват един куп други неща - ексурзии, уроци по танго, шопинг, излизания по барове...Пак ще кажа  - всеки е различен. Като цяло е по-евтино от Европа, но не очаквай всичко да струва стотинки...Надявам се това да ти дава някаква представа...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Добро утро на всички! 

Поствам това инфо тук, защото всички които ще ходят към Аржентина четат тази тема :)

Аржентинците си рекламират влаковете - като евтин вариант за предвижване през почивното време :)

Можете да им погледнете сайта:  http://sateliteferroviario.com.ar/horarios/tucuman.htm

 

както и статията, от която черпя информацията - (малко по-надолу има таблица с разписание, цени и часове )  :) http://www.visitingargentina.com/blog/vacaciones-2014-economicas-viaja-en-tren-tarifas-destinos-y-horarios.htm

 

Надявам се да ви е полезна.

Ето и една карта за цялостен поглед върху маршрутите на влаковете в Латинска Америка :)

post-610-0-31871100-1421563662_thumb.jpg

Редактирано от petia_a_z
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Скоро не съм писала, та да споделя до къде я докарах /изпълнявам желанието на Яни/ ;). В общи линии това е програмата ми, която вече е леко фиксирана. Остават малко детайли за наместване :

1.  8 април  - Полет до Мадрид и цял ден разглеждане на града. Още не съм изчела темата за Мадрид, но и това ще стане. 

2.  9 април - Около 9 часа сутринта кацане в Буенос Айрес на летище Есеиса. Предполагам, че до около обяд ще съм вече в хостела. Ориентиране из града. Успях да открия следобеден free tour и сигурно ще го ползвам.

3. 10-12 април - Предвидени са за Буенос Айрес и ден за Тигре. Тигре все още не съм го проучвала, транспорт от-до , какво да се прави на място и т.н.

4. 13 април - Ранен полет за Пуерто Игуасу и следобед за ориентиране на място. Ако времето е хубаво и има време може веднага да отида до водопадите. По мнение на Уилкс един следобяд е достатъчен.

5. 14 април - бразилската част на водопадите и парка с птиците.

6. 15 април - Ако водопадите от аржентинска страна вече са посетени ще търся някакви атракции на място, ако не денят ще е посетен на тях. Оги вчера ми пусна някаква муха в главата за атракции с лодки, но ще го мисля на място. 

7. 16 април - ранен полет за Салта. Следобеда е определен за разглеждане на града и посещение на местния музей с експозицията за Инките. Ще трябва да разуча и туровете, които се предлагат на място.

8. 17-19 април - определени са за турове до Кафаяте, Пурмамурка, Хумахуака и Големите солници. Има и някаква супер атракция с влак, която обаче е доста скъпа, тежка и май не особено сигурна. Ще я мисля на място, но поне за сега отпада.

9. 20 април - ранен полет за Буенос Айрес.

10. 21 април - Колония дел Сакраменто. Тук имам все още въпросителни в главата си. Пак благодарение на Оги започнах да се замислям освен Колония да посетя и Монтевидео. Времето обаче е доста огреничено и има някои неудобства поне на пръв поглед. Възможно е още предния ден след кацането в БА да оставя багажа в хостела и да взема ферибота за Колония, да разгледам града и да спя там. На другия ден да пътувам до Монтевидео, разглеждам каквото мога /може би с туристическото автобусче/ и вечерта с ферибота да се върна в БА. Чудя се обаче дали не надскачам себе си и да не се замотая някъде и да не успея да се върна навреме в БА, а на следващия ден летя за Европа. Стенк, разбрах че ти си проучил нещата в маршрута БА-Колония-Монтевидео-БА. Можеш ли да дадеш малко повече инфо? Като време предвиденото от мен как е? Къде евентуално да се спи? Прехода от Колония до Монтевидео? И там каквото друго се сетиш.

11. 22 април - 1/2 ден за БА и вечерта към 7 е полета за Мадрид и Берлин.

13. 23 април - целият ден е в полети. Има и престой от около 5 часа в Мадрид, но мисля че няма време за обиколки. Дано на летището да има какво да правя. Късно вечерта кацане в Берлин.

14. 24-26 април - Берлин. Все още нямам идея какво да правя там. Ще чета темата за Берлин и ще го мисля. За сега в главата ми е само отиване до Потсдам и Сан Суси. Вероятно и един ден за мотаене из Берлин. Късния следобед е полета за София.

 

Европейските полети и билета да БА са закупени и платени - обща цена около 420 евро.

Вътрешни полети в Аржентина: БА-Игуасу, Игуасу-Салта, Салта-БА - резервирани на цена 581 евро.

Хостели на всякъде в Аржентина осигурени. Ще се мисли за една нощувка в Уругвай с оглед на плана. В случай, че няма такава е налице резервация за хостел в БА.

Стая в Берлин - платена чрез AirBnB.

В общи линии има идея за стойността на трансфери от летищата в Аржентина и триповете. Все още обаче не съм правила точна сметка.

 

Спрях се на застраховка с WorldNomad  48-54 евро според това което ще избера.

Май ще трябва ваксина за жълта треска - също около 100 лв. 

 

Ами това е за сега.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Само като сведение, не мисля, че ще имаш време ако имаш един свободен ден около Игуасу, но там в района има и руини на йезуитски мисии, които са интересни и са защитени от Юнеско, филма Мисията разказва за тях

Има няколко, в Аржентина, Бразилия и Парагвай, като тези в Аржентина са най-достъпни откъм Пуерто Игуасу (San Ignacio Mini е най-известната).

Не съм се интересувал за транспорт, винаги съм мислел да взема кола, ако ще ходя.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Колониа като гледам 4-5 часа са предостатъчни.

Относно Монтевидео там имам само ден ( лодката ми е в 20.15 часа , което означава , че към 18.00 трябва да съм на пристанището.

Мисля да взема hop on hop off и да обикалям с него (15 евро е) Нарочно си избрах и хостел близо до пристанището за да ми е удобно сутринта за автобуса и вечерта за ферито  :

 

 

http://www.busturisticomontevideo.com.uy/

http://www.busturisticomontevideo.com.uy/wp-content/uploads/2014/06/Recorrido-bus-turistico-2014.pdf

 

В Colonia buquebus също оперират такъв бус , но за там едва ли ще ми е необходим :

 

http://www.busturistico.com.uy/es/colonia/inicio/

 

http://www.busturistico.com.uy/upload/circuitos/recorrido/92_102012_Web_COL.pdf


От Colonia до Montevideo са около 3  часа с автобус и не мисля , че може да го съчетаеш за ден с Colonia дори да спиш предната вечер там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ок, така или иначе Колония е в програмата, а Монтевидео беше просто възможно допълнение. Все пак след завръщането ти ще те помоля за едно резюме на тези две места. Тогава ще реша точно как да постъпя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.